1. Ana Sayfa
  2. Diğer

En İyi Klima Hangisi? Klima Tavsiye Rehberi

En İyi Klima Hangisi? Klima Tavsiye Rehberi
Klima önerisi
+ - 1

Klima tavsiyesi kullanım alanına, beklenen performansa ve diğer unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Klima teknolojisinin gelişmesi ve klimaların daha verimli özelliklere sahip olmasından dolayı, klimalar artık sadece yaz aylarında değil 4 mevsim tercih edilmeye başladı. Farklı markalarda birçok klima modelleri var ancak bu klimaların hepsi aynı kalitede olmuyor. Klima sektöründe rekabetin çok olması, fiyatların yükselmesi, hangi klimayı almalıyım sorusunu ortaya çıkardı. Hangi klima daha iyi özelliklere sahip, hangi marka klima daha kaliteli, en iyi klima hangisi gibi konular oldukça merak edilen sorular arasında yer alıyor. Klima önerisi isteyenlerdenseniz; bu listemiz size göre.

Klima Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi mekanınızın alanı. Yaşadığınız odada veya alanda kullanılacak klimanın kapasitesi çok önemli. Bu kapasiteyi klima keşif ekiplerinden hizmet alarak öğrenebilirsiniz. Klimayı hangi ilde kullanacağınız, ne kadar sıklıkla çalıştıracağınız ve günde kaç saat klima kullanacağınız diğer önemli konular arasında yer alıyor.

En İyi Klima Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Eğer klimayı az kullanmak istiyorsanız fiyat bakımından düşük bütçeli klima modellerine göz atabilirsiniz. Ancak ben klimayı gün boyu kullanmak istiyorum derseniz, A sınıfı kalitede performansı iyi bir klimayı satın almanız sizi daha avantajlı bir duruma getirir. A sınıfı klima fiyatları biraz cebinizi yakabilir. Ancak A sınıfı klimaların hem düşük bütçeli klimalara göre performansları çok daha iyi hem de arıza oranları daha düşük seviyelerde. 

Son yıllarda özellikle inverter teknolojisine sahip klimalarda adeta satış patlaması yaşandı. Bunun nedenleri arasında geliştirilmiş teknolojileri, verimlilikleri ve az enerji harcamaları gibi özellikler yer alıyor.

Alınabilecek Klima Tavsiyeleri

5. Vestel Nova Inverter 9 A++ Wifi Klima Tavsiye

klima tavsiyesi vestel

Vestel Nova 9 A++ 11000 BTU Duvar Tipi Inverter Wi-Fi Klima dikkat çeken özellikleriyle ister evinizde ister ofisinizde kullanabileceğiniz verimli bir klima olarak karşımıza çıkıyor. Hava akış performansı, kullanımının kolay olması verimli performansı ile öne çıkan bir klima modeli. İhtiyacınız olan ferahlığa, hemen ulaştıran turbo özelliği, enerji verimliliği ve inverter özelliği ile Vestel Nova 9 A++ 11000 BTU Duvar Tipi Inverter Wi-Fi Klima hayatınızı oldukça kolaylaştırmakta. Klimanın iç ünitesinde yer alan fan mekanizması gürültü problemini ortadan kaldırıyor ve kullanıcıya daha rahat bir deneyim sunuyor. Vestel Nova 9 klima modeli hem görsel olarak hem de kullanım kolaylığı olarak etkili bir performansa sahip.

4. Bosch Breeze B1ZMI09624 A+ 9000 BTU Inverter Klima Tavsiye

en iyi klima markası Bosch

En iyi beyaz eşya markalarından biri olan Bosch, En iyi Klima Tavsiyesi listesinde olmazsa olmaz markalarından biridir. Sağlamlığıyla bilinen markalardan biri olan Bosch’un ürettiği B1ZMX09624 Duvar Tipi Inverter Klima kısa sürede ısıtma/soğutma özelliği ve kolay montajı ile öne çıkan klima modelleri arasında yer alıyor. İç ünitesindeki fanın büyük olması daha fazla miktarda hava üflemesini sağlıyor. Ayrıca Bosch Breeze B1ZMI09624 A+ 9000 BTU Inverter Klima’nın enerji verimlilik  oranları  Alman test kuruluşu TÜV-SÜD tarafından kontrol edilmiş ve onaylanmıştır. Standby konumunda diğer klimalar 5 Watt elektrik tüketimi yaparken, cihaz enerji tasarrufu ile 1 Watt elektrik harcayarak kullanıcı dostu bir performans sergiliyor. Tüm bu özellikleri sayesinde klima tavsiyesi listemizde yer almayı sonuna kadar hakediyor.

3. Toshiba J2KVG Seiya 10 Duvar Tipi DC Inverter Split Klima Tavsiye

Toshiba Klima Tavsiyeleri

Toshiba J2KVG Seiya 10 Duvar Tipi DC Inverter Split Klima kendi kendini temizleme fonksiyonu ile kendini öne çıkartan bir klima modeli. Klimanın bir diğer dikkat çeken özelliği ise fan, klima kapandıktan sonra bir süre daha çalışıyor ve bu sayede küf oluşumu engellenmiş oluyor. SEIYA’nın performansı onu rakiplerinden bir adım öne çıkartıyor. Klima A++ soğutma ve A+ ısıtma enerji sınıfında olduğu için oldukça düşük bir güç tüketimine sahip bu durum da klimanın enerji tasarrufu konusunda kulllanıcıyı memnun etmesine olanak sağlıyor.

2. Daikin Sensira 9000 BTU/h A++ FTXF25B Inverter Klima Önerisi

Daikin En özellikli klima tavsiye

Daikin Sensira 9000 BTU/h A++ FTXF25B Inverter Klima R32 benzersiz swing kompresörler sayesinde verimli, daha kaliteli ve daha sessiz bir klima. Isıtmada %18,  soğutmada %20 güç tasarrufu sağlayan Sensira modeli Online Controller uygulaması ile nerede olursanız olun klimanızı internet üzerinden kontrol etme imkanı sağlıyor. Güçlü turbo modu ile odanızı 20 dk içerisinde hızlı bir şekilde ısıtıp soğutan bu klima, arıza ve hata kodlarını tespit ederek cihazın servis süresini kısaltıyor. Ayrıca düşük ses ve az titreşime sahip olan Sensira 20 dBA‘ya kadar düşen ses seviyesi ve 5 farklı fan kademesi ile size maksimum deneyim sunar.

1. Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W(S) Premium Serisi A++ Enerji Sınıfı 12.000 BTU/h Inverter Klima Tavsiyesi

en iyi klima Mitsubishi

En iyi klima tavsiyesi olarak Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W(S) Premium Serisi A++ Enerji Sınıfı 12.000 BTU/h Inverter Klima verimli Dc motoru ile yüksek performans ve mükemmel derecede enerji tasarrufu sunuyor. Çevreci özellikleri ile dikkat çeken Mitsubishi, tüm modellerinde bütün modellerinde ozon tabakasını inceltme katsayısı “0” olan R410A gazı kullanmaktadır. Heavy’nin alerjen filtresi kedi vb. hayvanların ve polen, ev tozu üzerinde yaşayan alerjen unsurları parçalayarak yok etme özelliğine sahiptir. Anti-mikrobik fanı ile direnen küf ve bakteri, mikroplar sistemi güvenli ve temiz tutacak biçimde yok edilmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Carrier klimalardan bir tavsiyeniz var mı f/p olarak başarılı olduklarını duymuştum ve sanırım sadece carrier klimalar alarkonun sitesinde var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir