En İyi Laptop Markası Hangisidir? En İyi Bilgisayar Markaları Sıralaması

en iyi laptop markası hangisi

En iyi Laptop Markası Sıralaması

En iyi Laptop Markası hangisi? ya da en iyi bilgisayar markası hangisidir? diye merak ediyorsanız ve hangi marka laptop alacağınıza karar veremediyseniz kararsızlığınızı gidermek için yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır. Listemizi hazırlarken dünyanın en iyi laptop markaları şeklinde bir sıralama yapmadık. Belirlediğimiz kriterler doğrultusunda ve özellikle fiyat performans açısından en popüler bilgisayar markaları arasında bir sıralama gerçekleştirdik.

İyi bir bilgisayar satın almaya gittiğinizde kesinlikle satıcıya hangi marka laptop tavsiye edersiniz ? veya hangi laptopu almalıyım gibi sorular yöneltmeyin. Eğer büyük bir mağaza satıcısıysa belki size gerçekten yardımcı olabilir fakat küçük işletmelerde eşiniz dostunuz değilse sizi yanıltıcı elinde kalan satmak istediği bir bilgisayar veya laptop tavsiye edebilir.

EN İYİ LAPTOP MARKALARI KALİTE SIRALAMASI

1-Apple2-Sony

3-Toshiba

Üst SınıfLaptop Markaları
4-MSI

5-Asus

6-Lenovo

Üst Sınıfın Bir AltıLaptop Markaları
8-Dell9-Samsung

10 Packedbell

11-Acer

12-Fujitsu

Orta Sınıf LaptopMarkaları
13-Casper14-Exper En Alt Sınıf LaptopMarkaları

Bilgisayar alınırken mutlaka sorulan sorulardan biridir “en iyi bilgisayar markası hangisidir” diye. Yukarıdaki listemizi incelediyseniz az çok bir bilgi sahibi olmuşsunuzdur. En iyi laptop markası hangisinin olduğu konusunda. Listeyi oluştururken malzeme, stabil çalışma, işçilik, sağlamlık, markanın müşteriye verdiği değer gibi bir çok veriyi göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Lakin zaten aynı donanımlara sahip notebookları karşılaştırdığımızda üst sınıf laptoplar olarak adlandırdığımız markaların fiyatlarının diğerlerine nazaran daha yüksek olduğunu görürsünüz. Sadece fiyatlarına bakarak bile en iyilerinin hangisi olduğunu konusunda fikir sahibi olunabilir.

Bir notebook aldığınızda zaten ortalama 5-7 yıl civarı sorunsuz kullanım süresi vardır. Daha sonraları yeni çıkan oyunlarda, programlarda hızla gelişen teknolojiden dolayı bilgisayarınız yeni çıkan donanımların yanında yetersiz kalacaktır. Bundan dolayı üst sınıf laptoplardan alsanız bile 7 yıl sonra bilgisayarınızı değiştirmeniz gerekebilecektir. Durum böyle olunca üst sınıf laptoplara 300-500 lira fazla para vermek sadece markaya para vermek olacaktır. Çünkü bu ortalama süreyi orta sınıf laptoplarda yakalayabilmektedir.

Bizim size önerimiz fiyat performans açısından en iyi laptop bilgisayarı almanızdır.

Hp her ne kadar üst sınıf laptop markaları arasında yer alsa da bunu garanti hizmeti sayesinde sağlamaktadır. Garanti süresi bittikten sonra çıkan sorunlar biraz başınızı ağrıtabilir. İllaki markaya para vereceğim diyorsanız üst sınıf laptoplar arasında bizim tercihimiz elbette Apple olacaktır. Hız ve stabil çalışma konusunda Windows’tan daha çok performans sağlamaktadır. Eğer Windows işletim sistemli bir üst sınıf marka düşünüyorsanız fiyat ve performans açısından en iyi laptop markası Toshiba olacaktır. Sony markada satın alınan yere göre hesaplı ise Sony marka laptop tavsiye ediyoruz.

Dell markası son zamanlarda orta sınıf laptoplar arasında yükselişe geçen markalar arasında. Dell markasını bu yıllara taşıyan şey çoğu modellerinde kendi anakartlarını üretiyor olmalarıdır. Bu sayede ürettikleri makineleri en iyi, en uygun konfigürasyonla donatabiliyorlar. Hesaplı ve kalite bir laptop tavsiyesi düşünüyorsanız orta sınıf laptoplar arasında bizim tercihimiz Dell olacaktır. Ayrıca hesaplı bir Samsung da sizi üzmeyecektir. Fiyat durumuna göre bu ikisi arasında bir tercih yapılabilir.

Hangi Marka Laptop Almalıyım ?

En iyi dizüstü bilgisayar markası hangisi ” sorusuna cevap vermeden önce bizim için uzak durulması gereken laptoplar markaları ise en alt sınıf olarak adlandırdığımız sınıftaki Casper ve Exper markalarıdır. Genellikle kullanıcı şikayetleri en çok bu markalarda karşılaşılıyor. Aslında yerli üretim markalar olmalarına rağmen, yedek parça konusunda sıkıntı yaşanmamasına rağmen laptoplar için parça değişimi bir masaüstü bilgisayar kadar kolay olmadığından tercih edilmiyor. Yukarıda bahsettiğimiz ortalama bir laptopun ömrü olan 5-7 yıl süresini bu markalar ulaşmakta sıkıntı çekebiliyorlar.

Gelelim ara sınıf laptoplara; bu kısım biraz sizin piyasa araştırması yapmanızla alakalı. Listenin geneline baktığımızda “ Tavsiye edilebilecek laptop markası hangisi ? Hangi marka laptop almalıyım ? ” diyorsanız. Seçimimiz bu ara sınıflardan olacaktır yani Üst sınıfın bir altı ya da Orta sınıfın bir üstü. Çünkü bu sınıf sırf marka olduğunu için fazla para vererek kullanıcıyı rahatsız eder ne de kullanımıyla, sağlamlığıyla, performansıyla kullanıcıyı üzer. Fiyat ve performans açısından bizim için en iyi laptop markası IBM şirketinin Lenovo’sı olacaktır. Fakat piyasada belli mağazalarda bir indirim varsa aynı özelliklere sahip aynı fiyata bir Asus bulabiliyorsanız tercihimiz Asus’tan yana olacaktır. Çünkü Asus markaları genelde Lenovo’dan biraz pahalı olabiliyor. Hesaplı indirimde bir Asus bulursanız Lenovo’nun yerine tercih edebilirsiniz.Ayıca Asus ve MSI bilgisayar parçaları üreten iki firma. Elbette bu parçaların hangi parçalarla en stabil çalışabileceğin üretenler bilebilir. Bizim tercihimiz MSI ‘den yana değil de Asus’ tan yana olmasının sebebi Asus markaların MSI’ ye göre çok daha hesaplı olmasıdır.

Ayrıca Laptop ve Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmelidir. Bu konu hakkında Laptop Ve Bilgisayar Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dipnot : En İyi Laptop Markası Monster

En popüler bilgisayar markaları arasında hazırladığımız listede Monster laptoplara yer veremedik. Bunun sebebi Monster Notebookların hem 100 lira civarında hemde 6-7 bin lira civarında bilgisayarları olduğu için sıralamada herhangi bir konuma yerleştiremedik. Elbette 100 bin lira paranız varsa o zaman tercih edilebilecek en iyi laptop markası Monster olacaktır. Fakat Monster’ın ucuz bilgisayarları da son derece kalitelidir. Ayrıca laptoplarına ömür boyu bakım garantisi vermesi son derece önemli bir artısıdır. Bundan dolayı hesaplı bir Monster oyun bilgisayarı denk getirebilirseniz gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version