1. Anasayfa
 2. Yöntem & Teknik

En İyi Zayıflama Yöntemleri Hangisi?

En İyi Zayıflama Yöntemleri Hangisi?
0

Arkadaşlar hazırladığım bu makalede tüm fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz ve bomba gibi bir fiziğe ulaşıyoruz. Hepimiz el ele verip bir bakanın bir daha baktıracak, dillerden düşürmeyecek övgüleri alacağız. Peki en iyi zayıflama yöntemi hangisi? En hızlı nasıl kilo verilir? Bu soruların yanıtlarını bu makalede bulabileceksiniz. İlk olarak sizlere söylemem gereken bir şey var; spor yapmadan o fazla kilolardan diyet yardımıyla kurtulmak, diyeti bıraktığımız andan itibaren kiloları hızlıca geri almaya başlarız. Spor ve diyet düzenini hayatımıza oturtmalıyız.

Diyet ve Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 • Ana ve ara öğünleri düzenli saatlerde alıp yediğimiz ürünlerin kalori boyutlarına dikkat etmeli,
 • Günün belirli saatlerinde yemek yemek adına bir çizelge oluşturmalı,
 • Akşam saatlerinde yediğimiz yemekleri azaltıp, geç saatlerde yemek yememeye özen göstermeli,
 • Yemek yediğimiz porsiyonlar küçük ve az olmasına özen göstermeli,
 • Yaptığınız egzersizlere 10-15 dakikalık yürüyüşte eklemeli,
 • Her lokmadan sonra yemek çiğnenmeli ve yavaş bir şekilde yenilmesine dikkat edilmeli,
 • Haftanın en az 2 günü mutlaka ağırlık çalışmaya özen gösterin,

Tüm bunları özetlemek gerekecek olursa yediğimiz yemekleri geç saate bırakmayıp, kalorisi az olan yemekler tercih edilmeli. Ağırlık ve yürüyüşe de vakit ayırdığımızda yavaş yavaş kilo verdiğimizi gözlemleyeceğiz. Unutmayalım ki hızlı kilo vermek sağlık açısından çok zararlıdır. Şeker ve tansiyon hastalıklarına da yol açabilir. Ayrıca hiç yemek yememekte şeker ve tansiyonun bir numaralı dostu desek yalan olmaz. En iyi zayıflama yöntemi düzenli diyet ve spor yaparak, sağlığımıza zarar vermeden kilo vermektir.

Evde Yemek Yerken Zayıflamak

Evimizde hem günlük rutin işlerimizi yapıp hem de yiyip içtiğimize dikkat ederek fazlalık kilolardan kurtuluyoruz. Evde fazlalık kilolardan kurtulmak adına;

 • Günün herhangi bir diliminde acıktığımızda ana yemek harici meyve yemeyi tercih etmek.
 • Günün her saatinde su içerek su içme alışkanlığı elde etmek (günlük en az 2.5 litre).
 • Az yemek yiyip, sık yemek yeme alışkanlığı elde edebilirsiniz. Çok yemek yiyip nadir yediğimizde kilo almamız içten bile değil.
 • Kan şekerini yükselten hazır gıdalardan uzak durmalısınız.
 • Kolalı içecekler kilo almamızın başında yer aldığı için mümkün olduğunda uzak durmaya bakın.
 • Alkol ürünlerinden kaçının. Çünkü alkol içerisinde bulunan maya bizlere hızlı bir kilo aldıracaktır.
 • Yediğiniz günlük ev yemeklerine baharat ekleyerek hem yemeğin tadını hem de kalorisini azaltabilirsiniz.
 • Yemek ayırt etmem diyorsanız brokoli, kabak, koyu renkli sebzeler, yoğurt, peynir ve badem yemeyi alışkanlık haline getirin.

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır?

Biliyoruz ki az yemek yesek bile metabolizmamız yavaş ise o yediklerimiz bizlere kilo aldıracak. Benim metabolizmam yavaş diyorsanız mutlaka bu makalemizi okumalısınız.

Metabolizma bozukluğunu kendi imkanlarımızla çözemeyeceğimiz çok bariz. İlk olarak mutlaka aile hekimlerine veya uzman bir doktora görünmelisiniz. Sonrasında ise hem ve akşam her gün kahve tüketimi yapmanız biraz da olsa metabolizmanızı hızlandıracaktır. Az önce de dediğimiz gibi günlük su içme alışkanlığı elde etmek metabolizmamızı hızlandıracak ve vücudumuzda ki ödemi de suyla beraber dışarı atmamızı sağlayacak. Uykumuzu düzene sokmak ve spor yapmakta ciddi anlamda bizler adına zayıflama faktörleri oluşturacak.

Hızlı Kilo Vermek Zararlı mı?

Dengesiz beslenmek ve yeri geldiği zaman zayıflayacağım diye hiç yememek insan vücuduna oldukça zararlıdır. Vücudumuzun günlük alması gereken proteinlerin karşılanmaması doğal olarak şeker ve tansiyon hastalığına yakalanmamıza sebep olacak. Kadınlarda hızlı kilo verme adet bozukluğuna ve adetlerinin kesilmesine kadar yol açabiliyor. Hızlı kilo veren insanların büyük bir çoğunluğunda böbrek taşı oluştuğuna araştırmalar sonucunda ulaşıldı. Hızlı kilo veren insanların hemen hemen hepsinde görülen halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma isteği oluşması günlük hayatını hep olumsuz yönde etkilemektedir. Sizler hızlı kilo verip yaşantınızla oynamayın. En iyi zayıflama yöntemi ve en sağlıklı kilo tekniği hızlı kilo vermek değildir. Düzenli spor yapıp dengeli beslendiğinizde yavaş yavaş kilo verdiğinizi gözlemleyeceksiniz.

Spor Yaparak Kilo Vermek

Spor yaparken bir diğer yandan da hem yağ yakma işlemi gerçekleşir hem de vücudunuzun direnci artar. Sizler de spor yaparak kilo vermeyi tercih etmelisiniz. Kilo verme yöntemleri içerisinde ilk sırada yer alan spor ciddi anlamda vücudunuzun sıkılaşmasını ve fazlalık yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Spora başladıktan 2-4 hafta içerisinde gözle görülür kiloları verdiğinizi sizler de fark edeceksiniz. Bir ay içerisinde vereceğiniz kilo sizin boy kilo endeksinize göre değişmektedir. Düzenli koşu, yürüyüş ve ağırlık çalışarak fazlalık kilolardan sizler de kurtulabilirsiniz. Diyet yapmanın yanında en iyi zayıflama yöntemi ve en sağlıklı kilo verme spor yaparak kilo vermektir. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür eder bir sonra ki makalemizde görüşmeyi dileriz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir