1. Anasayfa
  2. Diğer

En İyi Elektrikli Isıtıcı Modeli Hangisidir? Konvektör, Infrared, Fanlı, Cam Panel Hangisi Daha İyi?

En İyi Elektrikli Isıtıcı Modeli Hangisidir? Konvektör, Infrared, Fanlı, Cam Panel Hangisi Daha İyi?
en iyi elektrikli ısıtıcı modeli hangisi
4

Soğuk havaların ülkemizde iyice hissedilmeye başladığı bu sonbahar-kış aylarında, ısınma ihtiyaçlarımızı gidermeye başladık. Teknolojinin zaman içinde gelişimiyle de ısınma konusunda pek çok alternatif yöntem ortaya çıktı. Apartmanlar, müstakiller, ofisler ve daha bir sürü konut ihtiyaçlarını gidermek için detaylı araştırmalara girdi. Peki bir ortamı ısıtmak için en iyi elektrikli ısıtıcı hangisi? Her ortama ve isteğe uygun en iyi elektrikli ısıtıcı tavsiyesi içeren yazımızla size bu kararı vermenizde yardımcı olmaya çalışacağız.

Eskiden günümüze sıralarsak soba, elektrikli ısıtıcılar, klima, doğal gaz, sıvı yakıtlı olanlar sadece bunlardan bir kaçı. Hal böyle olunca insan öncelikli olarak sağlık ve fiyat seçeneklerini göz önüne alıp nihai karara varmaya çalışıyor. Sobanın meşakkati ve yoruculuğu, aynı zamanda sızan karbonmonoksit gazının zehirleyici olması insanları uzaklaştırıyor. Doğal gazın yeterli kadar ısıtmaması gibi sorunlar yüzünden de insanlar sağlık ve kaliteden ödün vermeden yenilikçi elektrikli ısıtıcıları tercih ediyor. Haliyle elektrikli ısıtıcı alırken en iyi elektrikli ısıtıcı hangisi gibi sorular alıcıların aklına gelmektedir. Elektrikli ısıtıcı tavsiyesi arayan okuyucularımız için bu makale tam bir rehber niteliğinde.

Elektrikli Isıtıcı Seçerken Neleri Dikkate Almalıyız? 

Teknolojinin her an değişmesiyle elektrikli ısıtıcı sektöründeki markalar da birbiriyle yarış içine girerek en iyiyi üretmeye başladılar. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda, en ufak detaylar bile aletlere eklendi. Geriye sadece sizin zevkleriniz ve ihtiyaçlarınıza göre doğru ısıtıcıyı belirlemek kaldı. Aşağıda da beklentilerinizin çoğunu karşılayacak, dünyanın en iyi elektrikli ısıtıcı çeşitlerini listeledik.

Öncelikle nasıl bir alan için kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Örneğin kısa bir sürede geniş bir ortamı ısındırmak istiyorsanız, tercihinizi ısıtma hızı yüksek olanlardan yana kullanmalısınız. Bu genelde ev ya da ofis için aranan özelliklerden. Balkon ya da açık bir alanda ısınma ihtiyacınız var ise direk olarak ortama yayılan değil, bölge odaklı ışık yayanlar kullanıma uygundur.

Aldığınıza Üzülmeyeceğiniz Elektrikli Isıtıcılar

1. Konvektör Isıtıcı

konvektör ısıtıcı tavsiyesi

Listemizin ilk sırasında Konvektör Isıtıcı bulunuyor. Ortamdaki doğal havayı konveksiyon sisteminden yaralanarak ısıtma işlemini gerçekleştirirler. Zararlı ısı ve ışık yayımı yoktur. Bebek odalarında rahatlıkla tercih edilebilir. Ortamı kurutmaz böylece grip astım gibi alerjik konularda endişe duymazsınız. 

Devrilme ve su sıçraması durumunda anında otomatik olarak kendini korur. Diğer ısıtıcılara göre ortamı çok daha hızlı ısıtır. Kullanacağınız yerde herhangi bir altyapıya gerek duymazsınız. Sabitleme özelliğiyle konforunuzdan ödün vermezsiniz. Isı sabitleme özelliğiyle tercih tamamen sizin elinizdedir. Bütün bu özellikler göz önüne alındığında en iyi elektrikli ısıtıcı modeli olarak Konvektör Isıtıcı modeli diğerlerine göre daha çok ön plana çıkmaktadır.

2. Yağlı Radyatör

yağlı radyatör ısıtıcı önerisi

Kalorifer peteğini andıran görüntüsüyle en çok kullanılan elektrikli ısıtıcı çeşididir. Bedeni yakmaz  ısıyı odaya eşit biçimde yayar. İçer sıcaklığı ısıtıcı kapandıktan sonra dahi ortamı terk etmez. Tekerlekli olup istediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilmeniz de tercih sebeplerindendir. Sağlık konusunda yeni doğum yapmış annelere bebeklerini bu yolla ısıtmaları önerilir çünkü havayı asla kurutmaz. Özellikle toz havalandırmama özelliği olduğu için doktorların astımlı alerjik kişiler için önerileri arasında bulunuyor.

İçindeki yağın ömürlük oluşu, değiştirmeye gerek duyulmaması ekonominiz açısından kesinlikle etken. Diğer türevlerine göre elektrik kullanımı düşüktür. Bu da faturayı gördüğünüzde doğru bir karar verdiğinizi gösterir. Petek sayısını 12 seçmeniz sonuca hızla varmanızı sağlar.

Çocuklu aileler rahatlıkla kullanabilir çünkü radyatörün devrilmesi sonrasında kendiliğinden ısısı kesilir. Sıcaklığın belli bir dereceye yükselmesi durumunda makine kendi aşırı ısınma emniyetini açar. Günümüzde yeni çıkan modellerinde zaman ayarı olması, gece uykunuzun bölünmesine engeldir.

3. Cam Panel Isıtıcı 

cam panel elektrikli ısıtıcı önerisi

Diğerlerine göre yeni çıkmakla birlikte aynı şekilde evlerde ki kullanımını hızla arttırmış bir örnek. Güneşten ilham alarak üretilmiş, ısınmış cam yüzeyin ortama ısı yayması sistemiyle çalışır. Modernliğe ve estetiğe önem kişilerin evlerine hemen almak isteyecekleri en iyi ısıtıcı çeşididir. Kullanıcılara bireysel tasarım imkanı sunması da yaratıcılığı size bırakıyor. Enerji ve çevre dostudur. Zaman ayarlama olanağıyla ortam sizin belirlediğiniz ısıya geldiğinde kendiliğinden devre dışı kalır.

4. Infrared Isıtıcı

en iyi elektrikli ısıtıcı modeli ufo

Hepimizin bildiği adıyla UFO’nun açılımıdır. Diğer sistemlerden farklı olarak ısıyı ışık yoluyla sadece belirli noktalara iletir. Bu yüzden balkonlar, kış bahçeleri ve kafeterya işletmeleri gibi yerlerde kullanıma uygundur. O bölgeyi makinenin ısınmasına gerek kalmadan açıldığı an ısıtır. Fakat yine aynı doğrultuda kapandığı an da soğuma başlar. Uzun süre kullanımında ısı sürekli aynı noktaya vurduğu için yanık oluşumu gözlenmiştir. Sabitleme özelliğiyle alandan tasarruf etmenizi sağlar. Fiyat konusunda da marka çeşitliliği sayesinde her kesime hitap eder.

Bu modellerin markaları içerisinde en iyi infrared elektrikli ısıtıcı markası ise UFO markasıdır. Ürünleri son derece sağlam ve dayanıklıdır. Uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Elektrik tüketimi son derece düşük olan modelleri vardır. Kaliteli bir marka olmasının yanında elektrik tüketimi son derece ekonomiktir.

5. Fanlı Isıtıcı 

fanlı ısıtıcı tavsiye

Fan yoluyla ortamı ısıtır. Çalışma sistemi saç kurutma makinesi mantığıdır. Genelde yardımcı kaynak olarak diğer çeşitlerin yanında kullanılır. Soğuk bir ortamdan eve geldiğinizde ısınmanıza yardımcı olur. Küçük odalarınızda kullanıma uygun olan bu çeşidi güvenilirlik açısından kesinlikle tercih etmelisiniz. Küçük olmasının da sizi dağınıklıktan kurtaracağını garanti ederiz.

Bu sıraladıklarımız içerisinden hangisini seçerseniz seçin memnun kalacaksınız. Bir liste yapıp ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi yazın daha sonrada bu 5 harika elektrikli ısıtıcı arasında tercih yapın. Sağlıkla, konforla hatta belki de modern bir tasarımla ısının!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. Konvektör ısıtıcılar çok verimli bir ısınma sağlıyor. Tek kişi yaşıyorum. Kendi evime Vigo marka bir elektrikli ısıtıcı aldım ve çok memnunum. Kolay ısınan bir evim olmamasına rağmen kış baışndan beri hiçbir problem yaşamadım. Aynı zamanda henüz elektrik faturasına da yansıyan olumsuz bir durum yok. Bu da diğer güzel yanı

  2. 6 Ocak 2020

    En güzeli bence ” Yağlı Radyatör ” hem çabuk soğumuyor hemde hızlı bir şekilde ısınıyor. Ayrıca portatif istediğin odadan diğer odaya kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz. Bunların dışında ısıtma alanıda diğer ısıtıcılara daha yüksek.

  3. Bu yararli makaleniz icin cok tesekkurler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir