1. Anasayfa
  2. Beyaz Eşya

En İyi Çamaşır Makinesi Hangisidir? 1000TL

En İyi Çamaşır Makinesi Hangisidir? 1000TL
1000-liraya-en-iyi-çamaşır-makinesi-hangisi
2

EN UCUZ EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ HANGİSİ?

Günlük hayatımızda ev hanımlarının işini kolaylaştıran en temel makinelerden biri şüphesiz çamaşır makinesidir. Bütçenize uygun en iyi çamaşır makinesi hangisi? ya da 1000 lira bütçeyle alınabilecek  çamaşır makinesinde en iyi marka hangisi? diye ararken karşınıza birçok özellik ve karmakarışık sözcükler çıkacaktır. Teknolojinin sürekli gelişmesiyle dilimize yeni sözcükler, yeni terimler girmeye devam ederken. Bu karmaşık terimleri anlamak ayrı bir mesele haline gelmektedir. Biz bu meseleyi çözmek adına 1000 lira civarı alınabilecek en iyi çamaşır makinesi için gerekli olan özellikleri listeledik ve ek özelliklerini de açıklamalı olarak sizin için derledik. Ayrıca en iyi çamaşır makinesini seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Peki pişman olmadan kullanabileceğim 1000 Lira Civarı en iyi çamaşır makinesi hangisidir? Bu sorunun cevabından önce en kaliteli en iyi çamaşır makinesi markası hangisi? merak ediyorsanız linke tıklayarak yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu sorunun cevabı için sizin için 1000 lira civarında alınabilecek makineleri rasgele sırayla listeledik ve içlerinden en iyisini sizler için seçtik. İşte o liste

PROFILO CM103K0TR A+++ Enerji Sınıfı 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi

PROFILO CM103K0TR ÖZELLİKLERİ

Maksimum devir hızı:1000 rpm

Yıkama kapasitesi: 7 kg

Enerji verimlilik sınıfı: A+++

Ses seviyesi, yıkama-dönme devri:  56 dB – 74 dB

Kontrol tipi: Elektronik

Üretici Garantisi: 2 Yıl Resmi Üretici Garantili

Yıllık enerji tüketimi: 174 kWh

Listemizde bulunan makinelerden ilki Profilo. En iyi çamaşır makinesi hangisi? Yazımızda 3. Sıraya yerleştirdiğimiz Profilo’nun 1000 lira civarındaki çamaşır makinesi yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra kullanıcıya Beyazlar/renkliler programı, Hassas programı, Sentetikler programı, Yünlüler elde yıkama programı, Açık hava, Alerji – hijyen, ayarlanabilir devir sayısı, başlama zamanını erteleme, başlat/tekrar yükleme, Boşaltma – sıkma, ısı seçimi, Karışık, kolay ütüleme, mükemmel eco, mükemmel hız, Spor, Süper 15 dk / Süper 30 dk, Tek durulama, Tişort gibi programlar sunmaktadır. Ayrıca bunların yanında Çamaşırların hızlı ve hassas yıkanmasını sağlayan dalgalı tambur yapısının olması, Çok katlı su koruma, Display üzerinde program akışı, sıcaklık ve devir seçimi, kalan zamanı gösterme ve bitiş zamanının 24 saat ertelenebilmesi, Tüm yıkama programları ve özel fonksiyonlar için tam elektronik kontrol, Enerji ve su tasarrufu sağlayan Aqua Save özelliği, waterPerfect özelliği yani Miktar otomatiği, Yükleme önerisi, Köpük tanıma sistemi, Kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi, Köpük ikaz, Metal kapı menteşesi, Özel tasarımlı, çelik görünümlü mıknatıslı kapak sahip olması bu makineyi cazip kılmaktadır. Eğer sizde küçük bir aile iseniz ya da yeni evlenen bir çift iseniz. Profile kalitesini ispatlamış bir markadır. 7 kg kapasitesi size yeterli geliyorsa ve 1000 rpm devir sayısı sizin için bir sorun teşkil etmeyecekse listemizdeki 1000 lira civarı alınabilecek en iyi çamaşır makinesi PROFILO CM103K0TR A+++ Enerji Sınıfı 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesidir.

ALTUS AL 9100 MD A+++ Enerji Sınıfı 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

ALTUS AL 9100 MD ÖZELLİKLERİ

Yıkama kapasitesi: 8 kg

Maksimum devir hızı: 1000 rpm

Enerji verimlilik sınıfı: A+++

Ses seviyesi, yıkama-dönme devri: -dB – 60 dB

Kontrol tipi: 7SEGMENT

Üretici Garantisi: 2 Yıl Resmi Üretici Garantili

Yıllık enerji tüketimi: 428 kWh

1998 yılından bu yana ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunan Altus Türkiye’nin en köklü beyaz eşya üretici olan Arçelik A.Ş.’nin markalarından biri olarak ürün ve hizmet sunmaktadır. 1000 Lira civarı alınabilecek en iyi çamaşır makinesi hangisi? Yazımızda Altus’un AL 8100 Md A++ Enerji sınıfına sahip çamaşır makinesi 1100 ile 1200 lira arasında. ALTUS AL 8100 MD yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra kullanıcıya Mini 14 Programı Zaman Geciktirme: 0-19h Deterjan Sarfiyatı Önleyen Top Sistem Deterjan Sarfiyatı Önleyen Top Sistem hizmeti sunmaktadır. Özelliklerinin diğer rakiplerine göre az olması ve yıllık yakıt tüketiminin fazla olmasından dolayı ALTUS AL 8100 MD A+++ Enerji Sınıfı 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi 1000 liraya alınabilecek en iyi çamaşır makinesi değildir. İllaki Altus almak isteyenler için bu çamaşır makinesinin daha hesaplı olan ALTUS AL 7100 7 kg çamaşır makinesini ya da 9 kglık modeli olan ALTUS AL 9100 MD 9kg çamaşır makinlerini de düşünebilirler. Fakat ALTUS AL 9100 MD 9kg çamaşır makinesi bu cihazdan 100-200 lira daha fazla bir ücrete satılmaktadır.

VESTEL EKO 9711 TLZ A++ Enerji Sınıfı 9 Kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi

VESTEL EKO 9711 TLZ ÖZELLİKLERİ

Maksimum devir hızı: 1000 rpm

Yıkama kapasitesi: 9 kg

Enerji verimlilik sınıfı: A+++

Ses seviyesi, yıkama-dönme devri :– dB

Kontrol tipi: LED Ekran

Üretici Garantisi: 3 Yıl Resmi Üretici Garantili

Yıllık enerji tüketimi: 211 kWh


En iyi beyaz eşya markası hangisi yazımızıda  her ne kadar Vestel Televizyon kategorisi dışında belirlenen kriterleri göre diğer beyaz eşya modellerine göre geri kalmış olsa da bu listede en iddialı 2 ürün Vestel’e ait. Bu ürünlerden birincisi VESTEL EKO 9711 TLZ modeli yukarıdaki özelliklerin yanında Pamuklular Eko,Narinler/Elde Yıkama Programı,12 Dk. Süper Hızlı Yıkama Programı,Yünlü 30°C,Sentetikler Programı,Spor Giysiler Programı,Günlük 60°C/60 dk,Ayrıca 9 kg olmasından dolayı Yorgan Yıkama programlarına sahip. Ek fonsiyonlar olarak zaman erteleme fonsiyonun yanında Twinjet Plus Teknolojisine sahip. Yani Vestel Twinjet çamaşır makinesi, yüzde 30 civarı enerji tasarrufu sağlaması ve 12 dakikada çamaşırları yıkayacak kadar hızlı olması demek. Bu da VESTEL EKO 9711 TLZ’yi 1000 TL ‘ ye alınabilecek en iyi çamaşır makinesi hangisi? Listemizde en tasarruflu çamaşır makinesi kılıyor.

HOTPOINT FMF 803 TK A+++ Enerji Sınıfı 8 Kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz

HOTPOINT FMF 803 TK ÖZELLİKLERİ

Maksimum devir hızı :1000 rpm

Yıkama kapasitesi:8 kg

Enerji verimlilik sınıfı:A+++

Ses seviyesi, yıkama-dönme devri : 54 dB – 79dB

Kontrol tipi:Dijital

Üretici Garantisi:3 Yıl Resmi Üretici Garantili

Yıllık enerji tüketimi:193 kWh

Ariston firmasına bağlı Hotpoint firmasının 1000 liraya alınabilecek çamaşır makinesi HOTPOINT FMF 803 TK en büyük avantajı yıllık enerji tüketiminin çok düşük olması. HOTPOINT FMF 803 TK yukarıdaki özelliklerin yanında Anti-Alerji, Eco hızlı yıkama 30 Dak., Yünlü, Bebek, Narin, Hızlı yıkama 60 Dak., Leke çıkarma, Eco pamuklu, Eco sentetik, Pamuklu 60° (90°), Pamuklu 40°, Pamuklu 20°, Sentetikler (60° & 40°) gibi programlara sahip olmasının dışında Yoğun&Normal & narin fonksiyonu, Zaman erteleme, Woolmark Platinum Care, Eco tech, Çocuk kilidi, Zaman tasarrufu, Sıkma hızı ayarı, Sıcaklık ayarı, Yıkama aşamaları göstergesi, Yıkama sonuna kalan süre göstergesi, Otomatik temizleme gibi ek özelliklere sahip bir makinedir.

– Woolmark Platinum Care programı nedir? 
* Woolmark sertifikalı çamaşır makinelerinde “sadece elde yıkayınız” etiketi bulunan hassas çamaşırlarınızı bile  özenle ve güvenle yıkayabileceğiniz bir programdır.

Ürünün 3 yıl parça 10 yıl ise motor garantisi bulunmaktadır. Fakat bazı kullanıcı yorumlarında eğer suyunuzda kireç varsa hiçbir şekilde garantiden faydalanamayacağını bunun için ise kireç önleyici 90-100 TL tutarında bir aparat takmak istediklerini söylüyorlarmış.Garanti belgesinde yazan madde “Cihaza bağlanan dış donanım(su tesisatı vb) yol açacağı arızalar, bu gibi durumda cihaz servis tarafından onarılacak ancak STANDART ONARIM BEDELİ alınacaktır.” şeklindedir. Bunun o aparatı satma politikası olduğunu düşündüğümüzden dolayı almamanızda bir sakınca yoktur.

Regal PRESTİJ 8101 TY A+++ 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinası

Regal PRESTİJ 8101 TY ÖZELLİKLERİ

Maksimum devir hızı:1000 rpm

Yıkama kapasitesi:8 kg

Enerji verimlilik sınıfı:A+++

Ses seviyesi, yıkama-dönme devri : 58 dB – 76dB

Kontrol tipi:LED Ekran

Üretici Garantisi:3 Yıl Resmi Üretici Garantili

Yıllık enerji tüketimi:194 kWh

2002 yılında elektronik ve beyaz eşya sektörüne yenilikçi ürünler sunmak üzere ortaya çıkan Regal, Vestel’i de içinde barındıran Zorlu Grubu markalarından biridir. Haliyle Vestel kalite bakımından genelde Regal’den biraz daha nitelikli ürünler çıkarmaktadır. 1000 lira civarı alınabilecek en iyi çamaşır makinesi hangidir? sorunun cevabını öğrenmek için 1000 liraya alınabilecek çamaşır makinelerinden biri ve en hesaplısı Regal PRESTİJ 8101 TY dir.

Regal PRESTİJ 8101 TY yukarıdaki özelliklerin yanında Hassas Program, Hızlı Yıkama, Otomatik Yük Miktarı, Ön Yıkama, Zaman Erteleme gibi 15 programa merter escort sahiptir. Ayrıca Su Taşma Emniyet Sistemi,Dengesiz Yük Kontrolü,Çocuk Kilidi,Su Kesik Emniyet Sistemi,Kapı Emniyet Sistemi gibi güvenlik sistemlerine sahiptir. Regal her ne kadar listemizdeki en tasarruflu makinelerden biri olsa da belirtilen kriterler neticesinde ve listemizdeki diğer makineleri incelediğimiz de bu fiyata alınabilecek en iyi çamaşır makinesi değildir.

VESTEL EKO 8812 TLZ A+++ Enerji Sınıfı 1200 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi

VESTEL EKO 8812 TLZ ÖZELLİKLERİ

Maksimum devir hızı:1200 rpm

Yıkama kapasitesi:8 kg

Enerji verimlilik sınıfı:A+++

Ses seviyesi, yıkama-dönme devri: 58 dB – 75dB

Kontrol tipi:Mekanik+Elektronik

Üretici Garantisi:3 Yıl Resmi Üretici Garantili

Yıllık enerji tüketimi:194 kWh

1000 liraya alınabilecek en iyi çamaşır makinesi hangisi? listemizdeki en iddialı ürünlerden bir diğeri de VESTEL EKO 8812 TLZ. Yukarıdaki özelliklerin yanında Sessiz Yıkama Programı,Spor Giysiler Programı,12 Dk. Hızlı Yıkama Programı gibi 16 programa sahiptir. Ayrıca Su Taşma Emniyet Sistemi ,Su Kesik Emniyet Sistemi,Dengesiz Yük Kontrolü,Kapı Emniyet Sistemi,Çocuk Kilidi gibi güvenlik özelliklerinin yanında VESTEL EKO 9711 TLZ gibi bu ürün de Twinjet Plus Teknolojisine sahiptir.

Twinjet Plus Teknolojisi nedir?

*%35 civarlarında enerji ve su tasarrufu sağlayan ve çamaşırı 12 dakikada yıkayan bir programdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. En iyi bulaşık makinası için öneri ararken çamaşır makinalarını görünce önerilerinizi de dikkate alarak beraber bir alışveriş yaptım. Kombine olunca baya da indirim aldım. Öneriler için teşekkürler, özellikle enerji tasarrufu sağlayanlar pahalı gibi gözükse de performans ve ilerideki elektrik tüketimi anlamında amortize ediyor bu fiyatı

    • 4 sene önce

      Kesinlikle haklısınız. İleride enerji tüketiminden sağlayacağınız tasarruf ilk başta verdiğiniz parayı amorti ediyor zaten. Tabi bide enerji verimli cihaz kullanmak dolaylı yoldan aynı zamanda çevreye de faydalı etkileri var. Artık en iyi çamaşır makinesi seçerken sadece cebimizi değil doğamızı da düşünmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir