1. Anasayfa
 2. Beyaz Eşya

En İyi Çamaşır Makinesi Markası Hangisi? İşte En Kaliteli Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

En İyi Çamaşır Makinesi Markası Hangisi? İşte En Kaliteli Çamaşır Makinesi Tavsiyesi
en iyi çamaşır makinesi markası hangisi
13

Bir çamaşır makinesi almaya gittiğinizde kesinlikle satıcıya en iyi çamaşır makinesi hangisi ? Hangi çamaşır makinesini almalıyım? Hangi marka çamaşır makinesi en iyi? En kaliteli çamaşır makinesi markası hangisi? Çamaşır makinesi tavsiye eder misiniz? Gibi çamaşır makinesi tavsiyesi içersen sorular kesinlikle sormayın. Eğer iyi niyetli bir satıcı değilse size elinde kalan en kötü ve en son ürünü satmaya çalışacaktır. Bu yüzden siz işiniz sağlama alın ve makalemizi inceleyerek en iyi çamaşır makinesi markası hangisi olduğunu bilerek alışverişinizi yapın.

Çamaşır makinelerinde piyasada bir çok marka ve model var ve hepsi rekabet içerisinde Peki siz bu kadar marka içerisinde hangi çamaşır makinesi markasını tercih etmelisiniz? Biz bu markaların kalite, enerji, servis ağı ve müşteri memnuniyeti açısından güçlü ve zayıf yönlerini değerlendireceğiz. Bu sayede en iyi çamaşır makinesi markası hangisi? Ya da en iyi çamaşır makinesi tavsiyesi gibi sorulara cevap bulmuş oluruz.

En iyi çamaşır makinesi hangisi yazımızı okumadan önce en iyi beyaz eşya markası hangisi? ve en iyi buzdolabı markası hangisi? yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca kaliteli bir bulaşık makinesi tavsiyesi arıyorsanız piyasadaki alınabilecek en iyi bulaşık makinesi hangisi? yazımızı okuyabilirsiniz.

1- Miele (Almanya)

En Kaliteli Çamaşır makinesi markası

Bir ileri teknoloji markası olarak bilinen Miele satış yaptığı ürünlerinde her zaman müşteri memnuniyetini yakalamış bir markadır. Çamaşır makinelerinin fiyatları biraz yüksek olsa da kalitesiyle kendisini kanıtlamıştır. Miele yenilikçi bir markadır ve en kaliteli çamaşır makinesi markası diyebiliriz. Ürünlerinde kullanım kolaylığı, güvenilirlik ve performans açısından çok iyi sonuçlar elde ediyor. Mümkün olan en iyi temizlik sonuçlarını elde etmek için optimum seviyede deterjan kullanılmasını sağlayan akıllı ‘TwinDos’ deterjan sistemine sahip çamaşır makineleriyle üstün performans sergiliyor. Eğer paranız varsa Miele satın alınabilecek en iyi çamaşır makinesi markası olarak listemizin en başında yer alıyor. Tek eksik yönü olarak servis ağı çok geniş olmasa da ürettikleri sağlam çamaşır makineleriyle müşteriler çok sık arıza ile karşılaşmıyorlar. Ayrıca yabancı ülkelerde yapılan incelemelerde Miele üst üste altıncı yıl boyunca performans, tasarım, ek işlevsellik ve genel memnuniyet için beş yıldızlı aldı. Sessiz çalışma için dört yıldız ve paranın karşılığı için üç yıldız kazandı.

2- SIEMENS (Almanya)

En iyi çamaşır makinesi markası siemens

Çamaşır makinesinin en iyi markalarından biri olarak kabul edilen Siemens çamaşır makineleri, ileri teknoloji ve verimli çamaşır bakımıyla tanınır. Ürünleri için sofistike teknolojiden yararlanırlar. Siemens’in yüksek teknoloji odaklı çamaşır makineleri, kullanıcının kullanımından çok az bir çaba ile mükemmel ve temiz bir yıkama sunuyor. Gelişmiş tasarım, dahili çalışma ve gelişmiş sensör kontrollü teknolojinin benzersiz bir kombinasyonunu sunar.

Kullanıcılar için çamaşır yıkama işini kolaylaştırmak amacıyla çamaşır makineleri için birinci sınıf bir model üretmeye odaklanmaktadır. Ürünler minimum tüketim seviyesine sahip olmasını sağlar. Üstün teknoloji özellikleri ile optimum ve etkili çamaşır bakımı sağladığından emin olmak için her türlü özen gösterilmektedir. Teknolojileri ve hizmetlerinden dolayı Siemens, dünyanın en iyi çamaşır makinesi markalarından biri olarak kabul edilir. Bir Alman kalitesi olan Siemens belirtilen bu özellikleri sayesinde en iyi çamaşır makinesi sıralamasında 2. sıraya yerleşiyor. Servis ağı çok geniştir ve müşteri memnuniyeti son derece yüksektir. Ayrıca Siemens’in her bütçeye uygun çamaşır makineleri mevcuttur.

3- Bosch – Profilo (Almanya)

Çamaşır makinesi tavsiye

125 yıldan fazla bir süredir var olan Alman devi Bosch, Almanya’da yaklaşık 80 ana lokasyonda bulunuyor. Bosch çamaşır makineleri neredeyse kırk yıl önce pazara girmiştir.  Bosch markasının bazı çamaşır makineleri Türkiye’de üretilip montaj edilmektedir. Fakat üst seviye çamaşır makineleri hala Almanya’da üretilip montaj edilmektedir. Bu yüzden üst seviye çamaşır makineleri daha kalitelidir. Fakat Türkiye’de üretilen ürünlerinde ilk zamanlarda sıkıntılar yaşanmasına rağmen bu sıkıntılar kısa sürede aşıldı.

Siemens ve Bosch çamaşır makineleri aslında aynı fabrikalarda üretilmektedir. Daha sonra Profilo firmasıda Bosch ve Siemens’e bağlanmıştır. Kalite olarak aralarında çok az bir fark vardır. Bosch ve Profilo, Siemens’ten sonra gelen en iyi çamaşır makinesi markasıdır. Türkiye’de Servis ağı gelişmiştir. Yedek parça temini son derece kolaydır. Ürünleri son derece sağlamdır. Bosch çamaşır makineleri en çok su verimliliği konusundaki başarılarıyla bilinir.

4- Samsung (Kore)

Çamaşır makinesi öneri

Güney Koreli teknoloji ve cihaz devi Samsung , herhangi bir çamaşırhaneye uyacak şekilde şık görünümleri ve farklı sonlandırma tipleri ile çeşitli ön yükleyici çamaşır makineleri sunuyor. Samsung, daha fazla kıyafet eklemek için duraklatma döngüsü işlevlerine sahip birkaç markadan biri. Samsung buna ‘AddWash’ diyor. Samsung’un ön yükleyicileri, enerji ve su verimliliği değerlendirmeleri için ortalama 4-4,5 yıldız civarında.

Sessiz çalışmalarıyla ünlü Samsung çamaşır makinelerinin QuickDrive gibi bazı modelleri yıkama süresini % 50 ve enerji tüketimini % 20’ye kadar azaltır, böylece temizlik kalitesini korur. Popüler markaları nedeniyle Samsung, dünyadaki en güvenilir ve en sessiz çamaşır makinesi markalarından biri olarak kabul edilir.

5- LG (Kore)

Bir diğer Güney Koreli elektronik devi olan LG, oldukça geniş bir önden yüklemeli çamaşır makinesi yelpazesine sahiptir. Modeller 7 kg ile 15 kg arasında yük kapasitesine sahiptir. Bu nedenle her ev büyüklüğü için bir tane bulmanız olasıdır. LG Çamaşır makineleri ‘TurboClean’ ve ‘TrueSteam’ gibi işlevlerle oldukça geniş özellik listelerine sahiptir. TurboClean durulama döngüsünü 30 dakikaya kadar keser ve su kullanımı % 45 oranında azaltır. Bu arada TrueSteam, suyu buharlaştırmak ve sert lekelerin giderilmesini sağlamak için ultra yüksek sıcaklıklar kullanan bir özelliktir. Aynı zamanda LG çamaşır makineleri kullanıcının % 36 oranında enerji tasarrufu yapmalarına yardımcı olur.

TrueSteam teknolojisi, buhar yenileme ve alerji bakımı özelliklerini sağlayacaktır. Bu teknoloji %99,99 oranında bakterileri ve ajeri yapabilecek mikroorganizmaları ortadan kaldıracak ve bakterileri sterilize edecektir. LG çamaşır makinelerinin kullandığı invertör direkt tahrik teknolojisinde motor, kayış veya makara kullanmadan doğrudan tambura bağlanır. Çamaşır makinelerinde bulunan en son teknoloji nedeniyle, LG, dünyanın en kaliteli çamaşır makinesi markalarından biri olarak kabul edilmektedir.

6- Electrolux- AEG (İsveç)

çamaşır makinesi markası kalite sıralaması

Electrolux ticari adı, İsveç merkezli Electrolux Grubu tarafından üretilen ev ve profesyonel aletleri içermektedir. Bu işletme, yılda 150 ülkeye satılan 40 milyon ürün ile dünyanın ikinci büyük cihaz üreticisidir. Electrolux Group, 2005 yılında AEG markasını aldı ve ürünlerini AEG-Electrolux olarak patentledi. “AEG-Electrolux” markası, çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri gibi beyaz eşya ürünleri temsil eder.

Ticari çamaşır makinelerinde dünyaca ünlü lider çamaşır makinesi üreticisidir. 1902’den beri çamaşırhane ekipmanları üretmektedir. Daireler, oteller ve sağlık hizmetlerinden çamaşırhaneler gibi kurumsal işletmelerin özel ihtiyaçlarına cevap vermektedir. OPL çamaşır yıkama çözümlerinde bir endüstri lideridir. Electrolux, dünya çapında tanınan hizmet ve ürünleri nedeniyle en iyi çamaşır makinesi markalarından biri olarak kabul edilir.

7- Beko – Arçelik (İngiltere)

Beko markası ve şirketi, İngiltere’de en hızlı büyüyen beyaz eşya üreticilerinden biridir. İç pazarında Türkiye’nin ikinci büyük markasıdır. Şirket, beyaz eşya sektöründe 40 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. 2001 yılında Arçelik A.Ş. ile pazarlama ve satış faaliyetlerini geliştirmek, böylece daha rekabetçi bir üretim yapmak üzere bir bağlılık yarattı.

Beko çamaşır makinelerine 1000 ila 1.600 devir / dakika aralığında A+ enerji derecesi verilmiştir. Her çamaşır makinesinin öne çıkan özellikleri, kullanımını kolaylaştıran bir LED göstergesi içerir. Her biri beş işlev düğmesine sahiptir ve otomatik su sıcaklığı ve sıkma hızı ayarları ile birlikte gelir. Ayrıca Beko ve Arçelik orta gelirli aileler için en iyi makinesi olarak tavsiye edilmektedir. Çünkü daha çok özelliği daha uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz. Türkiye’deki en gelişmiş servis ağına sahiptir. Garanti,tamir ve servis ihtiyacı durumunda sorun yaşamazsınız. Müşteri memnuniyetine önem vermektedirler. Orta gelirli veya düşük gelirli aileler için en iyi çamaşır makinesi tavsiyesi olarak ön plana çıkmaktadır.

8- Indesit – Hotpoint – Ariston (İtalya)

Bu iç firma artık İndesit markası bünyesinde birleştirilmiştir. Ariston firması zamanla İndesit’e bağlanmıştır. Daha sonra İndesit 2007′ yılında İngiliz markası olan Hotpoint’i bünyesine kattı. Firma genel olarak Hotpoint – Ariston ve İndesit isimleriyle üretim yapmaktadır.

İndesit çamaşır makinelerinin yıkama sistemleri daha az su ve enerji kullanmasını sağlayan yatay bir eksendedir. Kurutma özellikleri sensör kontrollüdür. Bu nedenle yüksek ısıya maruz kalmaktan ve çamaşırların aşırı kurumasını önler. Makinelerin, her ikisi de operasyonel gürültü seviyesini azaltan ses emici malzemeler ve üç fazlı bir motorla donatılmıştır.

SONUÇ : En İyi Çamaşır Makinesi Markası Hangisidir ?

Yukarıdaki listede dünyanın en iyi çamaşır makinesi markalarını listeledik. Fakat biz sizler için fiyat olarak uygun ,  performans olarak yüksek verimlilik sağlayan ayrıca enerji tasarrufu yüksek, servis ağı geniş ve kaliteli, müşteri memnuniyeti yüksek olan en iyi çamaşır makinesi markasını seçmenize yardımcı olmaya çalıştık. Bu konuda kullanıcı yorumlarından ve firma bilgilerinden yola çıkarak Miele firması kalite olarak en kaliteli çamaşır makinesi markası olarak öne çıksa bile her yerde servisinin olmaması yedek parça ve arıza gideriminin maliyetli olması ve Miele çamaşır makinesi modellerinde genelde yüksek fiyatlı olması bizim açımızdan maalesef en iyi çamaşır makinesi tavsiyesi olarak seçilemedi. Miele dünyanın en kaliteli çamaşır makinesi markasıdır. Fakat fiyat performans açısında bir çok kesime hitap etmemektedir. Ama paranız varsa Miele tavsiye edilebilecek en iyi çamaşır makinesi markasıdır.

Bu konuda hem fiyatı her bütçeye uygun çeşitleriyle, hem kalitesi ve servis ağıyla ayrıca genel olarak müşteri memnuniyetiyle SİEMENS en iyi çamaşır makinesi markası olarak öne çıkmaktadır. SİEMENS’i kalite olarak BOSCH ve PROFİLO takip etmektedir. Siemens, Bosch ve Profilo kalite olarak hemen hemen aynı kalitededir.

Eğer bütçeniz bu konuda kısıtlı ve kullanıcıyı çok fazla üzmeyecek, çok fazla sorun çıkarmayacak bir çamaşır makinesi markası önerisi istiyorsanız Samsung ve LG orta kalitenin üzerinde bir performans gösterdiği için tavsiye edilebilecek çamaşır makinesi markaları arasında yer almaktadır. Samsung ve LG çamaşır makineleri genelde elektronik özellikleri çokça barındırmaktadır. Bu yüzden bu elektronik kısımların arıza verme ihtimali daha fazladır. Bu markaların dışında Türkiye’de servis ağı yeterince geniş olan Beko ve Arçelik yine alınabilecek çamaşır makinesi markaları olarak tavsiye edilebilir. Tabi şunu asla unutmayın en pahalı en kaliteli çamaşır makinesini alsanız bile elektronik eşyalarda bazen işler şansa bağlıdır!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

Popüler Yorumlar
 1. 6 Kasım 2019

  GERÇEKTEN ÇOK FAYDALANDIM EN İYİ BEYAZ EŞYAYI BULMAMDA ETKİLİ OLDUNUZ EN KALİTELİ BEYAZ EŞYALAR I ARTI BİLİYORUM EN İYİSİ SİZSİNİZ.

 2. Şahsen Lg yi tercih ederim. Vücudumda çeşitli cilt hastalıkları mevcut. Çamaşır makinesi seçerken Bakteriler ile savaşması ve yok etmesi sıhhat için çok önemli bir kriter olarak benimsenmelidir.

Yapılan Yorumlar
 1. Çamaşır makinam yeni arızalandı ve acil olarak yeni ve kaliteli bir çamaşır makinaı almam gerekiyor. Listenizde yer alan çamaşır makinalarını inceledim ve sanırım siemens en iyi çamaşır maknası tercihimin başında gelecek. Teşekkürler

 2. 4 Ağustos 2019

  Vala eskiden olsa alman malı ürünleri söylerdim fakat bu 10 yıl garanti olayı samsung ‘a baya bi basamak atladı. Hem akıllı beyaz eşya üretiyor hemde kaliteye 10 yıl garanti sunabiliyor. Üstelik farklı renk seçenekleri ile mutfağınıza şık bir görüntü katıyor.

 3. 7 Ağustos 2019

  Ah böyle yazılar ben evlenmeden önce de olsaydı keşke :-) O dönemde karar vermekte çok zorlanmıştık. Fiyatı vb. faktörlere bakmadan, en sağlamı Bosch markadır diyerek bütün eşyaları tek marka almıştık. Elinize sağlık. Beyaz eşya seçecekler için çok kaliteli bir yazı olmuş.

 4. 7 Eylül 2019

  Miele ciddi anlamda harika ürünler üretiyor . Ve ömürlük ürünler insan kullanmaktan sıkılıyor resmen . 20 yıllık çamaşır makinesi var babaannemin evinde ve hala canavar gibi bozulmayada niyeti yok gibi???

 5. bir kaç sene önce en iyi çamaşır makinesi hangisi diye epey araştırdım. Siemens ve Samsung arasında kalmıştım ama oturduğum şehirde satış sonra servis güvencesi olmadığı için mecburen Arçelik almıştım

 6. 13 Ekim 2019

  Beyaz eşya yetkili bir akrabamız var hangi marka çamaşır makinesi almalıyım? diye sorduğumda O da Siemens ve Bosch Marka Çamaşır makinesi tavsiye etmişti. Yazınızda da en iyi beyaz eşya markası olarak Siemens ve Bosch markalarını ön plana çıkarmışsınız. Demek içeriğiniz kullanıcıları doğru yönlendiriyor. En sağlam çamaşır makinesi markası Miele olabilir ama fiyatları çok yüksek.

 7. 6 Kasım 2019

  GERÇEKTEN ÇOK FAYDALANDIM EN İYİ BEYAZ EŞYAYI BULMAMDA ETKİLİ OLDUNUZ EN KALİTELİ BEYAZ EŞYALAR I ARTI BİLİYORUM EN İYİSİ SİZSİNİZ.

 8. Yeni evime taşınırken uzun süre en iyi çamaşır makinesi markası araştırması yapmıştım. Detaylı bir araştırma ve birkaç uzmana da sorduktan sonra Siemens marka çamaşır makinesi almaya karar verdim. Ortalamanın bir miktar üzerinde fiyatı olsa da, 5 senedir hiç problemsiz kullanmaya devam ediyorum. Nazar değmesin, hiç masraf çıkarmadı şimdiye kadar.

 9. 8 Ekim 2020

  30 Yıl önce arçelik 2200 model çamaşır makinesi almıştık artık makineden bıktık arıza yapmadı şimdiye kadar yıkaması çok iyi ama yıllardır sesli çalışıyor servise sordumbu makine siemensmiş ve değerini bil parçası halen elimizde var dediler şimdilerde böyle bir makine yok ve 5 adet amortisörü varmış değişse iyi olur dediler.

 10. camasir makinasi en iyiler 1 miele 2 aeg 3 blombergdir ikinci klas siemens bosch Bauknecht 3. klas beko arcelik lg Samsung

 11. Şahsen Lg yi tercih ederim. Vücudumda çeşitli cilt hastalıkları mevcut. Çamaşır makinesi seçerken Bakteriler ile savaşması ve yok etmesi sıhhat için çok önemli bir kriter olarak benimsenmelidir.

 12. camasir makinasi en saglami 1 miele 2 a.eg 3 blomberg 4 bosch 5 siemens 6 arcelik 7 bauknecht 8 privieleg 9 whirpool 10 samsung ve lg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir