1. Anasayfa
 2. Diğer

En İyi Ücretsiz Wordpress Temaları Listesi

En İyi Ücretsiz Wordpress Temaları Listesi
0

Web sitesi kurulumları için ücretsiz bir yazılım hizmeti olan Wordpress, hızlı ve güvenilir hizmeti sayesinde site sahiplerinin işini kolaylaştırmaktadır. Wordpress kurulumunun tamamlanmasının ardından site sahipleri Wordpress tema seçimi yaparak en güzel siteye sahip olmak istemektedir. Bu yüzden tema seçimi yapılırken nasıl kaliteli bir hosting seçiliyorsa temalarında  ihtiyacı karşılayacak şekilde seçilmesi gerekir. Bu nedenle Wordpress temaları arayanlar ücretli temaların yerine ücretsiz temalara da bakabilirler. Çünkü temalar arasında en kaliteli ve en iyi ücretsiz Wordpress temaları bulunuyor. Tema kullanımı sitenin içeriğine göre değişmektedir. Haber, fotoğraf, ticaret, iş dünyasıyla alakalı birçok temalar ücretsiz bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bu sayede kullanıcılar birbirinden kaliteli temalara artık para ödemeden ücretsiz bir şekilde sahip olmaktadır. Özellikle en ilgi çekici temalar sayesinde site sahipleri sitelerini en güzel temalarla süsleyerek ilgi çekmeyi başarmıştır.

En İyi Ücretsiz Wordpress Temaları Hangisidir?

Wordpress kurulumunun hızlı bir şekilde tamamlanmasının ardından tema seçerek sitelerini canlandırmak isteyenler için ücretsiz Wordpress tema seçenekleri hizmete sunulmuştur. Wordpress temaları arasında;

 • Sydney
 • Flash
 • Striker
 • Optimize
 • Virtue
 • Edge
 • Make
 • Avada
 • Bonus (Gmedia)

gibi sayılamayacak kadar ücretsiz en iyi temalar bulunuyor. Bu temalar ana özellik ve fonksiyonellik bakımından ihtiyaçları karşılamaktadır. Özellikle doğru destek sağlanmazsa tema eskiyeceğinden dolayı, ücretsiz temalar sayesinde bu durumun önüne geçilmiştir. Çünkü ücretsiz olarak sunulan en iyi temaların geliştirici desteği ve güncelleme sıklığı bulunmaktadır. Bu sayede site kullanıcıları artık eskiyen tema yerine daha canlı ve dinamik temayı kullanarak daha fazla kişiye hitap edebiliyor. Ücretsiz her bir temanın kendine has özelliği bulunmaktadır. Kullanıcılar ücretsiz olarak hangi temayı seçerlerse seçsinler ürünlerini sergilemek veya herhangi bir satış işlerini yapmak bu temalar sayesinde daha kolay hale gelmiştir.

Bonus olarak sunduğumuz ücretsiz wordpress teması Gmedia ise özel bir wordpress teması. KanThemes firmasının hazırlamış olduğu tema , materyal tasarım ve flat tasarım trendleri benimsenerek hazırlanmıştır. Kullanımı kolay, güçlü admin paneli, responsive yapısı en çok dikkat çeken özelliklerinden bazıları ve tamamen ücretsiz.

Tema Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ticari amaçlı veya popüler olan içerik yönetim amaçlı olarak kullanılan Wordpress sayesinde kullanıcılar sitelerini iyi bir şekilde yöneterek gelişmektedir. Özellikle tema seçimini kaliteli bir şekilde yapan kullanıcılar, daha fazla gelişerek hedeflerine ulaşmaktadır. Wordpress ücretsiz tema hizmetinin sunulması sayesinde insanlar istedikleri temaları kolay bir şekilde bulmaktadır. Fakat tema seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Bu ayrıntılar arasında;

 • Seçilen temanın istenilen hizmeti sunup sunmadığı
 • Temanın siteyi büyütme konusunda yeterli olup olmadığı
 • Tema sayesinde ziyaretçi sayısında artışı olup olmayacağı
 • Sayfa düzeninin esnekliği
 • Tema üreticisi
 • Kullanılan temayı başka hangi sitelerin kullandığı

gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir. Eğer kullanıcılar dikkatli bir şekilde tema seçerler ve bu temaları sitelerine uygularlarsa hedeflerini gerçekleştirmiş ve daha fazla müşteri potansiyeline sahip olarak işlerini büyütmüş olurlar.

Wordpress Tema Neden Kullanılır?

Web site sahiplerinin Wordpress temaları kullanmalarının birçok amacı bulunmaktadır. Wordpress temanın kullanılmasının asıl amacı diğer sitelere oranla eşsiz bir görünüm sağlamak ve siteyi kendine özel hale getirmektir. Bu yüzden ücretsiz Wordpress temaları kullanılarak insanlar benzersiz bir site oluşturmaya çalışıyor. Özellikle temaların kolay düzenlenebilir tasarıma sahip olmalarından dolayı Wordpress temalarının kullanım sıklığı artmıştır. Bunun yanında siteye özel olarak sayfa şablonu oluşturmak isteyenler için Wordpress temalar vazgeçilmez bir hizmettir. Her yönden oldukça avantajlı olan ve istenilen zaman altyapıya müdahale etme özelliklerinin bulunması nedeniyle sıkça kullanılan Wordpress temalar sayesinde artık web sitelerini yönetmek oldukça basit bir iş haline gelmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir