1. Anasayfa
  2. Beyaz Eşya

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi? 2019 Yılı En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyesi

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi? 2019 Yılı En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyesi
en iyi bulaşık makinesi hangisi 2019
5

Bulaşık makineleri artık herkes için evlerin olmazsa olmaz beyaz eşyaları durumuna gelmiştir. Bundan dolayı yeni evlenme aşamasında olan her çift ya da yeni bir bulaşık makinesi almayı düşünen bir kişi en iyi bulaşık makinesi hangisi? Hangi bulaşık makinesi tavsiye edersiniz? Hangi bulaşık makinesini alalım? Gibi tavsiye niteliğindeki sorulara cevap aramaktadırlar. Bu konuda biz tavsiye niteliğinde en iyi bulaşık makinesi 2019 modellerini listeledik.

Ayrıca en iyi beyaz eşya markası hangisi? Merak ediyorsanız en iyi beyaz eşya markası tavsiye incelemeleri içeren yazımızı ve bir çamaşır makinesi almak istiyorsanız en iyi çamaşır makinesi hangisi? yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

En iyi bulaşık makinesi markası ve modelini belirlerken sağlamlık, müşteri memnuniyeti, servis ağı ve müşteri yorumları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu nitelikler doğrultusunda sizin için en iyi bulaşık makinesi önerileri ve en iyi bulaşık makinesi tavsiyesi listesini hazırladık. İşte 2019 yılı en iyi bulaşık makineleri;

1- Miele G 6895 SCVi En İyi Bulaşık Makinesi

En iyi bulaşık makinesi Miele

Bu Miele Bulaşık Makinesi sadece şık ve güzel bir görünüme sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda ve daha önemlisi temizlik konusunda da gerçekten işinin uzmanı. Bulaşık makinesinin ayarlanabilir rafları ve katlanabilir çatal bıçak takımı haznesi ile yüklenmesi çok kolaydır. Quick Intense Wash(Hızlı Yoğun Yıkama) döngüsü , çok kirli bir yükü bir saatten az bir sürede etkileyici bir şekilde temizliyor . Kontrol paneli net ve kullanımı kolaydır ve parmak izine dayanıklı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu sayede hep yeni ve temiz bir görünümde kalmasını sağlıyor.

Alman kalitesi Miele diğer beyaz eşya modellerinde olduğu gibi bulaşık makinesi modellerinde de sağlam işler çıkarıyor. Sağlamlık olarak en iyi bulaşık makinesi markası diyebiliriz. Fakat Türkiye’de hala servis ağı çok yaygın değil. Parçaları genel olarak pahalı. Fakat gerçekten iyi bir bulaşık makinesi tavsiyesi istiyorsanız Miele G 6895 SCVi XXL K2O A+++ (-%20) Tam Ankastre Bulaşık Makinesi tam size göre. Müşteri yorumları ve müşteri memnuniyeti açısından önerilen bir marka fakat fiyat olarak orta gelirli bir aile için bizce biraz pahalı. Beyaz eşya satıcılarında bulmakta zorluk çekerseniz Miele’nin online mağazasından sipariş verebilirsiniz.

2- Samsung DW60M9550FS WaterWall Özellikli Bulaşık Makinesi

Samsung Bulaşık Makinesi Tavsiye
Samsung Bulaşık Makinesi Tavsiye

En iyi bulaşık makineleri listemizdeki bir diğer cihaz olan Samsung bulaşık makinesi Water Wall Teknolojisi ile çalışma şeklini değiştirmiştir.  WaterWall teknolojisi nedir? WaterWall su duvarı teknolojisi demektir. WaterWall ön yıkamada zaman veya su israfı yapmadan en dip köşedeki bulaşıkları bile temizler. Genellikle en kirli bulaşıkları yerleştirdiğiniz alt raftaki ulaşılması zor yerlerdeki bulaşıkları yüksek basınçlı suyla temizleyen bir teknolojidir.

Bu Samsung bulaşık makinesi çok iyi bir temizlik, durulama ve kurutma işi yapıyor. Ayrıca enerji verimlidir. Çalışma anında çok sessizdir, kullanımı ve yüklenmesi kolaydır. Tasarım olarak son derece şık tasarlanmıştır.

Samsung Bulaşık makinesi Kolay Bulaşık Yükleme Sistemi sayesinde yükseklik ayarlı üst rafı aşağı ve yukarı yükseltilip alçaltılabilir. Böylelikle her boydaki tencere ve tavaya kolayca yer açılabiliyor. Listemizdeki cihazlar içerisinde en uygun bulaşık makinesi Samsung DW60M9550FS WaterWall Özellikli Bulaşık Makinesidir.

3- Bosch SMS88TI16T Solo Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesi Tavsiye 2019 Bosch Bulaşık Makinesi

Tavsiye edilebilecek en iyi bulaşık makinesi listemizdeki bir diğer cihaz olan Alman Markası Bosch. Bosch bulaşık makinelerinin orta segment cihazları montajı ve üretimi Türkiye’de yapılsa da bu cihaz gibi üst segment cihazların üretimi ve montajı Almanya’da yapılmaktadır. Haliyle Bosch markasının üst segment cihazlar hala sağlamlık konusunda iddialı bir şekilde en iyi bulaşık makineleri arasında yerini koruyor.

Home Connect uygulamasıyla bulaşık makinenizi uzaktan kontrol edebilirsiniz. EasyStart ile bulaşıklarınız için en doğru program önerisine göre yıkamayı başlatabilirsiniz. VarioSpeed Plus özelliği sayesinde makinenizi tam kapasite doldurduğunuzda, bulaşıklarınız çok kirliyse bile yıkama süresini %66’ya varan oranda kısaltabilmenizi sağlar. Bosch ActiveWater Eco Bulaşık Makinesi, standart hijyenik temizleme için sadece 6 litre su kullanıyor. Bu sayede daha az su, daha az enerji ve daha çok performans sağlıyor.

Bosch Bulaşık makineleri Euromonitor 2017 satış hacmi sonuçlarına göre Bosch dünyanın numaralı bulaşık makinesi markası seçilmiştir. Yukarıda belirtilen özellikler ve Euromonitor sonuclarına göre Bosch bulaşık makinesini en iyi bulaşık makineleri listesine seçmemize sebep oldu.

4- LG DFB425FP Akıllı Bulaşık Makinesi

LG Bulaşık Makinesi En iyi bulaşık makineleri 2019

Bu yenilikçi model, dönen ve döndürülen dört alt püskürtme koluna sahiptir. Böylece suyu köşelere doğru yönlendirir ve her yemeğin her kalıntısına ulaşır . LG’nin TrueSteam teknolojisi, daha iyi temizlik ve suyun lekelenmesini önlemeye yardımcı olmak için kazanı buharla dolduruyor.

Smart Diagnosis uygulaması sayesinde makinenizde bir sorun varsa, akıllı telefon uygulamanızdaki kendi kendine teşhis özelliğini kullanabilirsiniz. Bu uygulama kolay bir çözüm ve muhtemel prosedürleri önerecektir. LG Bulaşık makinesi yukarıda belirtilen özellikleri sayesinde alınabilecek bulaşık makinesi önerisi olarak listemize girmeyi hak ediyor.

5- SMEG 50’li Yılların Retro Tarzı Bulaşık Makinesi

En İyi retro bulaşık makinesi 2019

SMEG Retro, 50’li yılların retro görüntüsü olan bu paslanmaz çelik bulaşık makinesi sadece görüntüsüyle değil aynı zamanda temizliğiyle de ön plana çıkıyor. İtalyan yapımı Smeg bulaşık makinesi etkileyici bir şekilde zor lekeleri bile sorunsuz bir şekilde temizlemeyi başarabiliyor.

EnerSave özelliği sayesinde yıkama sonunda kendiliğinden kapağı açılarak kurutmada avantaj sağlamaktadır. Acil bir şekilde bulaşık yıkamanız gerekirse Quick Time ile 15 dakika gibi kısa bir sürede bulaşık yıkama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bir yıkama programı ve seçildiğinde, diğer beş yıkama seçeneğinden herhangi birini seçerek yıkama işlemini hızlandırabilirsiniz. Kırmızı, sizin renginiz değilse, Smeg mavi,pembe, krem ​​ve siyahla aynı retro görünümüyle paslanmaz çelikten yine geleneksel bir tasarım sunuyor. Retro görünüme sahip SMEG ST2FABBL bizce en iyi retro bulaşık makinesidir.

6- Miele Tam Entegre 18 inç Bulaşık Makinesi

en iyi mini bulaşık makinesi 2019

Mutfaktaki alanınızın sınırlı olması stil veya temizlik verimliliğinden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Miele bulaşık makineleri her zaman performans,sağlamlık ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Bu mini bulaşık makinesi daha büyük kardeşleri ile aynı özelliklere sahip ve Miele kaliteden ödün vermeden daha küçük bir cihazla yıkama işlemini en iyi şekilde gerçekleştiriyor.

Mutfağı küçük olup kaliteli bir bulaşık temizliği isteyen kullanıcılar için 18 inçlik Miele G 4263 SCVi Active A+ Ankastre Bulaşık Makinesi tam size göre. Küçük mutfaklar için en iyi bulaşık makinesi tavsiyesi olarak önerilebilecek bir bulaşık makinesidir. Miele G 4263 SCVi bizce en iyi mini bulaşık makinesidir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

  1. En iyi bulaşık makinesi listesinde 2 tane Alman yapımı bulaşık makinesi dikkatimi çekti.Miele ve Bosch.Yanlış bilmiyorsam.Bu iki makineyi hiç kullanmadım.Makinemi değiştirmeyi düşünüyorum.Önerileriniz dikkate alacağım.

  2. Hep Arçelik ve Bosch derlerdi; hatta Siemens. Daha önce fazla duymadığım markaların olması daha geniş bir yelpazede seçme imkanı tanıdı. Benim için oldukça faydalı oldu. Umarım fiyat analizi sonrası da bütçemi zorlamayacak bir seçim yapabilirim.

  3. 3 Eylül 2019

    Ben evimde Bosch bulaşık makinesi kullanıyorum. En iyisi Bosch diyemem ama Siemens ile aynı özelliklerde ve benzer kaliteye sahip. Sonuçta aynı elden çıkıyor.

  4. 28 Kasım 2019

    Kesinlikle bosh almayın hiç güzel yıkayamıyor sürekli leke bırakıyor, ki 70 derecenin altında yıkamıyoruz ,makinayı doldurmuyoruz da . çok pişman olduk . Servisini de çağırdık neden bu kadar kötü yıkıyor die ; makinanız iyi durumda dediler . Ama berbat yıkıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir