1. Anasayfa
 2. Dizi & Film
Trendlerdeki Yazı

Karantinada İzleyebileceğiniz Final Yapmış En İyi 7 Dizi Tavsiyesi

Karantinada İzleyebileceğiniz Final Yapmış En İyi 7 Dizi Tavsiyesi
Final yapmış en iyi dizi önerisi
4

Evde oturmaktan sıkıldıysanız ve vakit geçirmekte zorlanıyorsanız işte tam aradığınız konu; Sizin için karantina da izleyebileceğiniz final yapmış en iyi dizi tavsiyesi listesi hazırladık. Birbirinden ilgi çekici soluksuz izleyebileceğiniz dizileri derledik. Fakat bu listemizin ilk bölümü ikinci bölümünde Final yapmış ve yapmamış olarak ayırmadan karışık şekilde tavsiye edilen en iyi diziler serisinin ikincisini yapacağız. İlk bölümde Final yapmış en iyi yabancı dizi önerisi makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Final Yapmış En İyi Dizi Sıralaması

1. Game Of Thornes – İmdb :9.3

Başlamadan söylemek isterim ki bu dizi yetişkinlere göre bir dizidir.

İzlediğiniz herşeyi unutun, Orta çağ savaşları, doğa üstü dev canlılar, ejderhalar, kaleler, atlar entrikalar muhteşem aksiyon sahneleri, büyücüler ve çok daha fazlası hepsi tek bir dizide. Bu dizide bir karakteri çok sevip sonra o karakterin ölümüne tanık olup üzülmemeniz mümkün veya, bir karakterden nefret edip onun ölümünde bir oh çekebilirsiniz, kısacası her an her şeyin olabileceği harika bir senaryoya sahip.

Eğer ortaçağdan, fantastik olaylardan ya da zekice planlanmış akıl oyunları içeren sahnelerden hoşlanıyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken en iyi dizi. İmdb puanı olarak Breaking Bad’den aşağı olsa da izleme keyfi olarak kesinlikle dünyanın en iyi dizisi.

2. Breaking Bad – İmdb :9.5

Sıradan bir  lisede kimya öğretmenliği yapan walter white, orta yaşlı orta kazançlı basit bir yaşantısı olan bir aile babası iken kendisine kanser tanısı konulmasının ardından ailesine bırakabileceği hiç birşeyi olmadığını fark eden walter white eski öğrencisi Jessie Pinkman ile beraber uyuşturucu üretip satmaya başlarlar.

Wlater whitenin sıradan bir öğretmenlikten uyuşturucu baronluğuna nasıl evrildiğini izlemek oldukça keyif verecektir. Zaten imdb puanıyla en iyi dizi tavsiyesi listesinde ilk sıralarda olmayı sonuna kadar hak eden bir dizi.

3. Prison Break – İmdb :8.3

Dizi baş karakterimiz Michele Scofield’ın abisini haksız idam cezasından kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. İşin ilginç yanı burada başlıyor. Michele abisini kurtarmak için hapis yattığı cezaevinin krokisini vücuduna dövme yaptırıp abisin bulunduğu hapishaneye kendini düşürüyor.

Michele Scofield zehir gibi bir kafaya sahip bir inşaat mühendisi. Tabi abisini kaçırmak istesede hapishanede başına planlanamayan olayların gelmesi ve bu olayların üstesinden zekasıyla gelmesiyle dizi kendine hayran bırakıyor. Yine bir çok suç ve akıl oyunları içeren en iyi dizilerden biri olarak Prison Break’ı siz değerli okuyucularımıza öneriyoruz.

4. Dexter – İmdb :8.6

Final yapmış dizi tavsiyesi arayan okuyucularımız için önerebileceğimiz bir diğer dizi Dexter. Miami’de polis departmanın da kan analisti olarak çalışan Dexter son derece zeki ve bir o kadar da soğuk kanlıdır. Dexter’in öldürmeye eğilimi olduğunu fark eden babası Henry onun bu zaafını katilleri öldürmesi için eğitmiştir. Dexter kan analisti ve polis departmanında çalıştığı için izlerini kapatma konusunda yeterince bilgi ve tecrübeye sahiptir. Dramanın ve Polisiyenin adresi olan Dexter’i izleyerek vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

5. Person Of İnterest – İmdb :8.4

En iyi dizi önerisi listemizde olmayı hak eden bir diğer dizi Person Of İnterest. Bir yazılım düşünün sizi 7/24 izleyen ve dinleyen her hareketinizi algılayıp bunları kaydeden. Dizide Finç isimli bu karakterimiz bahsi geçen bu programı yazıyor, ve John adındaki eski bir CIA ajanıyla beraber çalışıyor.

Programın asıl amacı terörist eylemlerini ön görüp bunların önüne geçmek olsa da tüm dünyayı gözleyen bir program bununla sınırlı olamazdı programımız devletin önemsiz gördüğü olayları da algılayıp hayatı tehlikede olan insanları kahramanlarımıza bildiriyor. Onlarda gidip bahsi geçen şahısı kurtarıyorlar.

6. House Of Cards – İmdb :8.7

Final yapmış en iyi yabancı dizilerden biri olan House Of Cards; İş ve mevki hırsıyla yaşayan bir çiftin amerikan başkanlığına kadar yükselmesini anlatan bir dizi. Dizide asıl mevzu yüzü parlayan dostane insanların perde arkasıdan cinayetler işleyip bir takım entrikalar kurmasıdır. Ve çifttin yanında hep olan sekreter diyebileceğimiz yada sözcü olarak adlandırdığımız kişinin de dizide ana karakterler kadar  yerinin olduğu ve çoğu planlamalar ve çiftin başkanlığa yükselmesinin zeminde bütün karanlık olayların yüzünü kapatmaya ve pis işlerin arkasından sürüklenmesini de ele alıyor. Dizinin atmosferi insanın içinde ki plan ve çalışma hırsına sürüklüyor.

7. How I Meet Your Mother – İmdb :8.3

En iyi yabancı diziler içerisinde komedi dizi eklemeyi de unutmadık tabi. Amerikan komedi tarihinin en iyi dizilerinden olan How I Meet Your Mother, aşk, drama, ve komediyi barından benzersiz bir baş yapıt desek abartı olmazdı sanırım. Dizi Ted adındaki başrol karakterinin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasını anlatıyor. ve tabi ki bu esnada Ted ve 4 arkadaşlarının eğlenceli sahnelerine hep beraber tanık oluyoruz.

Bu makaleyi hazırlamamızda yardımcı olan Dizi & Film Tavsiyesi kanalına teşekkür ederiz. Kaynak olarak kullandığımız video aşağıda verilmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 4 sene önce

  Karantinada evde yapılacak en iyi şey dizi izlemek. Dizlerde de sonunu çok merak ettiğim için final yapmış diziler tercihim çünkü ucu açık kalıyormuş gibi hissediyorum diğer türlü :)) Prison Break ile başlayacağım izlemeye.

 2. Senelerdir izlememekte direndiğim Game of Thrones’u karantina süresince izledim. 4 haftada tam 8 sezonu bitirdim. Normal zamanda kesinlikle zaman bulamazdım. Aslında bu anlamda kültür sanata zaman ayırabilmek adına iyi bir fırsat var elimizde. Her kötünün iyi bir yanı vardır diyerek bu zamanlarda kendimize zaman ayırıp film / dizi/ kitap gibi aktivitelere odaklanmak iyi bir seçenek olabilir

 3. 4 sene önce

  Mükemmel bir liste hazırlamışsınız. Her tarzdan yabancı dizi yer alıyor. Özellikle game of thrones dizinini hayranıyım. Funko pop figürleri, tshirleri ve daha birçok ürününe sahibi.
  House Targaryen !
  Yüzüklerin efendisi, harry potter gibi fantastik evrenleri seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz. Not: +18 sahneler içermektedir.
  Eğlenmek ve birazda aksiyon mu istiyorsunuz? Chuck çerezlik diye nitelendirmiş olduğum en mükemmel dizi.

 4. Fragmanı görünce Prison Break izleyesim geldi. Dört sezon izlemiştim daha önce. En başından başlayasım var şimdi. Çok güzel diziydi. Tüm karakterler muhteşem kurgulanmış ve hepsi de rolünü çok iyi oynamıştı. Hemen türkçe dublajını bulup tekrar başlayacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir