En Çok Radyasyon Yayan 10 Telefon Hangisidir ?
4

EN ÇOK RADYASYON YAYAN 10 TELEFON

7’sinden 70’ine herkesin elinde olan cep telefonları aslında hepimiz için büyük risk taşımakta. Telefonun yaydığı radyasyon miktarı yani “SAR” değeri aslında insanı kansere kadar götürebilecek bir etkiye sahip.

Almanya Nükleer Güvenlik Radyasyondan Korunma Ofisi, geçmişten günümüze yüzlerce telefon üzerinde yaptığı araştırma sonucunda en çok radyasyon yayan telefonların bir listesini yayınladı. ‘Spesifik enerji yayma hızı’ adı verilen birim üzerinden değerlendirmeler yapıldı.

Çevreci örgütler tarafından 0.60 Watt Sar değerini aşan telefonların kansere sebep olduğu konusunda bir görüş ataşehir escort hakim. Bu listemize baktığımızda bu telefonların sağlığımız açısından tehlikeli olabileceğiniz söyleyebiliriz. Listemizi incelediğimizde Huawei marka telefonların listemizin yarısından fazlasına hakim olduğunu göreceksiniz. Özellikle Huawei firmasının bu konuya biraz daha dikkat etmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

İşte en çok radyasyon yayan 10 akıllı telefon

10. Apple iPhone 7 (SAR değeri = 1,38 W)

9. Huawei P9 lite (SAR Değeri = 1,38 W)

8. OnePlus 5 (SAR Değeri = 1,39 W)

7. Huawei Nova Plus (SAR Değeri = 1.41 W)

6. Huawei P9 (SAR Değeri = 1,43 W)

5. Huawei GX8 (SAR Değeri = 1,44 W)

4. Huawei P9 Plus (SAR Değeri = 1,48 W)

3. Nokia Lumia 630 (SAR Değeri = 1,51 W)

2. Huawei Mate 9 (SAR Değeri = 1,64 W)

1. OnePlus 5T (SAR Değeri = 1,68 W)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 4 sene önce

  One plus almayı düşünüyordum sar değeri baya yüksekmiş cidden herkes önem vermeli sar değeri olayını ciddi baş ağrısı sinir sistemini etkiliyor hele ki konuşma esnasında resmen beyne zarar veriyor

  • 4 sene önce

   Özellikle telefonla birini aradığınızda ilk aranma anında telefon çalana kadar ki geçen süre telefonun en çok radyasyon yayan zaman dilimi oluyor. Telefon şebeke ararken genelde kendimizden uzak tutmakta fayda var. Karşıdaki kişi telefona cevap verene kadar kulağınıza yaklaştırmamanız sağlığını açısından daha iyi olacaktır.

 2. En çok radyasyon yayan 10 telefon listesinde kendi telefon markamıı görmemek sevindiric,.Ancak bu radyasyon yaymıyor anlamına da gelmez tabii.Durum şu ki “Gülü seven dikenine katlanır”

  • 4 sene önce

   Bizim yaptığımız bir nebze zarardan kar etme gibi birşey. Radyasyon çağımızın en büyük problemlerinden biri. Telefonlar sürekli yanıbaşımızda olduğundan sürekli radyasyona maruz kalıyoruz. Bundan dolayı en az radyasyon yayan telefonlar seçmek sağlımız açısından daha faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir