En İyi Beyaz Eşya Markası Hangisidir ?

en iyi beyaz eşya markası

en kaliteli beyaz eşya önerisi

Beyaz eşya alırken kesinlikle satıcıya “hangi modeli alalım?” ya da “hangi model daha iyi?” diye sormayın. Muhtemelen size elinde kalan demode modeli satmaya çalışacaktır. Beyaz eşya almaya giderken alacağınız modeli iyi araştırıp, bilgi sahibi olmak çok önemli. Elektronik de eğer baştan yanlış bir seçim yaparsanız, ucuzla pahalı arasındaki farkı 3-5 sene sonra servis masraflarını ödeyerek kapatırsınız, başınızın ağrıdığı da yanınıza kar kalır. En iyi beyaz eşya markası hangisi? Öğrenmek için yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bildiğiniz üzere piyasada birçok marka var ve hepsi rekabet içerisinde. Bu kadar çok beyaz eşya markaları arasında en sağlam beyaz eşya markası hangisinin olduğunu bulmak müşteri açısından çok zor olabilmektedir.Biz kısaca bu markaların zayıf ve güçlü yönlerini sizlere anlatalım. Bu sayede en kaliteli beyaz eşya markası hangisi? Beyaz eşyada en iyi marka hangisi? ya da beyaz eşya markaları kalite sıralaması nedir? sorularına bir cevap bulmuş oluruz.

EN İYİ BEYAZ EŞYA MARKASI HANGİSİDİR? EN İYİ BEYAZ EŞYA MARKALARI SIRALAMASI

VESTEL

Önceden İngiliz malıydı. Günümüzde parçaları Çin’den gelip Manisa’da montaj edilmektedir. Yani beyaz eşya olarak Çin standartlarında bir cihazdır. Fakat televizyon üretiminde daha kaliteli ve rekabet edebilecek düzeyde ürünler üretebilmektedir. Televizyon dışındaki beyaz eşya ürünleri pek tavsiye edilmez. Müşteri şikayeti genelde fazladır.

SAMSUNG

Güney Kore malıdır. Elektronikte çok iyidir. Televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi cihazlarda son derece başarılıdır. Fakat beyaz eşyada bu ürünlerde olduğu kadar çok iddialı bir marka değildir. Üstleri Miele,Franke,Gaggenau,Lieber ve Siemens vardır.

GAGGENAU

Bu ismi hiç duymamışsınızdır ilginç ama piyasanın en iyi beyaz eşya firmasıdır. Fiyatları çok aşırı pahalıdır. Alman malıdır ve üstüne yoktur. Kalite olarak en iyi firmadır. Fakat bizim sitemiz için bütçeye uygun fiyat performans açısından en iyisi seçilir.

BEKO-ARÇELİK:

Bu iki firma da aynı fabrikanın ürünüdür. Beko dünya geneli satış yaparken Arçelik Beko’nun Türkiye ayağıdır. Arçelik’in bundan 30-35 sene önce beyaz eşyaları Siemens tarafından üretilmekteydi. Arçelik’in iyi olmasının nedeni bu ününden kaynaklanmaktadır. Beko ve Arçelik ürünleri bir Siemens, Bocsh veya Profilo kadar kaliteli olmasa da fena da değildir. Servis ağı geniştir ve müşteri memnuniyetine önem verir. Düşük bütçeli kullanıcılar için tavsiye edilebilir.

PROFİLO

Siemens ve Bosch’a bağlanmıştır.Kalite olarak Siemens ve Bosch dan sonra gelen 3. alternatif bir markadır.

BOSCH

Siemens’in ürettiği bir cihazdır. Aynı fabrikalarda üretilirler lakin Siemens’e göre aralarında çok az kalite farkı vardır. Siemens biraz daha kalitelidir. Fakat son zamanlar Bosch’un gelişmesine çok önem vermişlerdir. Bosch üretimini Türkiye’ye kaydırınca ilk yıllarda problemler yaşansa da bu sorunlar kısa sürede aşıldı. Servisi disiplinlidir. Bu ürünler kolay kolay bozulup arıza çıkarmazlar.

SİEMENS

Tomografi cihazlarından tutun bütün entegreler, sigortalar Siemens tarafında üretilmektedir. Elektrik-Elektronikte dünya devidir. Gaggenau’dan sonra 2. en iyi beyaz eşya firmasıdır. Siemens, Bosch ve Profilo geniş bir servis ağına sahiptir ve müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa; bütçeme uygun olsun aynı zamanda da çok başımızı ağrıtmasın diyorsanız. Sizin için en iyisi BEKO ya da ARÇELİK olacaktır. Fakat maddi durumunuz el veriyorsa kesinlikle Siemens veya Bosch almalısınız. Bizce en iyi beyaz eşya firması SİEMENS ve BOSCH.

Not: Miele ve Liebherr gibi beyaz eşya markaları piyasadaki en kaliteli beyaz eşya markası olarak tavsiye edilmektedir. Malzeme kalitesi ve dayanıklılık olarak baktığımızda bu iki firma adete kalitede bir numaradır. Fakat servis ağının zayıf olması ve yedek parçalarının pahalı olmasından dolayı bizim listemizde en iyi beyaz eşya markası olarak girememişlerdir. Ayrıca bu ürünleri aradığınız yer yerde bulmakta kolay değildir. Gerçekten kaliteli bir beyaz eşya markası tavsiyesi istiyorsanız Miele ve Liebherr markaları önerilir. Fakat fiyat performans olarak Siemens ve Bosch markalarını tavsiye ediyoruz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version