1. Ana Sayfa
  2. Hobi & Seyahat

Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları Hangisidir?

Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları Hangisidir?
kamp merkezi tavsiyesi
+ - 0

Türkiye, doğasında bulunan eşsiz güzelliklerinden faydalanabileceğimiz bir eşsiz coğrafyaya sahiptir. Havası, denizi, güneşi, doğası, bizlerin ne kadar özel bir yerde yaşadığımızın en bariz kanıtıdır. Sizler için tatil; doğa ile iç içe olmak, kamp yapmak, her yeri karış karış gezmek, içinde adeta kaybolacağınız birbirinden güzel en iyi kamp alanları listesini hazırladık.

Türkiye’nin en iyi kamp yerleri adlı bu yazıda, belki daha önce uğradığınız belki de sadece duyup hiç görmediğiniz kamp yapma alanlarından bahsedeceğiz. Sizlerin de içinizde kamp yapma hevesi ve doğa hayranlığı varsa çadırlarınızı alın ve yola koyulmaya başlayın. Bu güzel yerleri mutlaka keşfetmelisiniz.

Türkiye’deki En İyi Kamp Alanları

1 – Yedigöller Milli Parkı / Bolu

Bolu sınırı içinde bulunan Yedigöller Milli Parkı, en güzel ve insanlar tarafından en çok tercih edilen kamp alanlarındandır. Bazı insanlar fotoğraflardan tanır bu eşsiz yeri, bazı insanlar ise fotoğraf karelerini yakalayacak kadar iyi tanımıştır. Yedigöller’de kamp yapmanın tadı bir ayrı bir güzeldir. Özel coğrafyası ile ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya oldukça elverişli bir mekândır. Yedigöller Milli Parkı’nda kamp yaparken fotoğraf çekebilir, yürüyüş yapabilir ve gerekli ekipmanlara sahipseniz balık bile tutabilirsiniz. Kamp alanında elektrik bulunmamaktadır. Buna binaen dikkatli olmak şartı ile ateş yakmak serbesttir. Sizleri de eşsiz manzarası ile büyüyecek bu yer, kamp yapmaya yeni başlayan kampçılar için muhteşem bir alandır. Bundan dolayı Türkiye’nin en iyi kamp alanları listesinde olmazsa olmazlarındandır Bolu Yedigöller Milli Parkı.

2 – İnbükü Orman Kampı / Marmaris

Türkiye’deki en iyi kamp yerlerinden biri olan Marmaris’te kamp kurabilmek ya da yapabilmek için pek çok alternatif bulunmamaktadır. Eğer bir kamp yapma tesisinden ziyade, doğanın zor koşullarını yaşamak ve ekstrem sporlarla uğraşmak istiyorsanız ve bunun yanında heyecanlı bir kamp düşlüyorsanız İnbükü Orman Kampı tam size göre bir yerdir. 140 çadır kapasitesi olan İnbükü Orman Kampı’nda sadece çadırlara değil, karavanlara da yer verilmektedir. İnbükü Orman Kampı alanında balık tutabilir, denize girebilir ya da bisiklet turları yapabilirsiniz. Bölgede bulunan İnbükü Orman Kampı yıl boyunca turistlerine ve ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

3 – Kelebekler Vadisi / Ölüdeniz

Son zamanların en meşhur vadilerinden ve en özel kamp merkezleri arasında yer alan mekânlardan bir tanesi de Kelebekler Vadisi’dir. Fethiye’de hem denize girebileceğiniz, hem de bol temiz hava ile dolu, ulaşımı zor pek çok insan tarafından bilinmeyen bir koyda tabiatın eşsiz güzelliklerini çıkarabileceğiniz zorlu bir kamp yeridir. Tüm bunları yaparken bir yandan da paraşüt heyecanını da burada yaşayabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nde çadır kapasitesi 125’lere kadar çıkmaktadır. Kamp alanında dalış eğitim kursları bile verilmektedir. Elektrik, duş ve tuvalet gibi çeşitli hizmetler günün belirlenmiş saatlerinde ücretsiz olarak veriliyor ve kamp alanında geçirdiğiniz günler konforlu ve daha güzel geçmektedir. En iyi kamp yerlerinden birinde olsanız da çadırda rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız hemen etrafta bulunan bungalov yapılarına da yönelebilirsiniz.

4 – Köprülü Kanyon / Antalya

Türkiye’deki en iyi kamp alanlarından biri de Milli park adı altında koruma altına alınan Köprülü Kanyon, dünyanın en zengin bitki çeşitlerini de kendi bünyesinde barındırmaktadır. Antalya ili sınırları içinde yer alan kanyonda çadırlarınızla ya da karavanınızla kamp kurabilirsiniz. Kanyon bitişindeki Olukköprü, Olukköprü arasında bulunan Karabük Köyü, Köprüçay Irmağı onun da kenarında bulunan Beşkonak Köyü, Altınyaka Köyü ve Selge Antik Kenti arasında yer alan kamp alanlarından bir tanesini tercih edebilir ya da tatil sürecinizde tüm bu alanlarda kısa kısa konaklayıp doğanın bizlere sunduğu değişik hallerine şahitlik edebilirsiniz. Köprülü Kanyon’da yaşayacağınız kamp günlerine rafting heyecanını da ekleyerek biraz adrenalini arttırabilirsiniz. Sizi ve sizler gibi ziyaretçilerini bekleyen bu kanyon, kesinlikle görülmeye değer bir yerdir.

Türkiye’nin Güzellikleri

Bizlere eşsiz güzelliklerini sonuna kadar sunan ülkemiz, bu doğa harikası yerleri ile de yılda milyonlarca turisti kendisine çekmektedir. Yukarıda bahsedilen doğal güzelliklere ise hem yerli hem de yabancı turistler akın etmektedir. Sizler de bu alanda kafa dinleyebilir, mutlu bir tatil yapabilirsiniz. Bu alanların dışında sizde yaşayıp deneyimlediğiniz en iyi kamp yerlerini yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorum Yap