1. Anasayfa
 2. Yöntem & Teknik

En İyi Ve En Kolay Nar Soyma Yöntemi Hangisi ?

En İyi Ve En Kolay Nar Soyma Yöntemi Hangisi ?
en-iyi-nar-soyma-yöntemi
3

NAR EN KOLAY NASIL AYIKLANIR? EN KOLAY NAR SOYMA YÖNTEMİ HANGİSİ?

Kış mevsiminin en sağlıklı ve lezzetli meyvelerinden olan Nar nasıl soyulur? Daha doğru bir söylemle Nar nasıl ayıklanır? Zira nar soyma örneğin elma benzeri bir yöntemle mümkün değildir. Lifli ve çok parçalı kabuğu nar tanelerini bir petek şeklinde sarmış olduğundan Narın soyulmasından ziyade ayıklanması mümkündür. Fakat yemesi ne kadar keyifli olsa da ayıklaması da bir o kadar zahmetlidir.

İşte bu makale sonucunda en iyi nar ayıklama yönteminin hangisi olduğunu antalya escort öğreneceksiniz.

Nar tanelerine hiç zarar vermeden ayıklayabilmek için  narın deve hörgücü gibi olan kısımlarından narın bölmeleri oluşur. İlk olarak baş kısmından bu tümseklerin aralarına birer çizik atılıyor. Daha sonra üst kısım elle çıkarılır. Üst kısım çıkarılınca narın duvarları daha net bir şekilde görünür ve o duvarların hizasından tümseklerden aşağıya kadar çizikler atılır. Daha sonra nar dilimlere açılır ve ortasındaki duvar elle çıkarılır. Sonunda kolaylıkla tanelerini ayıklayabilirsiniz.

Örnek Nar Soyma Yöntemi :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 4 sene önce

  Herkes kolay nar soyma yöntemi arıyor. Ben narı küçük bir kısmını açıp tek tek yemeyi daha çok severim. Öyle daha zevkli :)) hatta her defasında saymayıda deniyorum daha nar bitmeden unutuyorum:::)))

 2. şu nar soyma işini bir beceremedim gitti, hayır sevdiğim bir meyve…
  soyayım ağız tadıyla yiyelim diyorum ama bir başladım mı her yer nar suyu olup çıkıyor.
  paylaştığınız soyma tekniğini deneyeceğim.

  • 4 sene önce

   Nar soyma işini genelde bayanlar yapıyor aslında çünkü erkekler evin her tarafını batırabiliyorlar. Paylaştığımız tekniği deneyebilirsiniz son derece zahmetsiz. Videoda narın nasıl kolay ayıklandığını görebilirsiniz. Ayrıca En iyi nar lekesi çıkarma yöntemi şeklinde bir içerik de hazırlamayı düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir