1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar
 3. En İyi Taşınabilir Harddisk Markası Hangisi? Harici Harddisk Markası Tavsiye

En İyi Taşınabilir Harddisk Markası Hangisi? Harici Harddisk Markası Tavsiye

en iyi taşınabilir harddisk markası hangisi

Teknolojinin her gün gelişmesiyle birlikte veri sayısı hızlı artmaktadır. Durum böyle olunca insanlar, en iyi taşınabilir harddisk markası hangisidir diye arayışa geçmektedirler. Taşınabilir harddiskler verileri arşivlemek ve yedeklemek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Toshiba, Seagate, Samsung ve Western Digital, harici harddisk sektöründe söz sahibi markalardır. Bu kadar kaliteli markalar arasında birçok kişi harici harddisk tavsiye ve önerileri aramaktadır.

Harici harddisk seçmeden önce kullanım amacının belirlenmesi gerekmektedir. Piyasada birçok harici harddisk markası yer almaktadır. Büyük verileri arşivlemek isteyen kullanıcı ile sık sık yedek alan kullanıcının kullanacağı taşınabilir harddisk farklılık gösterecektir. Harddisk seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler bulunmaktadır. Bunlar; kapasite, fiziksel boyut, bağlantı ara yüzü, usb desteği bellek ve güvenlik özellikleridir.

En İyi Harici Harddisk Markası Hangisidir?

1- Toshiba – En İyi Taşınabilir Harddisk Markası

en iyi harici harddisk toshiba

Harici harddisk tavsiye konusunda lider olarak Toshiba markasını gösterebiliriz. Toshiba’nın taşınabilir harddiskleri son derece sağlam ve uzun ömürlüdür. Kolay kolay veri kaybı,bozulma,disk okuyamama gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Son yıllarda oldukça fazla satan Canvio modeli ile kullanıcıların isteklerini karşılamaktadır. Yeni USB 3.0 teknolojisini destekleyen harici harddisk modelleri, bu sayede yüksek aktarım hızlarına ulaşmaktadır. USB 3.0 yerine USB 2.0 donanımı olan bilgisayarlarda da uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Toshiba ürünlerinin birçoğu tak ve kullan şeklindedir. Ek bir yazılım istemez ve Microsoft Windows ile kullanıma hazırdır. Toshiba harici harddisk modelleri, 2 TB’a kadar alan sağlamaktadır. Dahili darbe sensörü sayesinde verilerinizi güvenli şekilde saklamaktadır. Toshiba harici harddisk modellerinin fiyatları, 300 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Taşınabilir harddisk tavsiye konusunda önerebileceğimiz en iyi marka Toshiba ve en iyi model ise, Toshiba Canvio modelidir.

2- Seagate Taşınabilir Harddisk Tavsiye

taşınabilir harddisk tavsiye seagate

En iyi taşınabilir harddisk markası sıralaması listemizde Seagate harici harddisk modelleri ikinci sırada yer almaktadır. Seagate yıllardan beri harddisk üretimi yapmaktadır ve bu alanda kaliteli ürünler piyasaya sürmektedir. Harddisk üretimindeki kalitesini taşınabilir harddisk modellerinde de devam ettirmektedir. Windows, Mac OS X, Android ve Unix/Lunix işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Kurulum ve depolama işlemleri, tek bir USB kablosu ile yapılmaktadır.

Seagate harddisk modellerinde bulunan “Tümleşik Güç Yönetimi” özelliği, enerji tasarruflu şekilde çalışmayı garanti eder. Seagate markasının harddisklerine eklediği ve kullanıcılar tarafından oldukça sevilen, Back-up Plus özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde, sosyal ağlarda bulunan verilerinizi kolay bir şekilde depolayabilirsiniz. Lyve özelliği ile verilerinizi akıllı telefon veya tablet aracılığıyla görüntüleme imkanı sunar. Seagate, en iyi harici harddisk markası yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Seagate taşınabilir harddisk modeli olarak, 250 TL ile 1000 TL arasında birçok farklı model sunmaktadır. Seagate taşınabilir harddisk tavsiye için Back-up Plus modelini tavsiye ederiz. Expansion modelleri genelde kullanıcılardan en çok şikayet alan modeller arasında yer almaktadır.

3- Samsung Harici Harddisk Tavsiye

en iyi harici harddisk samsung

Harici harddisk tavsiye olarak Samsung markasını da sizlere sunabiliriz. Samsung markası özellikler son zamanlarda taşınabilir harddisk alanında başarılı işler çıkarmaktadır. Ürünleri son derece sağlamdır. Samsung markası ürünlerinde 3 TB’a kadar depolama sunmaktadır. Tasarımları genel olarak mat, zarif ve ince şekilde tasarlanmıştır. Rahat taşınabilir ve dayanıklı olduğu için yüksek adetler satmaktadır.

Veri güvenliği için “Güvenlik Disk” ve “SafetyKey” özelliklerini kullanmaktadır. Samsung harici harddisk modelleri, genel olarak USB 3.0 ile uyumlu çalışmaktadır. Auto Back-up özelliği sayesinde otomatik olarak verilerinizi yedeklemektedir. Bazı modellerinin yanında ücretsiz olarak gönderilen SuperSpeed USB 3 kablosu ile hızlı aktarım yapmanızı sağlamaktadır. Microsoft Windows ve Apple Mac OS X ile uyumludur. Samsung modelleri, 175 TL ile 900 TL aralığında satılmaktadır. Samsung harici harddisk modellerinden önereceğimiz modeller; M3 Portable ve S3 Portable modelleridir.

4- Western Digital Harici Harddisk Tavsiye

harici harddisk tavsiyesi WD

En iyi taşınabilir harddisk markası listemize girmeyi hak eden bir diğer firma Western Digital markasıdır. İnternet sayfalarında kısaltılmış ismi olan “WD” şeklinde de görebilirsiniz. WD kullanıcılarının harici disklerin titrediği yönde şikayetleri bulunmaktadır. USB 3.0 ve USB 2.0 teknolojileriyle uyumlu çalışmaktadır. WD markası, harici harddisk kullanıcılarına WD Security ve WD Back-up özelliklerini ücretsiz sunmaktadır.256 bit AES şifreleme sayesinde verilerinin güvenli bir şekilde şifrelenemektedir. Bu marka hafif ve küçük modellerinden dolayı da tercih edilmektedir. WD Taşınabilir harddiskleri, darbelere karşı dayanıklılık için zorlu şartlara göre geliştirilmiştir. Western Digital markasının modelleri, 300 TL ile 800 TL fiyat aralığında satılmaktadır. WD markasının en çok satan modeleri ise, Elements ve My Passport  modelleridir. Elements Modeli çok çabuk arıza verebilmektedir. Bu yüzden WD Elements modeli ucuz olsa bile pek tavsiye edilmemektedir.

WD markasının USB 2.0 olan modellerinde USB girişindeki arızalanmalardan dolayı çok şikayet almıştı. Bazı modellerinde özellikle Elements modellerinde birkaç yıl kullanımdan sonra disklerde kafa atma sorunu meydana gelmekteydi. Fakat USB 3.0 teknolojisiyle Western Digital bu sorunlarını büyük ölçüde halletmeyi başardı.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

Popüler Yorumlar
 1. eniyihangisidir
  2 sene önce

  En iyi harici harddisk markası sıralama listesini oluştururken bizi en çok zorlayan noktalardan biri Toshiba ve Seagate arasında kalmamız oldu. Çünkü bu iki marka harddisk üretimi ve kalite konusunda sürekli rekabet halindeler ve hemen hemen aynı kalitede ürünler çıkarıyorlar. Fiyat olarak hangi markanın ürününü daha uygun bulursanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Toshiba ve Seagate en çok önerilen taşınabilir harddisk markalarıdır.

 2. 1 sene önce

  Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama toshiba canvio yazdım mı bir sürü sonuç çıkıyor farklı modelde bunların hangisi güvenilir almışken iyisi olsun istiyorum bi tavsiyeniz varmı yada link atarmısınız

Yapılan Yorumlar
 1. Bugüne kadar hep Toshiba kullandım ve hiç problem yaşamadım. Son olarak 2TB’lık bir disk almıştım ve hala onu kullanıyorum. Hem kayıt hızı hem de güvenilirlik anlamında bundan sonra da farklı bir marka kullanacağımı sanmıyorum. Herkese de tavsiye ederim kesinlikle.

  • 2 sene önce

   Tavsiyenize uyum ve en iyi harddisk olarak samusung marka hard disk aldım ve çok memnunum teşekkür ederim
   gerçekten faydalı bir harddisk tavsiye sitesi.

 2. 2 sene önce

  Taşınabilir harddisk olarak Toshiba kullanıyorum. Yaklaşık yıl önce satın aldığım Toshiba harddisk çok sağlam bir ürün hiç sorun yaşamadım bu ürünü kullanırken. Sizlerde eğer bir harddisk arayışı içindeyseniz en iyi harddisk bence Toshiba nın harddiskidir. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir ürün.

 3. 2 sene önce

  Bence en iyi taşınabilir harddisk markası kesinlikle Seagate Expansion modelidir. Daha önce Samsung ve Toshiba kullandım fakat ikisi de sorunlu çıktı. Birisinde aktarım hızı ve içeriği görememe sorunları, diğerinde ise garanti süresi dolduğu an bozulmuştu şaka gibi… Seagete 1TB harddisk aldım yıllardır sorunsuz kullanıyorum. Herkese tavsiye derim.

  • eniyihangisidir
   2 sene önce

   En iyi harici harddisk markası sıralama listesini oluştururken bizi en çok zorlayan noktalardan biri Toshiba ve Seagate arasında kalmamız oldu. Çünkü bu iki marka harddisk üretimi ve kalite konusunda sürekli rekabet halindeler ve hemen hemen aynı kalitede ürünler çıkarıyorlar. Fiyat olarak hangi markanın ürününü daha uygun bulursanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Toshiba ve Seagate en çok önerilen taşınabilir harddisk markalarıdır.

 4. 1 sene önce

  Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama toshiba canvio yazdım mı bir sürü sonuç çıkıyor farklı modelde bunların hangisi güvenilir almışken iyisi olsun istiyorum bi tavsiyeniz varmı yada link atarmısınız

  • eniyihangisidir

   Akif temel bey değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Ben editör olarak Toshiba 2,5 1TB Canvio USB3.0 HDTB310EK3AA modelini kullanmıştım. Şimdiye kadar kullandığım en iyi taşınabilir harddisk olarak kesinlikle tavsiye ederim. Toshiba Canvio Ready modelide var fakat ben size kullandığım modeli önerdim. Benim tavsiye ettiğim Toshiba harici harddisk modeli hem hesaplı hemde kaliteli bir harddisktir. Umarım memnun kalırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir