1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar
 3. En İyi Laptop Markası Hangisidir? En İyi Bilgisayar Markaları Sıralaması

En İyi Laptop Markası Hangisidir? En İyi Bilgisayar Markaları Sıralaması

en iyi laptop markası hangisi

En iyi Laptop Markası hangisi? ya da en iyi bilgisayar markası hangisidir? diye merak ediyorsanız ve hangi marka laptop alacağınıza karar veremediyseniz kararsızlığınızı gidermek için yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır. Listemizi hazırlarken dünyanın en iyi laptop markaları şeklinde bir sıralama yapmadık. Belirlediğimiz kriterler doğrultusunda ve özellikle fiyat performans açısından en popüler bilgisayar markaları arasında bir sıralama gerçekleştirdik.

İyi bir bilgisayar satın almaya gittiğinizde kesinlikle satıcıya hangi marka laptop tavsiye edersiniz ? veya hangi laptopu almalıyım gibi sorular yöneltmeyin. Eğer büyük bir mağaza satıcısıysa belki size gerçekten yardımcı olabilir fakat küçük işletmelerde eşiniz dostunuz değilse sizi yanıltıcı elinde kalan satmak istediği bir bilgisayar veya laptop tavsiye edebilir.

EN İYİ LAPTOP MARKALARI KALİTE SIRALAMASI

1-Apple2-Sony

3-Toshiba

Üst SınıfLaptop Markaları
4-MSI

5-Asus

6-Lenovo

Üst Sınıfın Bir AltıLaptop Markaları
8-Dell9-Samsung

10 Packedbell

11-Acer

12-Fujitsu

Orta Sınıf LaptopMarkaları
13-Casper14-ExperEn Alt Sınıf LaptopMarkaları

Bilgisayar alınırken mutlaka sorulan sorulardan biridir “en iyi bilgisayar markası hangisidir” diye. Yukarıdaki listemizi incelediyseniz az çok bir bilgi sahibi olmuşsunuzdur. En iyi laptop markası hangisinin olduğu konusunda. Listeyi oluştururken malzeme, stabil çalışma, işçilik, sağlamlık, markanın müşteriye verdiği değer gibi bir çok veriyi göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Lakin zaten aynı donanımlara sahip notebookları karşılaştırdığımızda üst sınıf laptoplar olarak adlandırdığımız markaların fiyatlarının diğerlerine nazaran daha yüksek olduğunu görürsünüz. Sadece fiyatlarına bakarak bile en iyilerinin hangisi olduğunu konusunda fikir sahibi olunabilir.

Bir notebook aldığınızda zaten ortalama 5-7 yıl civarı sorunsuz kullanım süresi vardır. Daha sonraları yeni çıkan oyunlarda, programlarda hızla gelişen teknolojiden dolayı bilgisayarınız yeni çıkan donanımların yanında yetersiz kalacaktır. Bundan dolayı üst sınıf laptoplardan alsanız bile 7 yıl sonra bilgisayarınızı değiştirmeniz gerekebilecektir. Durum böyle olunca üst sınıf laptoplara 300-500 lira fazla para vermek sadece markaya para vermek olacaktır. Çünkü bu ortalama süreyi orta sınıf laptoplarda yakalayabilmektedir.

Bizim size önerimiz fiyat performans açısından en iyi laptop bilgisayarı almanızdır.

Hp her ne kadar üst sınıf laptop markaları arasında yer alsa da bunu garanti hizmeti sayesinde sağlamaktadır. Garanti süresi bittikten sonra çıkan sorunlar biraz başınızı ağrıtabilir. İllaki markaya para vereceğim diyorsanız üst sınıf laptoplar arasında bizim tercihimiz elbette Apple olacaktır. Hız ve stabil çalışma konusunda Windows’tan daha çok performans sağlamaktadır. Eğer Windows işletim sistemli bir üst sınıf marka düşünüyorsanız fiyat ve performans açısından en iyi laptop markası Toshiba olacaktır. Sony markada satın alınan yere göre hesaplı ise Sony marka laptop tavsiye ediyoruz.

Dell markası son zamanlarda orta sınıf laptoplar arasında yükselişe geçen markalar arasında. Dell markasını bu yıllara taşıyan şey çoğu modellerinde kendi anakartlarını üretiyor olmalarıdır. Bu sayede ürettikleri makineleri en iyi, en uygun konfigürasyonla donatabiliyorlar. Hesaplı ve kalite bir laptop tavsiyesi düşünüyorsanız orta sınıf laptoplar arasında bizim tercihimiz Dell olacaktır. Ayrıca hesaplı bir Samsung da sizi üzmeyecektir. Fiyat durumuna göre bu ikisi arasında bir tercih yapılabilir.

Hangi Marka Laptop Almalıyım ?

En iyi dizüstü bilgisayar markası hangisi ” sorusuna cevap vermeden önce bizim için uzak durulması gereken laptoplar markaları ise en alt sınıf olarak adlandırdığımız sınıftaki Casper ve Exper markalarıdır. Genellikle kullanıcı şikayetleri en çok bu markalarda karşılaşılıyor. Aslında yerli üretim markalar olmalarına rağmen, yedek parça konusunda sıkıntı yaşanmamasına rağmen laptoplar için parça değişimi bir masaüstü bilgisayar kadar kolay olmadığından tercih edilmiyor. Yukarıda bahsettiğimiz ortalama bir laptopun ömrü olan 5-7 yıl süresini bu markalar ulaşmakta sıkıntı çekebiliyorlar.

Gelelim ara sınıf laptoplara; bu kısım biraz sizin piyasa araştırması yapmanızla alakalı. Listenin geneline baktığımızda “ Tavsiye edilebilecek laptop markası hangisi ? Hangi marka laptop almalıyım ? ” diyorsanız. Seçimimiz bu ara sınıflardan olacaktır yani Üst sınıfın bir altı ya da Orta sınıfın bir üstü. Çünkü bu sınıf sırf marka olduğunu için fazla para vererek kullanıcıyı rahatsız eder ne de kullanımıyla, sağlamlığıyla, performansıyla kullanıcıyı üzer. Fiyat ve performans açısından bizim için en iyi laptop markası IBM şirketinin Lenovo’sı olacaktır. Fakat piyasada belli mağazalarda bir indirim varsa aynı özelliklere sahip aynı fiyata bir Asus bulabiliyorsanız tercihimiz Asus’tan yana olacaktır. Çünkü Asus markaları genelde Lenovo’dan biraz pahalı olabiliyor. Hesaplı indirimde bir Asus bulursanız Lenovo’nun yerine tercih edebilirsiniz.Ayıca Asus ve MSI bilgisayar parçaları üreten iki firma. Elbette bu parçaların hangi parçalarla en stabil çalışabileceğin üretenler bilebilir. Bizim tercihimiz MSI ‘den yana değil de Asus’ tan yana olmasının sebebi Asus markaların MSI’ ye göre çok daha hesaplı olmasıdır.

Ayrıca Laptop ve Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmelidir. Bu konu hakkında Laptop Ve Bilgisayar Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dipnot : En İyi Laptop Markası Monster

En popüler bilgisayar markaları arasında hazırladığımız listede Monster laptoplara yer veremedik. Bunun sebebi Monster Notebookların hem 100 lira civarında hemde 6-7 bin lira civarında bilgisayarları olduğu için sıralamada herhangi bir konuma yerleştiremedik. Elbette 100 bin lira paranız varsa o zaman tercih edilebilecek en iyi laptop markası Monster olacaktır. Fakat Monster’ın ucuz bilgisayarları da son derece kalitelidir. Ayrıca laptoplarına ömür boyu bakım garantisi vermesi son derece önemli bir artısıdır. Bundan dolayı hesaplı bir Monster oyun bilgisayarı denk getirebilirseniz gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (26)

Popüler Yorumlar
 1. eniyihangisidir
  2 sene önce

  Aslında en kaliteli bilgisayar markası ya da en az sorun çıkaran laptop markası diye sıralamak yerine tek başlık altında en iyi laptop markası olarak düzenledik listemizi. Liste oluşturulurken sikayetvar. comdaki şikayet durumları ve kullanıcı yorumları incelenerek en az sorun çıkaran, sağlam ve fiyat performans açısından en verimli laptop markalarını sıraladık.

 2. kalitede sony’yi tek geçerim maşallahı var telefonlarınında laptoplarınında , bence zengin insanlar sony almaz fakir adam sonyi alır ömür boyu kullanır :)

Yapılan Yorumlar
 1. Lenovo laptop kullanıyorum orta sınıfın en iyisi olarak tabir edilmiş . Bakalım fiyat konusunda biraz daha düşük olsa Apple kullanmak isterim.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Maalesef Apple marka laptoplar, Apple’ın diğer ürünlerinde de olduğu gibi bilgisayar ve laptopları da çok pahalı. Apple bu yüksek fiyat politikası diğer firmaları da artık tetiklediğini düşünüyorum.

 2. 2 sene önce

  En iyi laptop markası ararken sitenize denk geldim. En iyi laptop markası derken tek bir marka söylemek hata olabilir. Her laptop markasının kendine göre önde olduğu konuları var. Ben daha önce HP kullandım ve ısınma problemi vardı. Daha sonra ASUS aldım. ASUS laptoplar performan bakımından gayet güzel oluyorlar ama plastik kasa aldığım için biraz pişmanım. HP’nin metal kasasını özledim diyebilirim. Güzel bir makale kaleme almışsınız. Teşekkür ederim.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   HP laptoplar kasa olarak güzel ve kaliteliler ancak batarya ve şarj adaptörü çabuk arızalanabiliyorlar. Bunun için önlem almak anlamında garanti servisleri çok iyi çalışıyor. Hp teknik servisini arayıp şarj adaptörüm bozuldu demeniz bile size yeni bir şarj adaptörü yada batarya gibi malzemeleri direk kargoyla gönderiyorlar. Yani ürünün servise gidip incelenmesine bile gerek yok.

 3. 2 sene önce

  En iyi markadan ziyade benım için en iyi donanım önemli aslında, eğer oyun odaklı bir laptop arıyorsanız AMD mimarisine yönelmelisiniz. Yok ben hem oyun hem render yaparım diyorsanız İntel mimarisini öneririm.

  İntel çoklu çekirdek performası AMD ye göre iyi olsada piyasa fiyatı cebinizi yakabilir AMD mimarisini kullanan kişiler orta sekmentte işlerini görecek bir sistem kurabilir.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Amd ve İntel ekran kartı arasındaki farklılıklara Amd mi İntel mi yazımızda değindik. Belirttiğiniz özelliklerin dışındaki farklılıkları öğrenmek isterseniz Amd mi Nvidea mı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 4. 2 sene önce

  Tavsiyem monster, acer ve msi diğer modelleri de kullandım en verim aldığım bunlar

 5. Genel olarak en iyi laptop markası sıralamasını oldukça gerçekçi bir analizle yapmışsınız. Sadece Toshiba konusunda son yıllarda bir gerileme olduğunu düşünüyorum. Lenovo ve Asus giderek Toshiba’ya yaklaşıyorlar performans ve kalite konusunda

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   en iyi bilgisayar markası sıralaması yaparken güncel yorumlar değerler ön plana alındı. Evet son zamanlarda dediğiniz doğru Toshiba biraz piyasanın gerisinde kalmaya başladı. Asus ve Lenovo notebooklar toshibayı belkide geçmek üzereler bu konuda.

 6. en iyi marka değilde en az sorunlu marka olsa daha iyi olur bence.
  zira en kaliteli dizüstü bilgisayar bile kullanıma bağlı olarak arıza verebilir.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Görüşünüzü bizim için çok değerlidir. Yakında En Az Sorun Çıkaran Laptop Markaları ile ilgili de bir makale hazırlayacağız.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Aslında en kaliteli bilgisayar markası ya da en az sorun çıkaran laptop markası diye sıralamak yerine tek başlık altında en iyi laptop markası olarak düzenledik listemizi. Liste oluşturulurken sikayetvar. comdaki şikayet durumları ve kullanıcı yorumları incelenerek en az sorun çıkaran, sağlam ve fiyat performans açısından en verimli laptop markalarını sıraladık.

 7. kalitede sony’yi tek geçerim maşallahı var telefonlarınında laptoplarınında , bence zengin insanlar sony almaz fakir adam sonyi alır ömür boyu kullanır :)

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Son büyük teknolojik ürünlerde ne kadar iyi olsa da. Telefon üretiminde maalesef piyasanın gerisinde kaldı. O kadar kaliteli bir marka nasıl telefon trendini yakalamadı o konuda nasıl zirveyi yakalayamadı anlamak mümkün değil. Ama Laptoplarda ve diğer elektronik cihazlarda her zaman zirveye aday bir marka Sony.

 8. 2 sene önce

  Güzel yazı emeğiniz için teşekkürler fakat en iyi markanın apple olduğunu bir çoğumuz biliyoruz ama onun bütçesi gerçekten çok fazla. En iyi marka değilde daha uygun bütçede olmasına rağmen özellikleri ona yakın diğer bilgisayarlarla karşılaştırma yapma imkanınız varsa onunla ilgili de bir yazı daha yazabilir misiniz lütfen?

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Listemiz en iyi laptop sıralaması olarak hazırlandı. Fakat yazı içeriğini incelediğinizde sonuç kısmında fiyat/performans açısından en iyi laptop markaları Asus ve Lenovo olduğu belirlendi.

 9. 2 sene önce

  En İyi Laptop Markası Hangisidir? diye bana sorduklarında ilk ve tek cevabım Apple oluyor. 34 yaşımdayım. Yaklaşık 12 yıldır Apple kullanıyorum. Eksikleri ve hataları yok değil. Özellikle Steve Jobs sonrasında birçok açıdan hızını kaybetti. Ancak yine de açık ara en iyi notebook üreticisi Apple. Özellikle işletim sistemi anlamında başarısı tartışılmaz. Bazılarına Windows alışkanlığı nedeniyle Mac OS biraz uzak gelebilir. Ancak bir miktar üzerine düştüğünüzde alışırsınız. Alışınca da vazgeçemezsiniz.

 10. ah Casper yaktın beni :(

 11. 2 sene önce

  Lenovo YOGA 510 – Yavaş, donuyor ve menteşe sorunu var

 12. 2 yıllık bir monster kullanıcısıyım. belkide bana öyle denk gelmiştir bir şey diyemem. ama bit mek tükenmek bilmeyen bir arıza sorunu var. leptop 1 kere değişim yapıldı. değişimde donanımlar değişime girmedi tabi diğer laptop taki donannımları değişim adı altında yeni laptopa takıldı. tüm bu arıza sorunlarını yanında kasa kaplama kalitesi gerçekten çok kötü. laptop ta sol tarafata 2 hafta da el koydugunuz yerin kaplaması çıkar mı ya.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   Kullandığınız Monster Modeli Abra mıydı yoksa Tulpar Modeli miydi? Çünkü Abra modelinde ısınma problemleri olduğu ve malzeme kalitesinin zayıf olduğu en çok şikayetler arasında.Bu yüzden Monster’ın Abra Modelleri pek tavsiye edilmemektedir. Fakat Tulpar modelleri çok üst segment ve sorunsuz kaliteli ürünler çıkarıyorlar. Bu yüzden Monster laptop alacaklara Tulpar modeli tavsiye edilmektedir.

 13. 2 sene önce

  Apple dışında bence en iyisi Asus çünkü hem parçalarının çoğunu kendi üretiyor hemde parça uyumu olarak çok iyi. kesinlikle tavsiye ederim. deneyin dedrim

 14. 1 sene önce

  En iyi laptop markası kesinlikle apple . Ancak hiçbir şekilde oyun oynayacak kişiler için tavsiye etmiyorum. Bu kadar iyi olmasının başlıca sebebi kendisine ait işletim sisteminin bulunmasıdır. Listede “monster” markasını göremedim. Ancak monster bilgisayarlar şuanda en çok tercih edilen bilgisayar arasında geliyor.
  Liste sanki biraz daha normal yaşam kullanışı için hazırlanmış. Bilgisayar teknik servisi okumuş birisi olarak sıralamanın yazılımsal açıdan tamamen doğru olduğunu söyleyebilirim. Ancak en iyi oyun laptop markası olarak yeni bir yazı hazırlanması gerektiği düşüncesindeyim.

 15. 3-4 senedir kullandığım bilgisayarım yavaş yavaş bozulacağı sinyallerini vermekte. Sanırım yakın zamanda yenilemem gerekecek. Şöyle bir fiyatlara baktım da sanırım Dell ya da Lenovo’ya yöneleceğim. Umarım performans anlamında da mutlu eder beni. Tabi artık eskisi kadar oyun da oynayamayacağım gibi gözüküyor.

 16. bu site neden yerli üretim ve Türk markalarına karşıtlığı var anlamıyorum casper nasıl kötü olur aklım almıyor bide alt markası excalibur bende kullanıyorum canavar gibi bu siteye güvencim0000000000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir