1. Anasayfa
  2. Diğer

Takip Edilebilecek En İyi 5 İç Mimar

Takip Edilebilecek En İyi 5 İç Mimar
en iyi 5 iç mimar
0

Yeni bir eve taşınacak olan, ev dekorasyonuna meraklı veya kendi evinin dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin takip etmesi gereken iç mimarlar vardır. Bu mimarlar kişiye fikir vermekle beraber isteyen bazı kişilere özel olarak ev dekorasyonu imkânı sunmaktadır. Bizde sizlere kolaylık olması açısından iç mimar tavsiyesi içeren en iyi iç mimarlar listesi hazırladık.

Sadece ev dekorasyonu için değil, bir meslek seçimi olarak ta mimarlığı seçmek isteyen kişilerin ilham almasını sağlayacak, mesleğe farklı bakış açıları ile bakmasına neden olacak mimarları takip etmelerinde fayda var. Her alanda bizlere kolaylıklar sağlayan, ilgi odaklarına yönelik onlarca hizmet sunan sosyal medya, dekorasyon fikirleri açısından da onlarca sayfa ve binlerce iç mimarı yakından tanıma fırsatı sunmaktadır.

En İyi 5 İç Mimar

Sosyal medya da takip edilebilecek ve kişiye katkı sağlayabilecek 5 iç mimar önerisini şöyle sıralayabiliriz;

  • Zeynep Fadıllıoğlu: 65 yaşında olan Zeynep Fadıllıoğlu, mimarlık alanında kendini geliştirmiş ve rakiplerini sollayarak Türkiye’nin en iyi ve en çok bilinen iç mimarlarının başında gelmektedir. Sadece Türkiye de değil dünyada da en iyi ve en başarılı iç mimarlar arasında gösterilmekte olan Fadıllıoğlu, kendi adını verdiği bir firmaya sahiptir. Ekibiyle birlikte tasarımlar yapmakta ve başarısına her geçen yıl yeni başarılar eklemektedir.
  • Eren Yorulmazer: Türkiye’nin en ünlü iç mimarlarından biri olan Eren Yorulmazer, mimarlık mezunudur. Buna karşın iç mimarlık alanında kendini geliştirmiş ve önemli projeleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Özellikle tasarımını yaptığı oteller ile bilinen Yorulmazer, tasarımlarında Türk motifleri ve desenlerini kullanmasıyla ünlüdür.
  • Kerim Çarmıklı: Kerim Çarmıklı, Newton da bulunan Mount Ida üniversitesini bitirmiş ve dünyaca ünlü firmalar ile birlikte çalışmalarını sürdürmüştür. Miami’nin en ünlü mimarlık firmaları ile birlikte çalıştıktan sonra Türkiye ye dönmüş ve tasarımlarına buradan devam etmiştir. Tasarımlarının özel ve modern olmasını önemseyen Çarmıklı, projelerinin modern ve trend olmasıyla ünlüdür.
  • Patricia Urquiola: Patricia, İspanyol mimar ve tasarımcıdır. Kendine has ilginç tasarımlarıyla meşhurdur. Tasarımları sayesinde yılın tasarımcı ödülünü de kazanmıştır. Özellikle yaptığı sıra dışı otel tasarımlarıyla ünlüdür.
  • Federico Delrosso: Federico, müstakil ev tasarımı ve halka açık alanların tasarımını yapan bir iç mimardır. Federico doğallığa ve doğal malzemeye çok önem vermektedir. Bütün işlerini bu doğrultuda yapmaktadır. Tasarımcı İtalya ve Amerika da tasarımlarını yapmaya devam etmektedir.

İç Mimarlara Nereden Ulaşılabilir?

Bu mimarlara ve yaptıkları tasarımlara ulaşmak, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber gayet rahat bir hâl almıştır. Sosyal medya da hem kişilerin bilgileri hem de daha önce yaptıkları tasarımları inceleme fırsatı olduğu gibi bazı Türk tasarımcıların iletişim bilgilerine de aynı şekilde sosyal medya hesapları üzerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir