1. Anasayfa
 2. Beyaz Eşya

En İyi Buzdolabı Modeli Hangisidir? | İşte En Kullanışlı Buzdolabı Modeli

En İyi Buzdolabı Modeli Hangisidir? | İşte En Kullanışlı Buzdolabı Modeli
5

En iyi Buzdolabı modeli aslında kullanıcının buzdolabından beklentilerine göre şekillenmektedir. Fakat buzdolabı almaya gittiğinizde birçok modelle karşılaşıyorsunuz. En çok karşılaştığınız ya da karşılaşacağınız  Çift Kapılı ( Dondurucusu Üstte )Buzdolabı, Kombi Tipi ( Dondurucusu Altta) Buzdolabı, Gardırop Tipi Buzdolabı , Fransız Tipi Buzdolabı modelleridir.  Peki bu buzdolabı modellerinden hangisi daha iyi ve kullanışlı? En iyi buzdolabı modeli hangisi? En kullanışlı buzdolabı modeli hangisi? En ekonomik buzdolabı modeli hangisidir?  gibi sorular aklınızı karıştırabilir. Biz, siz değerli okuyucularımızın işinizi kolaylaştırmak adına buzdolabı modelleri arasındaki farkları araştırdık.

En iyi buzdolabı markası hangisi ? bunu öğrenmek istiyorsanız En iyi buzdolabı markası hangisidir? yazımızı inceleyerek en iyi buzdolabı markasını bahçeşehir escort öğrenebilirsiniz.

En kullanışlı ve en iyi buzdolabı modeli tamamen kullanıcının zevkine göre olsa bile biz sizler için bu modeller arasındaki kullanışlılık, ekonomiklik, yakıt tüketimi gibi bir takım kriterler göz önünde bulundurularak en iyi buzdolabı modeli hangisi yazımızı hazırladık. Tabi en doğru seçimi yapacak olan yine siz değerli okuyucularımızsınız.

Çift Kapılı ( Dondurucusu Üstte )Buzdolabı Modeli

Bu dört model içerisinde genelde en ucuz buzdolabı modeli genelde çift kapılı buzdolabı modelleridir. Çünkü buzdolabı denildiğinde bile ilk aklımıza gelen klasik model buzdolaplarıdır. 2 kapılı olduğu için enerji tasarrufu anlamında kullanıcıyı üzmez.

Fakat bu tip buzdolabı modellerinin büyük bir sorunu var ve bu hepimizin en çok korktuğu bir konu. Hepimiz buzdolabının koku yapmasından korkarız. Çünkü bir buzdolabı koktuğu zaman artık onu değiştirmekten başka bir çareniz kalmayabiliyor. Bu tip buzdolabı modellerinde dondurucu kısmı üstte ve dondurucu ile soğutucu kısmı arası köpüklü bir malzeme ile yalıtıldığından dondurucu kısmı herhangi bir sebepten dolayı çözülmeye başlarsa oradaki et suyu veya dondurulan ürünlerin sıvısı o köpük tarafından emildiğinde artık soğutucu ve dondurucu kısmını koku kaplamaya başlıyor. O koku oluşumundan sonra o köpüğün temizlenmesi ya da değişimi mümkün olmadığından yeni bir buzdolabı almanız gerekecek. O yüzden bu tip buzdolabı modelleri bizim pek önermediğimiz buzdolabı modelleridir.

Kombi Tipi ( Dondurucusu Altta) Buzdolabı Modeli

Buzdolabında en çok kullandığımız ya da ihtiyacımız olduğu bölüm soğutucu kısmı olduğundan ve bu tip buzdolaplarında soğutucu kısmına ulaşım kolay ve zahmetsiz olduğundan Çift Kapılı ( Dondurucusu Üstte )Buzdolaplarına göre daha avantajlıdır. Bu avantajından dolayı dondurucusu üstte olan buzdolabı modellerine göre daha pahalıdırlar. Fakat bu tip buzdolapları yukarıda bahsettiğimiz koku konusunda yine çok avantajlıdır. Çünkü dondurucu kısmı altta olduğundan herhangi bir çözülme durumunda et suyu veya koku yapabilecek herhangi bir madde aktığı zaman bir köpük tarafından emilmesi durumu söz konusu değildir. Soğutucu kısmı yukarıda olduğundan dondurucu kısmında oluşabilecek bir çözülme ya da sıvı akıntısı her hangi bir köpüğün üzerine gelip dolabı kokutma ihtimali yoktur.  Kombi tipi buzdolabı modelleri hem enerji tasarrufu hem kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlı modellerinden dolayı bizim size en iyi buzdolabı tavsiyesi kombi tipi buzdolabı modeli olacaktır.

Gardırop Tipi Buzdolabı Modeli

Bu tip buzdolapları dikine bir şekilde dolabı iki parçaya bölerek bir tarafı dondurucu diğer tarafı soğutucu olan buzdolabı çeşididir. Gardırop tipi buzdolapları genel olarak alttan ve üstten donduruculu buzdolabı modellerine göre daha geniş bir iç hacme sahiptirler. Boydan boya iki kapıdan oluştuğu için iki bölmede de çok sayıda kapı rafı vardır. En geniş dondurucu bölümüne sahip buzdolabı modeli genelde gardırop tipi buzdolabı modelleridir.

Alttan ve üstten donduruculu buzdolabı modellerine göre daha çok pahalıdırlar. Kullanım yapısından dolayı mutfağın köşelerine yerleştirilemezler. Enerji tüketimi diğer iki tip buzdolabı modellerine göre daha yüksektir. Rafları dar olduğundan geniş servis tabaklarının yerleşimi için uygun değildir.

Fransız Tipi Buzdolabı Modeli

Genelde üç kapıdan oluşan Fransız tipi buzdolapları kullanım ve görünüm olarak kombi tipi buzdolabı ile gardırop tipi buzdolaplarının birleşimi gibidir. Bir taraftan iki yana açılan kapıları sayesinde gardırop tipi buzdolaplarına benzerden diğer taraftan dondurucu kısmının altta olmasından dolayı kombi tipi buzdolabına benzemektedir. İç hacmi en geniş olan buzdolabı modelidir. Soğutucu kısmı iki kapılı olduğundan kullanımı kolaydır. Birçok modelde entegre buz ve su pınarı özellikleri mevcuttur.

Eğer en iyi buzdolabı modeli hangisidir? diye düşünüyorsanız kesinlikle cevabımız Fransız tipi buzdolabı modeli olacaktır. Fakat bu Fransız tipi buzdolabı modeli bu listedeki en pahalı buzdolabı modelidir. Ayrıca ebat olarak çok geniş olduğundan her mutfağa uygun denk gelmeyebilir. Fiyattan sonra en önemli sorun olarak genişliği sebebiyle diğer buzdolabı modellerine göre enerji tüketimi çok çok fazladır. Her ne kadar en iyi buzdolabı modeli olarak Fransız tipi buzdolabı desek bile bizim yukarıda belirttiğimiz kriterlerimize göre en iyi buzdolabı tavsiyesi yani fiyat ve performans açısından en iyi buzdolabı modeli Kombi Tipi buzdolaplarıdır.

En iyi buzdolabı markası hangisi ? bunu öğrenmek istiyorsanız En iyi buzdolabı markası hangisidir? yazımızı okuyabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. 4 sene önce

  Aynı bizde de üstten donduruculu buzdolabımız vardı et suyu çözülmüş kokudan buzdolabımız kullanılamaz hale gelmişti. Şimdi alttan donduruculu Bosch marka buzdolabı aldım. Bence en iyi buzdolabı modeli ve markası. Herkese tavsiye ederim.

  • 4 sene önce

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Bizde okuyucularımıza sizin gibi alttan donduruculu buzdolabı almaları konusunda tavsiyelerde bulunduk. Üstten donduruculu buzdolaplarında dondurucu kısmında bir çözülme meydana geldiğinde buzdolabınız maalesef kullanılamaz duruma geliyor. Umarız yeni buzdolabınızı uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.

 2. biz bosch marka kullanıyoruz,
  yaklaşık 10 sene önce aldık, tık yok.
  çift kapılı düşünüyorum ama kullandığım kadar iyi çıkar mı diye de düşünmüyor değilim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir