1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

En İyi Yazıcı Markası Hangisidir? Yazıcı Markası Tavsiyesi

En İyi Yazıcı Markası Hangisidir? Yazıcı Markası Tavsiyesi
+ - 0

Doğru yazıcı seçimi söz konusu olduğunda çok çeşitli seçenekler vardır. Hem güçlü hem de küçük markalar kendi USP’lerini sunabilir, ancak hepimizin bildiği gibi, markaların ne dediğine her zaman güvenemezsiniz. Aynı özelliklere sahip yazıcıların fiyatları önemli ölçüde değişebilir. Hepimiz en iyi yazıcıyı bulmak için alışveriş yaparken, aynı markaların ortaya çıktığını görüyoruz. Bununla birlikte en iyi yazıcı hangisi diye düşünüyoruz, çünkü hepsi farklı ihtiyaçları karşılayan çok çeşitli seçenekler sunuyor ve genel olarak en iyi yazıcı markalarını belirlemeyi zorlaştırır. Buna göre, her şirketin farklı teknolojiyi benimsemesi ve her birinin güçlü ve zayıf yönleri vardır. Yazıcı özelliklerini ve ihtiyacınız olan kaliteyi, analiz etmeniz için sizlere bir liste oluşturduk. Lazer veya mürekkep püskürtmeli yazıcıya karar vermeniz için yazıcı markası tavsiyeleri veriyoruz. Yazıcı modelleri arasından en iyi yazıcı markası tavsiyesi arıyorsanız ve en iyi yazıcı markası hangisi öğrenmek için aşağıdaki makalemizi inceleyebilirsiniz. Bu makalede yazıcı modellerinde kalite kontrolü yapıyoruz ve en iyi yazıcı markalarını sunuyoruz.

Peki en iyi yazıcı hangisi? En iyi yazıcı markası tavsiyesi istiyorsanız aşağıdaki kalite-performans listemize göz atabilirsiniz.

1-) Canon

en iyi yazıcı markası canon

Canon en büyük rakibi olan Brother ve Epson markalarının önüne büyük bir farkla geçiyor. Bunun sebebi Brother ile Canon karşılaştırıldığında Canon yazıcıların dayanıklığı hızı ve yazma kalitesi ile öne geçtiğini, Epson ile karşılaştırdığımızda Canon’un yüksek baskı teknolojisi ile öne geçtiğini söyleyebiliriz. Diğer markalardan daha iyi olma sebebi Canon’un ürettiği yazıcılara çok önem vermesi, teknolojideki son imkanları kullanmasından kaynaklanıyor.

2-) Brother

yazıcı tavsiyesi brother

Bir diğer yazıcı markası tavsiyesi olan Brother, Canon veya HP kadar iyi bilinmemektedir, ancak diğer büyük markaların aksine Brother, yüksek kaliteli ve yenilikçi yazıcılar yaratmalarına izin veren yazıcılarda uzmanlaşmıştır. Yazıcı endüstrisindeki 50 yılı aşkın deneyim, Brother’ın güvenilir yüksek kaliteli ürünler yaratmasını sağlar. Ve Brother yazıcılar bazen biraz daha pahalı bulunsa da, bu kalite için bu parayı ödemeye değer.  

3-) Epson

yazıcı önerisi

En iyi yazıcı markası olan Canon kadar iyi baskı hızı olan Epson listemizin 3.cü sırasında. Epson’u Samsung ve HP’ye oranla kıyaslandığında kullandığı enerji ve kartuş bitirme hızı bakımından daha yavaş olduğunu söyleyebiliriz. Epson’un 2003 ve 2015 yıllarında mürekkep kartuşlarıyla ilgili bazı tartışmaları olsa da, Epson yazıcılar hala piyasanın en iyisi olarak kabul ediliyor. Özellikle işletmeler için yazıcılar söz konusu olduğunda. Şu anda Epson, piyasadaki küçük işletmeler için en iyi yazıcılardan biri olarak kabul edilen EPSON WORKFORCE WF-7610DWF yazıcısı ile ünlüdür.  

4-) Samsung

yazıcı markası tavsiye

Brother markası ile benzer teknolojiyi kullanan Samsung kıyaslandığı zaman baskı kalitesinde biraz daha geri kalıyor. Bahsedilen markaların aksine Samsung, yazıcılarıyla pek tanınmıyor. Muhtemelen bir tür Samsung cihazına sahibiz veya kullanıyoruz. Samsung, yazıcıları ile o kadar ünlü olmasa da, oldukça iyi ve basit Samsung yazıcıları çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Buna güzel bir örnek Samsung SL-M2020W‘dir. Renkli çıktıya veya şık bir hepsi bir arada ürüne ihtiyacınız yoksa, Samsung SL-M2020W çok makul bir fiyata harika bir seçenektir.

5-) HP

yazıcı markası önerisi

HP, Samsung’un yanı sıra yalnızca yazıcılarıyla ünlü değildir. Fakat HP ile Samsung karşılaştırılırsa Samsung yazıcıları bir seviye daha kaliteli diyebiliriz. Sebebi baskı hızı ve yazıcı dayanıklığıdır. Bilgisayar pazarında olduğu gibi, yazıcı pazarında da HP, en düşük fiyatlı yazıcıları sunmaktadır. HP yüksek kalitesiyle pek ünlü olmasa da, baskı işi söz konusu olduğunda genellikle bu yazıcıya güvenebilirsiniz. HP, mükemmel işlevselliğe, görüntü kalitesine sahip ve makul fiyatlı OfficeJet serisi için oldukça iyi fırsatlar sunuyor. Buna iyi bir örnek OfficeJet Pro 8600 Plus modeli olacaktır.

Yorum Yap