1. Anasayfa
 2. Diğer

En İyi Bebek Bezi Hangisi? Bebek Bezi Tavsiyesi

En İyi Bebek Bezi Hangisi? Bebek Bezi Tavsiyesi
Bebek Bezi Önerisi
0

En iyi bebek bezi hangisi, sorusuyla birlikte cevabı her ebeveyn için çok önemlidir. Özellikle ilk kez anne ve baba olacaklar, bebeğin tüm ihtiyaçlarını alıyorlar fakat konu bebek bezine gelince orada tıkanıp kalıyorlar.                    Öncelikle bebeğinize uygun kaliteli bir bebek bezini bulabilmek adına tüm çeşitleri mutlaka denemeniz gerekiyor.  Örneğin; bir bebek bezi sizin bebeğinizde alerjiye neden olurken diğer bir bebekte kesinlikle böyle bir reaksiyon göstermeyebilir. Biz bebek bezi tavsiyesi isteyen okuyucularımız için en iyi bebek bezi markaları ve modellerini araştırdık.

En İyi Bebek Bezlerinin Özellikleri Nelerdir?

    En iyi şartlarda bebeğini büyütmek her ebeveynin arzudur… Ebeveynler özellikle, bebekleri dünyaya daha gelmeden onların ihtiyaçları konusunda araştırmalar yapmaya başlarlar. Bu araştırmanın önceliğini de, ilk olarak en iyi bezikonusu oluşturuyor.

     Bebek bezi konusu, ebeveynler için çok hassas bir konudur. Çünkü doğru bebek bezini seçerek ebeveynler onların rahat bir bebeklik dönemi geçirmesini isterler. Bunun içinde, en iyi bebek bezlerinin özelliklerini çok iyi bilmek gerekiyor. En iyi bebek bezi özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Ergonomi: Bebeğinize alacağınız bezler kesinlikle onun bedenine göre olmalıdır. Bez seçerken özellikle üzerinde ki kg yazısına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca bazı bezlerde, büyük ya da küçük bebeğe gelmesinden dolayı sızdırmalar yapar.
 • Emicilik: Bebeğe bez seçerken kesinlikle, emme kapasitesinin yüksek olmasına dikkat etmek gerekiyor. Özellikle de, bebeklerin çişlerini tamamen emecek bezler seçilmelidir. En bebek bezlerinin olmazsa olmaz özelliğiyse; bezin emmiş olduğu sıvının bebeğin cildinden uzak tutulmasıdır.
 • Kuruluk: Eğer bir bebek bezinin emiciliği yüksekse, kuruluğu da çok iyi sağlar. Bebeğinizin pişik olmaması için, mutlaka ciltlerini hızlıca kurutmayı sağlayan bezleri tercih etmelisiniz. En bebek bezlerinden kesinlikle herhangi bir sızıntı olmaz.
 • İncelik: En iyi bebek bezlerinin çoğu ince olur. Böylelikle bebeklerin hareketleri kısıtlanmaz. Aynı zamanda ince bebek sayesinde siz bebeğinize kıyafet giydirirken kesinlikle zorlanmazsınız. Hatta yürümeye yeni başlayan bebeklerin hareketleri de çok kolaylaşır.
 • Yan bantlar: En bebek bezlerinin özelliklerinden biride, yan bantlardır… Bebeğinize seçeceğiniz bebek bezinin yan bantları, elastik olmakla birlikte aynı zamanda da cırt diye de kolayca açılması gerekiyor. Birkaç defa özellikle cırtlı yapışkanların açılıp kapanması gerekiyor. Ayrıyeten de bebek bezleri, iyi şekilde ayarlanabilir olmalıdır. Eğer iyi şekilde bebek bezi ayarlanırsa, sızdırma da kesinlikle yapmaz. Yan bantlar kesinlikle bebeği sıkmamalı ve cildinde de asla tahrişler oluşturmamalıdır.
 • Anti alerjik: Cildin hassasiyetine göre üretilen bezleri tercih etmelisiniz. Böyle özellikte ki bezler, pahalı olsa da, ilk etapta bebeğin rahatı için mutlaka bu tür bezler seçilmelidir. İlerleyen zamanlarda diğer bez seçeneklerini de deneyerek zaten en iyi bezi bulabilirsiniz.
 • Fiyat: En iyi bebek bezi seçiminde, fiyat konusu da oldukça önem teşkil ediyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en iyi ve uygun fiyatlı bez bezlerini deneyerek ancak bulabilirsiniz. Bebek bezi seçerken, pahalı ya da ucuz olmasına bakmadan bebeğin cildine uyanı kesinlikle seçmelisiniz.

En İyi Bebek Bezi Markaları Sıralaması

 • Prima Bebek Bezi: Ülkemizde bebek bezi denildiğinde ilk akla gelen markadır Prima diyebiliriz. Fiyatı her ne kadar yüksek olsa da yine de ebeveynler bu bezinden yana tercihlerini kullanıyorlar. Prima bebek bezlerinin en önemli özeğiyse, sıvıları gösteren göstergelerinin olmasıdır. Yani; bebeğiniz altını ıslatır ıslatmaz gösterge mavi renge dönüyor. Bu sayede sizde bebeğinizin altı pişik ve tahriş olmadan o anda değiştirme şansına sahip oluyorsunuz.
 • Molfix Bebek Bezi: Bu bezi çeşidi içerisinde kesinlikle; klor, parfüm veya paraben gibi hiçbir kimyasal madde bulunmaz. Üstelik 3d özelliği ve yan bantlarından dolayı da bebeklerinizin hareketlerini kesinlikle kısıtlamaz. Air soft özelliğinden dolayı da, bebeğinizin cildi, çok kolay nefes alır.
 • Can Bebe Bebek Bezi: Geniş emici bir tabakadan oluşan Can bebe sayesinde, bebeğinizin altı çok uzun süre kuru kalır. Ayrıca ön, arka bariyerli kilit sistemiyle de, sızdırmaları çok iyi önler.
 • Huggies Bebek Bezi: Quick Dry teknolojisi ile üretilmesinden dolayı, bebeğiniz yaptığı sıvıyı en hızlı şekilde emerek daima kuru kalmasını sağlar. Hatta annelerin çok fazla şikâyet ettiği belden sızmaları da aynı zamanda önleyecek bariyerlerden oluşuyor.
 • Evy Baby Bebek Bezi: En iyi bebek bezi seçerken içerisinde; paraben, BPA ya da latex gibi maddelerin olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

         Özellikle bu markanın en büyük özelliğiyse; cilde temas eden üstte ki tabakanın %100 pamuktan üretilmesidir. Islaklık göstergesine de sahip olduğu için çiş takibini de aynı zamanda kolayca yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir