1. Anasayfa
  2. Diğer

2018 Yılında Fiyatına Göre En İyi Otomobil Seçildi

2018 Yılında Fiyatına Göre En İyi Otomobil Seçildi
2018-en-iyi-otomobil
0

2018 YILINDA FİYATINA GÖRE EN İYİ OTOMOBİL SEÇİLDİ.

2018 Autobest ödülünün sahibi belli oldu.

Autobest  2018 ödülünün sahibi belli oldu. 30 ‘dan fazla ülkeden otomobil gazetecilerinin katıldığı oylama ile Avrupa’da fiyatına göre en iyi otomobili seçildi.

Her yıl birçok Avrupa ülkesindeki otomobil gazetecilerinin katılımıyla yılın en iyi otomobili seçiliyor. Bu yıl da 31 ülkeden 31 gazetecinin katılımıyla 2018 Autobest ödülünün kazananı seçildi.

Ödül töreni Avusturya’nın Salzburg şehrinde düzenlendi ve kazanana ödülü AUTOBEST Kurucusu ve Başkanı Dan Vardie tarafından verildi.

Autobest 2018’in kazananı ise 31 gazetecinin oylarıyla bir Fransız aracı olan Citroen C3 Aircross modeli oldu.

 Peki Autobest ödülü hangi kriterlere göre veriliyor?

Otomobiller değerlendirilirken birçok kriter göz önünde bulunduruluyor fakat öncelik olarak ödenen paranın karşılığında sunulan kalite, tasarım, konfor ve teknolojinin yanı sıra servis ve yedek parçaların kolay temini gibi 13 farklı kritere göre değerlendiriliyor.

Bir otomobilin AUTOBEST kazanması için tüketiciler için “satın alınabilecek hem en ekonomik hem en avantajlı yeni otomobil” olma şartlarını karşılaması gerekiyor. Fiyat, satış sonrası, yedek parça ve servis kazanmak için en önemli kriterler olarak öne çıkarken, tasarım,donanım ve yeni teknolojiler de oylamada önemli kriterler arasında yer alıyor.

Ayrıca Citroen C3 Aircross, toplamda 1423 puan alarak en yakın rakibine 121 puan fark attı ve Autobest Endeksi’nde de yüzde 22,8 oranını yakalayarak zirveye yerleşti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir