1. Anasayfa
  2. Kitaplar

2020 YKS En İyi Kaynak Kitap Hangisi? Derslere Göre YKS Kitap Önerileri

2020 YKS En İyi Kaynak Kitap Hangisi? Derslere Göre YKS Kitap Önerileri
YKS Kaynak Önerileri
0

YKS, üniversiteye geçiş sınavı olarak tanımlanır. Bu sınava hazırlanma dönemi içinde çalışma programı, kaynak seçimleri oldukça büyük önem taşır. Çalışılan kaynaklar, sınavı kazanıp ya da kaybetmeniz de büyük rol oynar. Bu bakımından uzmanları tavsiyede bulunduğu kaynaklara yönelim yapmanız sınav hazırlık dönemi içinde size büyük yarar sağlayacaktır. Bunun için derslere göre yks kitap önerileri listesi hazırladık.

Bu kaynakların gruplandırılması şu şekildedir:

  • YKS Matematik
  • YKS Tarih
  • YKS Geometri
  • YKS Coğrafya
  • YKS Edebiyat
  • YKS Fizik
  • YKS Kimya
  • YKS Biyoloji gibi dersler için yayımlanan kaynaklardır.

Okyanus Yayınları YKS Matematik Özel Ders Konu Anlatımı Kitabı

Yks Matematik kitap tavsiyesi olan bu kitap özel ders mantığı dahilinde hazırlanmış olan bir kitaptır. Kitapta, matematik alanında her konuyu, özel notlar çerçevesinde kolay bir şekilde bulabilme imkanına sahip olursunuz. Bu kitabın kalın bir kitap olması sınava hazırlananları korkutmasın. Çünkü bu kitap sayesinde matematik alanında her konuyu kolaylıkla öğrenerek sınava çok iyi bir düzeyde hazırlanma fırsatı yakalamış olursunuz.

YKS Geometri Soru Bankası Karekök Yayınları

En iyi YKS kitap kitapları arasında olan bu geometri kitabı, orta ve zor ağırlıktaki soruları içeren bir kitaptır. Tüm konular bittiğinde bu kitap ile kendinizi sınava daha sağlam hazırlamış olursunuz. Geometri dersi çok fazla soru çözülerek öğrenilebilecek bir ders olduğu için çözülen kitaplardan sonra bu kitaptan sınava çalışılması kesinlikle önerilir.

Editör Yayınları Fizik Öğretmenin Ders Notları

Bu kitabın renkli bir şekilde basılması öğrencilerin ders çalışırken sıkılmamaları konusunda büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca kitaptaki konular kısa notlar halinde verilmiştir ve buna ek olarak da kitabın içinde örnek soru çözümleri de vardır. Bu özellikleri bakımından sınava hazırlanan adaylar için önerilen bir kitaptır. Fizik dersinde konu tekrarı olarak da kullanılabilecek en iyi Fizik Yks kitabıdır.

Palme Yayınları YKS Organik Kimya Kitabı

Yks Kimya kitap tavsiyesi olarak Organik Kimya, sınava hazırlanma konusunda önemli olan konular arasındadır. Bu kitap konu anlatımlı olarak düzenlenmiş bir kitap olup detaylı konu anlatımı sayesinde de sizleri sınava çok iyi bir düzeyde hazırlayacaktır.

Bilgi Sarmal Yayınları Biyoloji Soru Bankası

Algı ve yorum gücü için tasarlanmış sözel soru tarzını barındıran, kısa cevaplı sorulara yer veren bir kitaptır. Soru tarzı ÖSYM tarzına yakındır. Bu bağlamda öğretici ve geliştirici niteliklere sahiptir. Bu bakımdan da bu kitapla tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz. Tüm bu sağlamış olduğu özellikler ile sınava çok iyi bir düzeyde hazırlanmış olacaksınız. Ayrıca kitaptaki soruların çözümlerine de karekod ile ulaşabilirsiniz. YKS kitap önerileri kapsamında biyoloji dersi için önerilebilecek en iyi biyoloji kitap kesinlikle Bilgi Sarmal Yayınları Biyoloji Soru Bankası kitabıdır.

Okyanus Yayınları YKS Türk Edebiyatı Özel Ders Konu Anlatımlı Kitabı

Yks kitap önerileri listemizde Türk Edebiyatı dersi için tavsiye edebileceğimiz en iyi kitap Okyanus Yayınları YKS Türk Edebiyatı Özel Ders Konu Anlatımlı Kitabıdır. ÖSYM’nin değişiklikte bulunduğu tüm sorulara uygun olarak hazırlanmıştır. Kitap özel ders mantığı kapsamında düzenlenmiştir. Kitapta her konu bitişinde etkinlik ve mikro testler bulunur. Bu sayede konu tekrarları yaparak konuya daha da hakim olursunuz. Kitapta ayrıca ÖSYM’nin geçen yıllar içindeki sorduğu sorular hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Bu bakımdan geçmiş yıllardaki soru tiplerine de göz atarak tecrübe kazanmış olacaksınız.

Palme Yayınları YKS Coğrafya Soru Bankası

YKS Coğrafya kitap tavsiyesi için Palme Yayınları önerilmektedir. Öğrencilere sınava hazırlık dönemi içinde zor, kolay, kaliteli düzeyde yer alan tüm soruları sunuyor. Bu kaynakla sınava hazırlanırken her türlü soruyu öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca bu kitapta soruların yanında konu ile ilgili tüm notlar da yer alıyor. Bu sebeple yanlış yapılan sorularda hatalarınızı görmek amaçlı bu notlara bakarak eksiklerinizi gidermiş de oluyorsunuz.

Palme Yayınları YKS Tarih Soru Bankası

Yks kitap önerileri listemizde Yks Tarih dersi için tavsiye edilen bu kitap, detaylı bilgi gerektiren konular içinde kolay soruları içeren fakat kaliteli soruların da yer aldığı bir soru bankasıdır. Kitap, tüm konuları bitirmiş adaylar için iyi bir düzeyde kendilerini sınama fırsatı sunuyor. ÖSYM soru tarzı kapsamında hazırlanan bu kitap ile tarih alanında tüm eksiklerinizi görebilirsiniz.

Delta Kültür YKS Tarih Özet Kitabı

Tüm YKS konularına ait özetleri ve püf noktaları bu kitapta bulabilirsiniz. Bu kitap herhangi bir konuyu tek başına öğretmek için yeterli düzeyde bir kitap değildirnama konuları tekrar etme açısından son derece iyi bir kitaptır.

Esen Yayınları YKS Matematik Konu Anlatımlı Kitabı

Bu kitap, konuların açık ve anlaşılır bir biçimde anlatıldığı, örnek soru çözümlerinin yer aldığı bir kitaptır. Konuların detaylı olarak  ele alınması sayesinde konular daha anlaşılır hale gelmekte ve konular arasında kurulan bağda zorluk çekmezsiniz. Son derece eksiksiz ve kaliteli bir biçimde konu anlatımı olan bir kitaptır. Bu sebeple de sınava hazırlanan adayların mutlaka bu kitabı edinmeleri gerekir.

Antrenman Yayıncılık Antrenmanlarla Matematik Soru Bankası

Eğer Yks Matematik dersinde hiç net yapamıyorsanız ya da matematik netleriniz 1-2 netten fazla artmıyorsa matematik temeliniz olmadığını gösteriyordur. Matematik temeli olmayan öğrenciler için tavsiye edilebilecek en iyi Yks Matematik kitabı kesinlikle Antrenmanlarla Matematik kitabıdır. Hiç net yapamayan bir öğrenci Antrenmanlarla Matematik 1 ve 2 ‘yi çözdükten ve 1 adet normal soru bankası bitirdikten sonra netleri 10-15 net civarına çıkacaktır.

Yks kaynak tavsiyesi arıyorsanız YKS kaynak önerileri makalemize tıklayarak en iyi yks yayınevi hangisi öğrenebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir