1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

2017 Yılının En İyi 10 Yabancı Dizisi

2017 Yılının En İyi 10 Yabancı Dizisi
2017-En-iyi-Yabancı-Dizi
13

IMDb Verilerine Göre 2017’nin En İyi 10 Yabancı Dizisi Hangisi?

2017 yılında gösterime girmiş veya devam etmekte olan IMDb verilerine göre en iyi dizileri sizin için listeledik.

2017 yılını geride bıraktığımızda geçen yıl neler izlemişiz diye araştırdığımızda karşımıza yüzlerce kaliteli dizi çıkmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi dizilerde de zevkler oldukça farklılaştığı için 2017’nin en iyi dizileri listesini yapmak oldukça zorlaşmaktadır. Biz de bu yüzden IMDb okuyucularının oylarıyla belirlediği listeye göre 2017 yılında yayına giren ya da devam etmekte olan yabancı dizileri listeledik. IMDb verilerine göre düzenlenen listede genel olarak Netflix yapımı diziler yer alsa da, HBO ‘’Game of Thrones’’ dizisi sayesinde liderliği bırakmaya pek niyetli değil gibi görünüyor. 

10- Taboo (FX) imdb:8.6

Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika’dan Londra’ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney’in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

9.The Walking Dead (AMC) imdb:8.5

Yaşayan ölüler diyarına hoş geldiniz!
Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin insafına kalacak! Tabii birazcık insani duyguları kaldıysa… Atlanta’da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yok…

8.Vikings (History) imdb:8.6

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken; savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne hep birlikte tanık oluyoruz.

Tarihi bir drama olarak nitelendirilebilecek dizinin hikayesi, gerçek Avrupa efsanelerine ve tarihsel figürlere dayanıyor.

7.Mindhunter (Netflix) imdb:8.7

FBI’ın özel bir biriminde görevli ajan Holden Ford ve ortağı Bill Tench kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlar. Acımasız olayları soruşturdukça yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler.

6.Dark (Netflix) imdb:8.8

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

5.The Punisher (Netflix) imdb:8.9

Karısının ve çocuklarının öldürülmesiyle intikam yolculuğuna çıkan Frank Castle’ın hikayesini odağına alan Marvel’s The Punisher’da Castle, New York’un yeraltı dünyasına dair karanlık bir komployla yüzleşecek. İntikam için çıktığı bu yolda “The Punisher”a dönüşen Castle, artık sadece kendi ailesini değil, çok daha fazla insanı etkileyen adaletsizlikleri çözmek için göreve hazır!

4.Stranger Things (Netflix) imdb:9.0

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

3.The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon Video) imdb:9.0

Miriam “Midge” Maisel (Rachel Brosnahan), 1958’de New York’ta yaşayan Yahudi bir ev hanımıdır. Komedyenlik yapan kocası Joel (Michael Zegen) mesleğinde oldukça başarılıdır. Midge kocası Joel’i provalarında destekliyor ancak Joel’in Bob Newhart’ın en iyi rutinlerinden birini taklit ettiğini keşfedince hayal kırıklığına uğruyor. Kötü bir performansın ardından bir gece Joel, Midge’e bir ilişkisi olduğunu ve onu terkettiğini itiraf eder. Midge ailesinden destek ister ancak ailesi Joel ile evlendiği için onu suçlar. Sarhoş olan Midge, Joel’in sahne aldığı komedi kulübüne geri döner ve iç güdüsel olarak sahneye çıkar. Doğal olarak sergilediği sahne performansı seyirci tarafından komik bulunur. Midge ne kadar çekici olduğunu göstermek için göğüslerini açar fakat ahlak suçlamasıyla tutuklanarak hapse atılır. Ertesi sabah hapisten kurtarılır ve Lenny Bruce (Luke Kirby) ile tanışır. Bruce, Midge’ye komedi işinin çok zor olduğunu anlatsa da Midge bu uyarıları daha da cesaretlendirici algılar. Ve bir komedi kulübü çalışanı olan Susie ile (Alex Borstein) takım kurarak çalışmalara başlar.

2.Rick and Morty (Cartoon Network)imdb:9.3

En kısa tanımıyla dizi, çatlak bir bilim adamının peşinden sürüklediği torunu Morty ile maceradan maceraya atılmalarını konu ediyor. Profesör dedemizRick‘i ilk gördüğünüzde Emmet Brown’a (Geleceğe Dönüş) fazlasıyla benzetebilirsiniz.

1.Game of Thrones (HBO) imdb:9.5

Krallık dediğin savaşsız olur mu? En güçlü krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu gücü elinde nasıl koruyacaksın? Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok. Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır.

Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen , kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheon’un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için seçilen tek aday isimdir. Kış yaklaşıyor…

Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef için: taht kavgası…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

Popüler Yorumlar
 1. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz fatih bey :)

 2. 4 sene önce

  kardeşim o kadar şey yazdık bize niye teşekkür yok.

Yapılan Yorumlar
 1. Çok teşekkürler ?

 2. Faydalı bir site?

 3. 5 sene önce

  Sitenizi takip ediyorum ve beğeniyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

 4. 5 sene önce

  Sitenize üye olma gibi bir durum yok. bununla ilgili çalışma yaparsanız seviniriz. Ayrıca Otomobil makalelerinizin çoğalmasını ümit ediyorum.

 5. 5 sene önce

  Mindhunter dizisini izlemeye başladım ve beyıldım! Çook teşekkürler

 6. 4 sene önce

  chernobyl dizisinide ekleyeblirsiniz süppper

 7. punisheri de izledim kan dövüş sevenler varsa kesin baksın biri bu adama ailesini geri versin dostum yoksa ailesini bulana dek tüm dünyayı yok edecekk

 8. 4 sene önce

  en iyi 10 yabancı dizi listenizi çok beğendim. Hala izlemediklerim olduğunu fark ettim

 9. En iyi diziler listesinde Breaking Bad ı görememek beni gerçekten üzdü. Game Of thornes olması gerektiği yerde
  The Marvelous Mrs. Maisel dizisinden emin değilim fakat gayet başarılı bir dizi öneri sitesi.

 10. 4 sene önce

  kardeşim o kadar şey yazdık bize niye teşekkür yok.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir