1. Ana Sayfa
 2. Beyaz Eşya
 3. En İyi Beyaz Eşya Markası Hangisidir ?
Trendlerdeki Yazı

En İyi Beyaz Eşya Markası Hangisidir ?

en iyi beyaz eşya markası

Beyaz eşya alırken kesinlikle satıcıya “hangi modeli alalım?” ya da “hangi model daha iyi?” diye sormayın. Muhtemelen size elinde kalan demode modeli satmaya çalışacaktır. Beyaz eşya almaya giderken alacağınız modeli iyi araştırıp, bilgi sahibi olmak çok önemli. Elektronik de eğer baştan yanlış bir seçim yaparsanız, ucuzla pahalı arasındaki farkı 3-5 sene sonra servis masraflarını ödeyerek kapatırsınız, başınızın ağrıdığı da yanınıza kar kalır. En iyi beyaz eşya markası hangisi? Öğrenmek için yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bildiğiniz üzere piyasada birçok marka var ve hepsi rekabet içerisinde. Bu kadar çok beyaz eşya markaları arasında en sağlam beyaz eşya markası hangisinin olduğunu bulmak müşteri açısından çok zor olabilmektedir.Biz kısaca bu markaların zayıf ve güçlü yönlerini sizlere anlatalım. Bu sayede en kaliteli beyaz eşya markası hangisi? Beyaz eşyada en iyi marka hangisi? ya da beyaz eşya markaları kalite sıralaması nedir? sorularına bir cevap bulmuş oluruz.

EN İYİ BEYAZ EŞYA MARKASI HANGİSİDİR? EN İYİ BEYAZ EŞYA MARKALARI SIRALAMASI

VESTEL

en iyi yerli beyaz eşya markası

Önceden İngiliz malıydı. Günümüzde parçaları Çin’den gelip Manisa’da montaj edilmektedir. Yani beyaz eşya olarak Çin standartlarında bir cihazdır. Fakat televizyon üretiminde daha kaliteli ve rekabet edebilecek düzeyde ürünler üretebilmektedir. Televizyon dışındaki beyaz eşya ürünleri pek tavsiye edilmez. Müşteri şikayeti genelde fazladır.

SAMSUNG

Evleneceklere beyaz eşya tavsiye

Güney Kore malıdır. Elektronikte çok iyidir. Televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi cihazlarda son derece başarılıdır. Fakat beyaz eşyada bu ürünlerde olduğu kadar çok iddialı bir marka değildir. Üstleri Miele,Franke,Gaggenau,Lieber ve Siemens vardır.

GAGGENAU

En iyi beyaz eşya markası sıralaması

Bu ismi hiç duymamışsınızdır ilginç ama piyasanın en iyi beyaz eşya firmasıdır. Fiyatları çok aşırı pahalıdır. Alman malıdır ve üstüne yoktur. Kalite olarak en iyi firmadır. Fakat bizim sitemiz için bütçeye uygun fiyat performans açısından en iyisi seçilir.

BEKO-ARÇELİK:

beyaz eşya önerisi

Bu iki firma da aynı fabrikanın ürünüdür. Beko dünya geneli satış yaparken Arçelik Beko’nun Türkiye ayağıdır. Arçelik’in bundan 30-35 sene önce beyaz eşyaları Siemens tarafından üretilmekteydi. Arçelik’in iyi olmasının nedeni bu ününden kaynaklanmaktadır. Beko ve Arçelik ürünleri bir Siemens, Bocsh veya Profilo kadar kaliteli olmasa da fena da değildir. Servis ağı geniştir ve müşteri memnuniyetine önem verir. Düşük bütçeli kullanıcılar için tavsiye edilebilir.

PROFİLO

profile beyaz eşya yorumları

Siemens ve Bosch’a bağlanmıştır.Kalite olarak Siemens ve Bosch dan sonra gelen 3. alternatif bir markadır.

BOSCH

Beyaz eşya önerileri

Siemens’in ürettiği bir cihazdır. Aynı fabrikalarda üretilirler lakin Siemens’e göre aralarında çok az kalite farkı vardır. Siemens biraz daha kalitelidir. Fakat son zamanlar Bosch’un gelişmesine çok önem vermişlerdir. Bosch üretimini Türkiye’ye kaydırınca ilk yıllarda problemler yaşansa da bu sorunlar kısa sürede aşıldı. Servisi disiplinlidir. Bu ürünler kolay kolay bozulup arıza çıkarmazlar.

SİEMENS

beyaz eşya karşılaştırma

Tomografi cihazlarından tutun bütün entegreler, sigortalar Siemens tarafında üretilmektedir. Elektrik-Elektronikte dünya devidir. Gaggenau’dan sonra 2. en iyi beyaz eşya firmasıdır. Siemens, Bosch ve Profilo geniş bir servis ağına sahiptir ve müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa; bütçeme uygun olsun aynı zamanda da çok başımızı ağrıtmasın diyorsanız. Sizin için en iyisi BEKO ya da ARÇELİK olacaktır. Fakat maddi durumunuz el veriyorsa kesinlikle Siemens veya Bosch almalısınız. Bizce en iyi beyaz eşya firması SİEMENS ve BOSCH.

Not: Miele ve Liebherr gibi beyaz eşya markaları piyasadaki en kaliteli beyaz eşya markası olarak tavsiye edilmektedir. Malzeme kalitesi ve dayanıklılık olarak baktığımızda bu iki firma adete kalitede bir numaradır. Fakat servis ağının zayıf olması ve yedek parçalarının pahalı olmasından dolayı bizim listemizde en iyi beyaz eşya markası olarak girememişlerdir. Ayrıca bu ürünleri aradığınız yer yerde bulmakta kolay değildir. Gerçekten kaliteli bir beyaz eşya markası tavsiyesi istiyorsanız Miele ve Liebherr markaları önerilir. Fakat fiyat performans olarak Siemens ve Bosch markalarını tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (32)

Popüler Yorumlar
 1. Buzdolabım bozulma sinyalleri veriyor 13 yıl oldu normaldir tabiki.Yeni bir buzdolabina ihtiyacim var.Ve ankastre almayi düşünüyorum.Yorumlarin çoğunu okudum.Hangi marka alacağıma bi karar veremedim.Bosh, Simens yada Arçelik düşünüyorum, bilemiyorum

 2. Kesinlikle katılıyorum tamamen uydurmasyon bir sıralama yerli Bosch ile arçelik arasında hiçbir fark yok. Electrolux, LG gibi ithal markalar çok daha kaliteli ve önde..

Yapılan Yorumlar
 1. Faydalı bir içerik teşekkürler 👍

 2. 3 sene önce

  BU SİTEYİ SEVİYORUM! Aradığım herşeyi kolaylıkla bulabiliyorum. Gerçekten çok kullanışlı…

 3. Çok tesekkurler güzel ve aydınlatıcı bır yazı olmus. Tesekkurler. Elinize dilinize sağlık

 4. 3 sene önce

  beyaz eşya konusunda gerçekten faydalı bir içerik olmuş tebrik ederim.

 5. 2 sene önce

  Fikir almak için girmiştim fakat emin bir şeklide ayrılıyorum, teşekkür ediyorum👍🏻

 6. 2 sene önce

  YA BIRAKIN HADİ ORDAN,KENDİ FİKİRLEİRNİ YAZMIŞSINIZ..Bİ KERE NE BOSCH NE SİMENS İŞE YARAR EN AZ ARÇELİK BEKO KADAR KALİTESİZ,ÇÜNKİ TÜRKİYE ÜRETİMİ SAKARYADA ÜRETİLİYORLAR..OYSA Bİ ALMAN MİELE,KORELİ SAMSUNG “BUZDOLABINI 12 YILDIR KULLANDIM TAŞ GİBİ KALIN KASALARI VARDIR SAMSUNGUN”, Bİ ÇİNLİ MİDEA,İSVİÇRELİ FRANKE,İSVEÇLİ ELEKTROLÜX “TR ÜRETİMİ OLMAYAN” YİNE ALMAN GAGGENAU , JAPON SHARP Kİ DÜNYANIN EN İYİ BUZDOLABI MOTORUNU SHARP ÜRETİR Bİ HALT BİLMEDİĞİNİZ BURDAN BELLİ!!! BUNLARDIR EN İYİLERİ..Kİ BUNLAR BİLE PLANLI ESKİTME PROSESİNİ KULLANIR..SİEMENS İN 2018 BUZDOLABINI KULLANIYOR YAKINIM KAĞIT GİBİ KASASI İNCECİK KAPILARI,O KASALARIN İÇİNE O İZOLASYON MALZEMELERİ KÖPÜKLERİ NASIL SIĞDI…OYSA BASİTE İNDİRGEDİĞİNİZ SAMSUNGUN KASALARI İKİ KATI KALINLIKTA.ZATEN AĞIRLIĞINDAN BELLİDİR..ARÇELİK BEKO YA İSE HİÇ DEĞİNMİCEM EN KALİTESİZLERİ..VESTELİ BEYAZ EŞYA SINIFINA SOKMUYORUM BİLE…

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Biz burada en iyi beyaz eşya markası için araştırma yaptık. Bizim kriterlerimiz müşteri memnuniyeti,servis ağı,yedek parça ve en önemlisi fiyat performans. Bahsettiğiniz markalar en kaliteli beyaz eşya markaları ama bizim kriterlerimize göre en iyi beyaz eşya markası değil. Kaliteli oldukları için bizim kriterlerimizde sadece müşteri memnuniyetinde zirvedeler. Ama fiyat olarak birçok kullanıcının gücü yetmez. Yada servis olarak bir beko arçelik siemens bosch kadar geniş servis imkanı yok. Hatta bir çok beyaz eşyacıda o markaları bulamazsınız bile. Bahsettiğiniz markalar en kaliteli beyaz eşya markalarıdır fakat bizim kriterlerimize göre en iyi beyaz eşya markası değildir.

   • 2 sene önce

    Katılıyorum sıemens Profilo Bosch tan vazgeçme Alman malı ve bundan 40 yıl önce Arçelik ve Beko bu firma tarafından yapıldı ve piyasada tutuldu şimdi ne diyolar eski Arçelik kalmadı evet kalmadı çünkü artık Alman üretmiyor Koç yapıyo kalite sıfır o yüzden araba ve beyaz eşyada ALMAN MALI YÜZDE 💯 sağlam GERİSİ hikaye saygılar …!!!

    • 2 sene önce

     SOYLEDİGİNİZ TUM MARKALAR SİMENS GRUBU HEPSİ TURKİYE URETİMİ KORE URETİMİ Bİ BEYAZ ESYA AL KULLAN YADS JAPON SHARP… HATTA ÇİNLİ MİDEA BİLE KAT KAT KALİTELİDİR BOSH SİMENS TEN

   • 2 sene önce

    sana göre kardeş ben bosch sımens bayisiydim bıraktım 1 ay önce zaten bu yıl birinci arçelik 2. vestel ben bay olduğum için bana her yıl liste geliyo bosch simens sonucu sen daha hala ayakta uyu ve ben bayiyim sizin yüzünüzden işler etkileniyo

  • Kesinlikle katılıyorum tamamen uydurmasyon bir sıralama yerli Bosch ile arçelik arasında hiçbir fark yok. Electrolux, LG gibi ithal markalar çok daha kaliteli ve önde..

 7. 2 sene önce

  AEG,NEDEN BAHSEDİLMİYOR,BİRAZ PAHALIDIR FAKAT BANA GÖRE BEYAZ EŞYADA AEG NİN ÜZERİNE BEYAZ EŞYA YOK DERİM

 8. Vestel ,Arçelik gibi ürünler ağ ve servis olabilir ama kalite olarak çok kötü. Bosch AEG , ELEKTROLÜX gibi markalar çok kaliteli ürünler.

 9. BEKO da oldukça kaliteli ve güzel bir beyaz eşya üreticisidir ancak BAYİİ satıcılıarı için aynı şey söylenmez alevere dalavere işleri çok farklı ürünler satıp farklı ürünler teslim ediyorlar özellikle buzdolabı, deepfreze ve TV lerde. bu nedenle bir daha evime asla BEKO ürünleri giremez artık.

 10. 2 sene önce

  DÜNYADA EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜRÜNLER TARTIŞMASIZ ALMAN MALI AYNI MERCEDES BMW AUDI DE OLDUĞU GİBİ BEYAZ EŞYADA SIEMENS BOSCH PROFİLO DUR KİM NE DERSE DESİN BU DEĞİŞMEZ KURALDIR…!!!

  • 2 sene önce

   serdar sana göre kardeş ben bu beyaz eşya işnin içindeyim profilo berbat bosch bayisiydim 1 ay önce bıraktım kendini bozdu zaten bize her yıl en çok tercih edilen markalar listesi geliyo bosch bu yıl 5. profilo sondan 2. mesela vestel tv de 1 samsung 2 arçelik 3 bu yıl

 11. 2 sene önce

  Eskiden Arçelik Beko yuda Alman üretiyordu sorun yoktu şimdi Koç üretiyo sorun bitmiyo şimdi piyasalarda şu laf var Arçelik eski Arçelik değil bozdu neden Alman bsh firması bıraktı Koç yapıyoda ondan…!!!

 12. 2 sene önce

  1 miele 2 siemens beyaz eşyada bunların üstüne yok

 13. en iyi beyaz eşya markası araştırmasını yaparken bu siteyi gördüm beyaz eşya tavsiyesi olarak simens almaya karar verdim değerli site yönetimi kaliteli bir iş çıkarmışsınız emeklerinizden dolayı teşekkür ederim.

 14. Buzdolabım bozulma sinyalleri veriyor 13 yıl oldu normaldir tabiki.Yeni bir buzdolabina ihtiyacim var.Ve ankastre almayi düşünüyorum.Yorumlarin çoğunu okudum.Hangi marka alacağıma bi karar veremedim.Bosh, Simens yada Arçelik düşünüyorum, bilemiyorum

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Buzdolabınız normal ömrünü tamamlamış. Maalesef ki ürün yaşam döngüsü diye bir durum var ve bütün firmalar cihazlarını buna uygun üretiyorlar. Beyaz eşyaların ömrü de 10-15 yıl arasında tamamlanıyor. En iyi beyaz eşya cihazı bile birkaç bakımla belki 20 sene civarı ancak dayanabiliyor. Fiyat karşılaştırması yaparak Bosch ya da Siemens markalarından birini gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. İsterseniz En İyi Buzdolabı Markası Hangisi? yazımızı ve en iyi buzdolabı modeli hangisi yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

 15. 1 sene önce

  Yerli olsun, diyerek uzun yıllar Arçelik kullandım. Kullandıkları malzemelerin Çin malı olabileceğini öğrendikten sonra, pek düşünmek istemedim.
  Çamaşır makinasında Bosh kullandım, bir parça değişiminde yüksek fiyat istiyorlar.
  Kapak parçası kırıldı, servisine baş vurdum.150 tl fiyatı bulur dediler. Üzerindeki seri no ile internetten arattım. Getirttim fiyatı16 tl. Kendim söktüm taktım

  Şimdilerde, pek marka ürünleri düşünmeden alışveriş yapıyorum

 16. bütün beyaz eşyalarım siemens benimde gayet memnunum

 17. bu bilgileri nereden aldızız bilmiyorum ama yanliş bilgi veriyorsunuz sıemns bosch uretmiyor tab aksine bosch sıemensi uretiyor ve GAGGENAU bir bosch urunudur sıemens beyez eşyahakkını bosch satmiştır bosch sımens ve profılo bsh adi altında toplanmiştir basch ve sıemens bire bir ayni urundur profilo bir altı yanı sıemens artik beyaz eşya uretmiyor istersenız bir daha araştırin

 18. 9 ay önce

  Eee peki hangisini öneriyorsunız

  • eniyihangisidir

   Bütçeniz yeterliyse Siemens ve Bosch beyaz eşya markalarını öneriyoruz. Orta bütçeli bir beyaz eşya arıyorsanız Beko ve Arçelik Markalarını tavsiye ediyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir