1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

Netflix’teki En İyi Korku Filmleri Listesi – 2019

Netflix’teki En İyi Korku Filmleri Listesi – 2019
8

Şu an Netflix’te yayınlanan en iyi korku filmleri listesi mi arıyorsunuz?Netflix, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce film sunar ve seçeneklerin olması iyi olsa da bu filmlerin hepsinde gezinmek oldukça zahmetli olabilir. Neyse ki, sizin adınıza netflix’deki en iyi korku ve gerilim filmlerini araştırdık. Şu anda korku filmi dünyasında mevcut olan netflix’ deki en iyi korku filmleri listesi avcılar escort hazırladık. Korkunç gerilim filmlerinden yeni korku filmlerine kadar, işte Netflix’teki en iyi korku filmleri 2019 yılı için tavsiye olarak seçtiklerimiz.

NOT: 2019 yılı için Netflix’teki en iyi korku filmleri listesi rastgele olarak sıralanmıştır.

1- Poltergeist – Kötü Ruh (2015)

80’lerin Hollywood’unda (Steven Spielberg) en büyük isimlerden biri olan efsanevi bir korku yönetmeni (Tobe Hooper) ve en büyük isimlerinden biri olunca ne olur? Film, birçok hayalet hikayesinin yaptığı gibi bir ailenin yeni bir eve taşınmasıyla başlar. Gayrimenkul satıcı olan Steven Freeling (Craig T. Nelson), karısı Diane (JoBeth Williams) ve üç çocukları, lüks Cuesta Verde topluluğunda yeni bir ev satın aldı. İlk başta, hayatlarının bu yeni bölümünün barışçıl bir bölüm olacağını düşünüyorlar, ancak evlerinde garip olaylar oluşmaya başlıyor ve fenomenler daha yoğunlaştıkça, Freelings, uğursuz ve bu dünyanın dışında bir şeyin olduğu gerçeğiyle yüzleşmeye başlıyor. Fakat film kalitesi ve görüntüsü sizi tatmin etmeye bilir. Bu yüzden 2015 yılında çekilmiş Poltergeist Kötü Ruh korku filmini tavsiye ederiz.

POLTERGEIST- KÖTÜ RUH İmdb : 7.4

 

2- Train To Busan- Zombi Expresi (2016)

Bir korku filmi oluşturmak için basit bir tarif: Bir grup insanı alın, bir yere koyun, canavarları ekleyin ve salın. Zombi Expresi bu formülün esnekliğini göstermektedir. Güney Kore’de geçen film, işkolik işadamı Seok-woo (Gong Yoo) ve kızı Su-an (Kim Su-an) da dahil olmak üzere Busan’a giden bir trene binen çeşitli insanlarla başlıyor. Ne yazık ki, o sabah bir zombi gribi salgını tüm Kore’yi etkiliyor ve trendeki yolculardan birine virüs bulaşıyor. Çok geçmeden, dışarıdaki ülke kaosa dönüştüğü için ölümsüzlerin şiddetli bir dalgası trenin içinden geçiyor. Tren To Busan , zombi türünün netflix’de son zamanlarda çekilmiş en iyi zombi filmi ve en iyi korku gerilim filmi olarak listemizde yer alıyor.

TRAIN TO BUSAN- Zombi Expresi : 7.6

3- The Witch – Cadı (2016)

17. yüzyıl İngilteresinde geçen film, William’ın (Ralph Ineson) kutsal yazılar üzerindeki anlaşmazlıkları nedeniyle yerleşimlerinden sürgün edilen bir aileyi takip ediyor. William ailesini – karısı Katherine (Kate Dickie), en büyük kızı Thomasin (Anya Taylor-Joy), oğlu Caleb (Harvey Scrimshaw) ve ikizleri Mercy ve Jonas’ı bir ev inşa ettikleri karanlık, uzak ormanın kenarına götürüyor . Ancak görünmeyen bir güç ailenin yeni doğmuş çocuğunu aldığında, Samuel, kötü bir şeyin ormanda yaşadığı ve ailenin geri kalanının da yakında tehlikede olabileceği farkediyor. Bu gelişmeler ışığında Cadı bize güzel bir korku ve gerilim filmi yaşatmayı başarıyor. Bir korku gerilim film tavsiyesi istiyorsanız Cadı tam size göre.

4- Apostle – Havari (2018)

Yönetmen Gareth Evans, The Raid gibi çılgınca dövüş sanatları filmleriyle tanınıyor, ancak çığır açan tarzı, tehlikeli ve ürkütücü bir ortamda zamana karşı yarışan bir adamın hikayesi Apostle’de görüldüğü gibi korkuya dönüşüyor. Söz konusu adam, kız kardeşi dini bir örgüt tarafından kaçırılıp fidye için bekletilirken zengin bir ailenin öfkeli oğlu Thomas Richardson (Dan Stevens) tarikatın evi yaptığı ıssız adaya yolculuk eder, katılıyormuş gibi yapar, böylece kız kardeşinin izlerini arar. Topluluğun derinliklerine katılırken, tarikatın gizemlerini ve rahatsız edici uygulamalarını yavaşça çözer. Havari ada köyünün uğursuz atmosferi ile sonunda korkunç ve vahşice patlayan, dört nala koşan, korkunç bir yolculuktur. Dini dehşetin en beyinsel keşfi olmayabilir, ama heyecan verici bir korku gerilim filmi.

APOSTLE – HAVARİ İmdb : 6.3

5- The Conjuring 2 – Korku Seansı 2 (2016)

Netflix’in en iyi korku filmi olabilecek kadar başarılı olan film The Conjuring. James Wan, Saw ve Insidious gibi filmler ile yetenekli bir korku yönetmeni olarak ün kazandı. Ancak 2013’ün The Conjuring’i kendisini modern bir korku filmi ustası olarak ön plana çıktığı bir film oldu. 1971 yılında çekilen film, Ed (Patrick Wilson) ve evli bir paranormal araştırmacı çifti olan Lorraine Warren (Vera Farmiga) ‘yı takip ediyor. Lanetli bir bebeği araştıran gergin bir prologdan sonra Carolyn Perron (Lili Taylor) adlı bir kadını ziyaret ederler. Carolyn ve ailesi kısa süre önce eski bir çiftlik evine taşındı ve unutulmaz bir iz yaşıyorlar. Warren’lar, en rahatsız edici durumunun ne olabileceğinin içine girerek araştırmaya çıkıyorlar. Conjuring , rahatsız edici bir atmosfere ve her dehşete kadar inen kesinlikle izlenmesi tavsiye edilen en iyi korku filmi listemizde yer alması gereken bir film.

THE CONJURING 2 – KORKU SEANSI 2 İmdb : 7.4

6- Hush – Sus (2016)

Netflix deki en iyi korku filmleri listesi içeriğimizdeki bir diğer film Sus. Şehrin gürültüsünden uzak ormanda kendi başında yaşamaya karar veren bir kadın komşusu tarafından öldürülmek istenir. Katil ile yalnız yardım edilmekten uzak olan Maddie hayatta kalmak için aklını kullanmak zorundadır. Yönetmen Mike Flanagan, Oculusve Netflix dizisi Haunting of Hill House gibi filmlerle korku sınırlarını denemek isteyen bir korku yönetmeni olarak kendini kanıtladı, ancak Hush temelde usta bir sınıf senaryo olan bir film listemizde Netflix’in en iyi gerilim filmi olabilecek kadar güzel bir film.

HUSH – SUS (2016) İmdb : 6.6

7- The Autopsy Of Jane Doe – Jane Doe Otopsisi (2016)

Film, polisin içinde birden fazla cinayet kurbanı olan bir evi araştırması ve bodrum katında yarı gömülü tanımlanamayan bir kadının cesedini bulması gibi bir suç mahallinde başlıyor. Ceset, yerel morgda sona ermektedir; burada baba / oğul koroner ikilisi Tommy (Brian Cox) ve Austin (Emile Hirsch), ölüm nedenini belirlemeye çalışırken gece geç saatlere kadar çalışırlar. Her ne kadar Jane Doe’nun cesedi dışarıda bozulmamış gibi görünse de, araştırdıkları gibi, içinde tuhaf bir travma belirtisi buluyorlar ve morgda garip rahatsızlıkların gizlenen bir tehlike yarattığını düşünüyorlar. Jane Doe Otopsisi 2019 yılında kesinlikle izlemeye değer en güzel korku filmi listemizde yer almayı başarıyor.

THE AUTOPSY OF JANE DOE – JANE DOE OTOPSİSİ İmdb : 6.8

8- Under The Shadow – Gölge Altında (2016)

Gölge Altında 80’lerde İran ile Irak arasındaki savaşta başlıyor. Teorik hükumetin İran devriminde iktidara gelmesinden sonra kariyerini bırakmak zorunda kalan eski bir tıp öğrencisi olan Shideh (Narges Rashidi), kocası Iraj (Bobby Naderi) ve kızları Dorsa (Avin Manshadi) ile birlikte yaşayan bir ev hanımı oldu. Tahran’da bir apartmanda. Bir doktor olan Iraklı, savaş çabalarının bir parçası olarak sahaya gönderildiğinde, Shideh’ın yalnızca Doras’a bakması gerekir. Bir füze binasına çarptıktan sonra, Dorsa garip davranmaya başlar, bir ruhun binaya saldırdığına ikna olur ve garip olaylar ortaya çıktıkça, Shideh’ın doğaüstü bir şey olabileceği ihtimaliyle yüzleşmesi gerekir.

UNDER THE SHADOW – GÖLGE ALTINDA İmdb : 6.9

9- The Bird Box – Kafes (2018) Editör Seçimi

Netflix, en son korku filmi Bird Box ile gerçekten altın vuruş yaptı. Deadline’a göre yayın servisine Aralık ayında çıkan Sandra Bullock filmi interneti dünyasını kasıp kavurdu ve şimdiye kadar en çok izlenen Netflix filmi olma özelliğine sahip oldu.

Film, insanların en kötü korkularını görmelerine ve kendilerine ya da başkalarına – bir bakışını yakalamaları halinde – kendilerini öldürmelerine neden olan doğaüstü bir varlık tarafından perişan edildiği kıyamet sonrası bir toplumun öyküsünü anlatıyor. Bu yeni gerçekliğin bir sonucu olarak, hayatta kalanlar vahşi doğada gözü kapalı kalmalı ya da yaratığı görme ve onların vahşi bir şekilde kendilerini öldürmesi riskiyle karşı karşıya kalmalıdır. Bu durumla birlikte film korkudan ziyade gerginlik ve şiddete dayanır (söz konusu yaratık asla gösterilmez) ve ayrıca hayatta kalma ve izolasyon temalarında da işlem yapar. Bu filmi izlemeyenler için kesinlikle son zamanlarda çekilmiş en iyi korku gerilim filmi olma özelliğini taşıyor.

THE BİRD BOX – KAFES İmdb : 6.6

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. Netflix en iyi korku filmleri listesi gayet başarılı olmuş THE AUTOPSY OF JANE DOE merak ettiklerim arasındaki bir film. Gerçi bu listedekilerin çoğunu izlemedim ama

 2. Kore filmleri bazen fazla abartı olabildiği gibi zaman zaman da çok kaliteli olabiliyor. Train To Busan’dan beklentim çok yüksek değildi ve kafamda soru işaretleri vardı. Fakat filmi izlerken son zamanlarda izlediğim en iyi zombi filmi olduğunu farkettim. İlgi çekici ve sürükleyici bir film. Kesinlikle tavsiye ederim

Yapılan Yorumlar
 1. Netflix en iyi korku filmleri listesi gayet gaşarılı olmuş. Hush – Sus filminin konusu dikkatimi çekti ve sanırım bu film tam bana göre. Diğer netflix korku filmlerinden The Witch Cadı sanırım ikinci tercihim olacak.

 2. Kore filmleri bazen fazla abartı olabildiği gibi zaman zaman da çok kaliteli olabiliyor. Train To Busan’dan beklentim çok yüksek değildi ve kafamda soru işaretleri vardı. Fakat filmi izlerken son zamanlarda izlediğim en iyi zombi filmi olduğunu farkettim. İlgi çekici ve sürükleyici bir film. Kesinlikle tavsiye ederim

 3. 4 sene önce

  the bird box, hush, korku seansı serilerini izlemiştim ve çok beğenmiştim. diğer filmlerin fragmanını da izledim ve izlenmesi gereken filmler listeni ekledim. teşekkürler.

 4. Netflix sadece dizileriyle değil filmleriylede adından söz ettirmeye devam ediyor.Listedeki çoğu filmi izledim.Favorim ise Poltergeist.

 5. Ne zaman canım korku filmi tavsiyesi istese gelip bu listedeki filmlerden birini izliyorum. Önerilen filmlerinin hepsini izledim nereyse. Yeniden güncel bir korku filmi tavsiyesi ve korku filmi önerisi içeren en iyi korku filmleri listesi hazırlasanız çok iyi olacak. Çünkü önerdiğiniz filmlerin hepsi tam bana göreydi. Tavsiye ettiğiniz filmlerin hepsi çok hoşuma gitti. Yeni korku filmi önerisi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

 6. Korku filmi önerileri olarak çok güzel bir liste olmuş. Listedeki bir film hariç hepsini izledim. Bence hepsi son zamanlardaki en iyi korku filmleri

 7. Netflix en iyi korku filmleri listesi gayet başarılı olmuş THE AUTOPSY OF JANE DOE merak ettiklerim arasındaki bir film. Gerçi bu listedekilerin çoğunu izlemedim ama

 8. zombi expresi bana korkunç gelmedi zombili olan filmler korkunç gelmiyor gerçekliğine inanmadıgım için olsa gerek. Listedeki diğer filmlerin korkutuculuk seviyesi üstlerde bana göre. Dabbe serisi netflix de var, izlerken ve izledikten sonra da günlerce korkmak isteyenlere öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir