1. Ana Sayfa
 2. Moda & Bakım
Trendlerdeki Yazı

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markası Hangisidir? Fön Makinesi Tavsiyesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markası Hangisidir? Fön Makinesi Tavsiyesi
en iyi fön makinesi tavsiyesi
4

İyi bir saç kurutma makinesi, saçınızı istediğiniz gibi şekillendirmeye yardımcı olabilir. Şık ve düz bir görünüm elde etmek, hacim vermek, hatta dalgalı veya kıvırcık bir görünüm elde etmek için saç kurutma makinesini ve birlikte verilen ekleri kullanabilirsiniz . Peki en iyi saç kurutma makinesi ya da en iyi fön makinesi hangisi? Kuaförlerin tavsiye ettiği en iyi saç kurutma makinesi hangidir? Kuaförlerin kullandığı profesyonel fön makinesi önerileri hangisi? Sizler için bunları antalya escort araştırdık.

Yüksek Wattlı Saç Kurutma Makinesi Daha Etkili Midir?

Genel bir kural olarak, saç kurutma makinenizin gücü ne kadar yüksek olursa, o kadar sıcak ve güçlü olur. Bununla birlikte, kullandığınız ek, uyguladığınız şekillendirici ürünler ve elbette tekniğiniz gibi dikkate alınması gereken başka şeyler de vardır.

İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir? İyon Özelliği Ne İşe Yarıyor?

İyonlu saç kurutma makineleri, saçın daha hızlı kurumasına yardımcı olmak için sudaki pozitif iyonları çekerek negatif iyonları saça transfer ederek çalışır. Yani saçınızdaki elektriklenmeyi sıfıra indirir. Saçlarınızı daha hızlı kurumasına yardımcı olur. Saça üflenen havada elektrik yükü olmaması, saçlar için çok iyidir. Çünkü elektrik saçı yıpratır ve bakımsız görünmesine sabep olabilir. Sonuç olarak: iyonlu saç kurutma makinesiyle parlatıcı, daha sağlıklı saçlar.

İyonlu saç kurutma makinelerinin belki en önemli dezavantajı bazı saçlarda yağlı görünüme neden olmasıdır. Bu tarz semptomlar gösteren kişilerin saçlarına çeşitli kürlerle veya bakım yaparak desteklemesi gerekebilir.

En İyi Fiyat Performans Saç Kurutma Makinesi Hangisi?

1. ETAP 3200S- En İyi Fiyat Performans Saç Kurutma Makinesi

Fiyat performans saç kurutma makinesi

Belki bu saç kurutma makinesi markası pek duymamış olabilirsiniz ama kuaförlerinde tercih ettiği en iyi fiyat performans fön makinesi markası kesinlikle Etap’dır. Yerli üretim olmasının yanında İtalyan motora sahiptir. Motoruna 2000 saat çalışma garantisi verilmektedir. Soğuk üfleyen saç kurutma makinesi özelliğine sahiptir. Fiyat olarak A101,Bim,Şok gibi marketlerde satılan bilindik marka saç kurutma makineleriyle aynı fiyata alabilirsiniz. Bilindik bir marka saç kurutma makinesi alıp 2 yıl sonra bozulmasındansa Etap marka fön makinesi alarak profesyonel saç kurutma makinesine sahip olabilirsiniz. Etap marka kullanıcıları bu ürünü 8-10 yıl ve daha fazla bozulmadan kullandıklarını söylüyorlar. Kuaförlerinde tercih ettiği, bizimde tavsiye ettiğimiz en iyi profesyonel saç kurutma makinesi olarak Etap 1. sırada olmayı hak ediyor.

2. Remington – İyonlu Saç Kurutma Makinesi Tavsiye

İyonlu saç kurutma makinesi tavsiye

İyonlu saç kurutma makinesi tavsiyeleri normal saç kurutma makinası fiyatlarına göre biraz pahalı olabilir. İyonlu fön makineleri içerisinde pahalı olsa da tavsiye edilebilecek en iyi marka Remington markasıdır. İyon jeneratörü %90 daha fazla iyon sağlayabilmektedir. Saçlarınızı kuruttuğunuz da saçlarınız parlaklığını kaybetmiyor ve kullandığınız şampuan kokusu bile kaybolmuyor. Performans ve kalite bakımından; kuaför salonlarındaki makinelerin kalitesinde, yüksek performanslı ve şık bir makine. Fön çekmeyi kesinlikle kolaylaştırıyor.Sıcak/soğuk geçişi son derece hızlı. Eğer iyonlu bir saç kurutma makinesi arıyorsanız ve bu konuda seçiciyseniz, gözünüz kapalı Remington AC9096 Silk 2400W İyonlu Saç Kurutma Makinesi alabilirsiniz. Her kuruşunu sonuna kadar hak ediyor.

3. Powertech 901 – En Ucuz Fön Makinesi Önerisi

profesyonel saç kurutma makinesi öneri
profesyonel saç kurutma makinesi tavsiye

Powertech yine bazı kuaförlerin tercih ettiği en uygun fiyat performans saç kurutma makinesidir. Etap marka saç kurutma makinesinin yarı fiyatına yine Etap’ a yakın bir performans gösteren saç kurutma makinesidir. Dünyanın en iyi motoru olarak nitelendirilen Johnson elektrik motoruna sahiptir. Motoru kesinlikle Çin malı değildir. Kuaförlerinde kullandığı bir saç kurutma makinesi olması dolayısıyla iyi bir performans beklemeniz ve elde etmeniz normal. Fiyat olarak 3-4 kat daha pahalı markalardan alıp, saç kurutma olarak kullanacağınıza, bu kuvvetli ürünü alarak fön makinesi olarak kullanabilirsiniz. Ucuz ve kaliteli bir saç kurutma makinesi tavsiyesi arıyorsanız bizim önerimiz kesinlikle Powertech olacaktır.

4. Philips Thermoprotect  – En İyi Fön Makinesi

Saçları kabartmayan kurutma makinesi

Saçları kabartmayan kurutma makinesi arayan kullanıcılar için bir diğer alternatif iyonlu saç kurutma makinesi tavsiyesi Philips Thermoprotec olacaktır. Philips’in bundan 10 sene önceki ürün kalitesinde kıyaslandığında maalesef eski kalitesinde ürünler üretmiyorlar. Fakat Philips hala dayanıklı ev aletleri üretme konusunda en iyiler arasında yer alıyor. Bu makinede ThermoProtect sıcaklık ayarı sayesinde optimum kurutma sıcaklığıyla saçın aşırı ısınmasına karşı ekstra koruma sağlıyor ve saçın zarar görmesini engelliyor. Ayrıca Philips masaj yapan difüzör özelliğine sahip. Alternatif iyonlu fön makinesi önerisi arayan kullanıcılar için tavsiye edebileceğimiz en iyi saç kurutma makinesi Philips Thermoprotect olacaktır.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 3 sene önce

  tam da saç kurutma makinesi arıyordum çünkü bugün bozuldu. Aklımda iyonlu bir fön makinesi var ama seçim yapamadım henüz. Remington markasına çok güveniyorum, sanırım Remington iyonlu fön makinesi alacağım fiyatları uygun bir makine bulursam

 2. Ben kuaforümün tavsiyesi ile Ventoso V5 silex5000 kullanıyorum. Üründen çokta memnunum. Isısı ve gücü evde kullanım için uygun. Zaten profesyonellerin kullandığı profesyonel bir ürün. Özenle kargolanıyor ve kendi özel torbasında geliyor. Güvenilir bir firma ve ürün 10 üzerinden 10 hakediyor.

 3. 2 sene önce

  Bu listedeki makineler 2200 watt civarı. hızlı saç kurutmak ya da kalıcı fön çekmek için yüksek watt gücü lazım. Ben salonumda 2700 watt turbobella ion9000 kullanıyorum. Hem ionizeri var hem de saçı çok kalıcı şekle sokuyor. Bu listede olması gereken piyasadaki en iyi fön makinesi.

 4. 2 sene önce

  Kuaförümün önerisi ile Ventoso V5 silex profesyonel fön makinesi aldım ve şu an çok memnunum. Isısı gücü süper. Normal de kuaförlerin sıkça kullandığı bir fön ama evde kullanım için de uygun. 5-6 dakika içerisinde saçlarımı kurutuyor ve evde kendim rahatlıkla fön çekebiliyorum. Tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir