1. Anasayfa
  2. Beyaz Eşya

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi
Robot süpürge rehberi
1

Günümüzde birçok kişi artık çokça yaygınlaşan robot süpürgeler hayatımızda yer etmeye başladı. İnternet sitelerinde onlarca marka ve model robot süpürgeler arasından en iyi robot süpürge nasıl seçilir? en iyi robot süpürge hangisi? kullanıcıların aklını kurcalayan sorular haline gelmiştir. Bizde sizin için robot süpürge rehberi niteliğinde en iyi robot süpürge nasıl seçilir? Robot süpürge seçerken nelere dikkat edilir? başlıklı bir rehber liste hazırladık.

En İyi Robot süpürge Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

1.Boyut

Robot elektrikli süpürgeler kısa ve geniş ya da uzun ve ince olma eğilimindedir. İlki, mobilyaların altına girmek için iyidir; ikincisi, dar boşluklardan geçmek için idealdir. Nihayetinde tasarım, uzlaşma etrafında dönen bir seçimdir ve bir temizleyicinin ulaşamayacağı alanlar olacaktır, bu nedenle sahip olduğunuz alan ve mobilya türüne en uygun şekli seçin.

2. Batarya

Pil ömrü bir dereceye kadar önemlidir: Pil ömrü ne kadar uzunsa, bir robot evinizin daha fazlasını temizleyebilir. Tipik olarak, robotlar yaklaşık 45 dakika dayanır, bu da ortalama büyüklükteki bir evin bir odası için yeterlidir. Ancak bazı robot süpürgeler şarj istasyonlarına geri dönüp şarj olarak temizliğe kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

3. Haritalama

Robot süpürgede en önemli özelliklerden biri haritalandırmadır. Çünkü haritalamaya göre boş alan kalmadan uygun düz çizgi tarzı alanlar planlayarak süpürgenin aynı yerde dönüp durmasını engellemiş olursunuz. Böylelikle hem temizliğiniz daha kısa süreder biter hemde şarjı daha verimli kullanmış olursunuz.

4. Çöp Kapasitesi

Robot elektrikli süpürgelerin geleneksel elektrikli süpürgelerden çok daha küçük çöp torba kapasiteleri vardır. Tipik olarak 0,3 ila 0,7 litre. Bundan dolayı bu süpürgelerin torbalarını sık sık boşaltmanız gerekebilir.

5. Akıllı Özellikler

Uygulamalı bir robot elektrikli süpürge her zaman daha avantajlıdır. Akıllı telefon uygulamaları zamanlamayı ve kontrolü çok daha kolay hale getirir ve robotunuzun yanında olmasanız bile temizliğe başlayabilirsiniz. Hatta yerinizden bile kalkmadan temizliğe başlamak istiyorsanız Alexa veya Google Asistan desteğine bakın.

6. Paspaslama

Birkaç robot elektrikli süpürge de, suyu zemine fışkırtarak ve ardından kiri silmek için mikrofiber bir bez kullanarak paspaslama özelliği sunar. Bunlar lekelerinin daha fazla olduğu sert zeminlerde harika bir seçenek olabilir. Olumsuz yanı paspas takılıyken halıları süpüremezsiniz. Bu nedenle çok sayıda sert zemininiz varsa temizlik için paspaslı bir model arayın; Çoğunlukla halınız varsa, paspaslama özelliği muhtemelen çok fazla kullanılmayacaktır.

7. Yedek Parça

Çoğu robot elektrikli süpürge, uygulamanın takip etmesi gerekse de, genellikle yaklaşık altı ayda bir değiştirilmesi gereken parçalara sahiptir. Elektrikli süpürgenizin en iyi durumda çalışmasını sağlamak için yan fırçaları, ana zemin fırçalarını ve filtreleri değiştirmeniz gerekecektir. Paspaslayabilen bir elektrikli süpürgeniz varsa, mikrofiber bezleri zaman zaman temizlemeniz gerekir: kumaş yumuşatıcı kullanmayın çünkü bu mikrofiberleri tıkar ve bezin etkili bir şekilde kiri toplamasını engeller.

En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi için linkle tıklayarak robot süpürge karşılaştırmalarını içeren makalemizi inceleyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. bu yazı çok iyi oldu. Robot süpürge almayı düşünüyorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir