1. Ana Sayfa
  2. Cep Telefonu
  3. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ın En İyi Ve En Kötü 3 Özelliği

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ın En İyi Ve En Kötü 3 Özelliği

iphone 11 pro ve iphone 11 pro max en iyi ve en kötü özellikleri

Apple, yıllık iPhone tanıtımını dün Cupertino’daki Steve Jobs Tiyatrosu’nda düzenledi. İPhone’un yeni bir “Pro” varyantı, ayrıca her zaman açık olan Apple Watch ekranı , 10.2 inçlik yeni bir iPad ve Apple’ın yaklaşmakta olan medya hizmetleri için ihtiyaç duyulan bazı fiyatlandırma ve sürüm rakamları hakkında bilgiler verildi. Özellikler bu yılın amiral gemisi iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ilgi çekti.

Geçen yıl, Apple’ın XS, XS Max ve XR ile “X” adlandırma planını sürdürdüğünü gördük. Bu yıl, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile nümerik adlandırmalara geri döndü. Pro ismi iddialı bir çıkış gibi görünebilir. Ancak Apple’ın kadrosunun yapısı geçen yıl biraz daha ucuz bir model ve iki farklı büyüklükteki amiral gemisinin oluşturduğu düzeni izliyor.

iPhone 11, Pro ve Max’ın en iyi üç özelliğini ve ve bu telefonların en hayal kırıklığı yaratan üç özelliğini vurguladık. Bu şekilde eski İphone telefonunuzu yükseltip yükseltemeyeceğinize kadar verebilirsiniz.

İphone 11’in en iyi ve en kötü özelliklerini incelemeden önce en iyi amiral gemisi akıllı telefon hangisi yazımızı da okuyabilirsiniz.

iPhone 11 Sürümlerinin En İyi 3 Özelliği

1- Önemli Pil Ömrü İyileştirmeleri

İphone telefonların her zaman için en büyük sıkıntısı düşük pil ömürleri olmuştur. Fakat herhangi bir yeni akıllı telefonun en önemli özelliklerinden biri pil ömründeki gelişmelerdir. Apple, iPhone 11 Pro ile burada gerçekten büyük bir sıçrama yapmıştır. Cihaz artık geçen yıldan itibaren iPhone XS’den dört saat ve iPhone Pro Max varyantı ile beş saatlik daha uzun bir pil ömrüne sahiptir.

Bu size 18 saat video oynatımı ve 65 saat ses oynatımı sağlar. Görünüşe göre, iPhone 11, Apple’ın iPhone XR’de yaptığı ve geçen yılki XS çeşitlerinden daha iyi hale getirdiği batarya iyileştirmelerini koruyor. Ancak şirket bu kez Pro’ya daha fazla batarya avantajı sağlıyor.

2- Etkileyici Yeni Özelliklere Sahip Üç Kamera Sistemi

Daha iyi bir batarya ömrü güzel olsa da Apple en yeni ve en pahalı iPhone’larını pazarlamak için kamera teknolojisine bu yıl daha fazla eğildi. Bu özellik amiral gemisi iPhone’un standart iPhone 11’in çift kamera kurulumuna kıyasla üçlü kamera sistemi var. Bir adet 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera, bir adet 12 megapiksel standart geniş kamera ve bir adet de 12 megapiksel telefoto kamera bulunmaktadır.

Buradaki asıl avantaj, iPhone 11’in sahip olmadığı ilave telefoto lenste. Bu iPhone 11 Pro kullanıcılarına 2x optik zoom ve 10x’e kadar dijital zoom sağlar. Bu yakınlaştırma avantajları, iPhone 11 Pro’nun 6x dijital yakınlaştırmaya ve standart 11’in 2x optik yakınlaştırmasına ve 3x dijital yakınlaştırmasına aynı optik yakınlaştırmaya sahip olduğu videoya taşınır. Standart geniş olanı ile aynı hizada çalışan telefoto lens sayesinde Pro’da çift optik görüntü sabitleme elde edersiniz.

Tüm bu sayılar,değerler gerçek ürün özelliklerine anlamlı bir şekilde nasıl çevriliyor? İphone 11 Pro, standart iPhone 11’de elde edemeyeceğiniz fotoğrafçılık numaralarını mümkün kılmak için bu üç mercekten aynı anda faydalanabilmenizi sağlıyor. Deep Fusion olarak adlandırılan yeni yazılım özelliği, Apple’ın makine öğreniminde insanların daha iyi fotoğraflar çekmelerini sağlamak için kaydettiği ilerlemeden faydalanıyor. Biri uzun pozlama çekimi dahil dokuz fotoğrafı, yapay zeka yardımı ile her birinin en iyi özelliklerini içeren bir kompozitte birleştiriyor.

3- Daha Güzel ve Daha Yoğun OLED Ekran

En iyi akıllı telefon ekranına sahip olmak sizin için önemliyse, o zaman iyi haber: Apple hala mobil ekran teknolojisindeki en son ve en iyisini sunmak için amiral gemisi iPhone’larını kullanıyor. İPhone 11 Pro, Apple’ın Süper Retina XDR ekranı 5.8 inç veya Max için 6.5 inç olacak. İPhone 11’deki Süper Retina XDR ile Sıvı Retina HD arasında çok büyük bir fark görülmese de LCD kararına karşı bir OLED olarak kaldı.

iPhone 11 Sürümlerinin En Kötü 3 Özelliği

1- Fiyatı

iPhone bu yılda fiyat politikalarında her hangi bir iyileştirmeye gitmedi. Zaten Türkiye’deki mevcut telefonlarının fiyatları bile son derece yüksekken bu yıl piyasa sürülen İphone 11 Pro ve iPhone Pro Max’ın vergilerinin bile 8 Bin Lirayı bulabileceği tahmin ediliyor.

iPhone 11 Pro 64 GB modelinin yurt dışı fiyatının 999 dolar olduğuna göre Türkiye’de yüksek dolar kuru ve vergilerle birlikte 13.000 Lira civarında olabileceği tahmin edilebilmektedir. Aynı şekilde iPhone 11 Pro Max 64 GB modelinin tanıtımda belirtilen fiyatı 1.099 dolar. Buna göre İphone 11 Pro Max’ın Türkiye fiyatının 14.500 lira civarlarında olabileceği düşünülüyor. Tabi bunlar en düşük depolama alanına sahip olan seçenekleri. 256 GB depolama kapasitesine sahip bir iPhone 11 Pro Max Türkiye’de 20 Bin Lira dolaylarında satılabilir.

2- Öne Çıkmasına Yardımcı Olabilecek “Pro” Özellikler Yok

Bu belki de iPhone 11 Pro’yla ilgili daha tartışmalı bir yaklaşım. Ancak özellik seti ve onu standart iPhone 11’den ayıran farklı faktörler bize göre “pro” diye bağırmıyor gibi. Birincisi profesyonel bir akıllı telefonun neye benzemesi gerektiği bile belli değil. Akla gelen devasa bir ekran, stylus desteği ve görünüşte mobil güç kullanıcılarına yönelik pazarlanan diğer özelliklerle birlikte gelen Galaxy Note 10 Plus gibi mükemmel bir Samsung cihazı.

IPhone 11 Pro’un Samsung Note serisi gibi kendine özgü bir kalemi bulunmuyor. Bunun yerine Apple’ın argümanı fotoğrafçılığa ve videografiye odaklanmış gibi. iPhone 11 Pro sanatçılar ve çevrimiçi içerik yaratıcıları için daha iyi bir medya oluşturma makinesi olarak konumlanmış. Ancak, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’daki çift kamera ve üç kameralı sistemler, birinin profesyoneller için diğeri amatörler için bir cihaz olarak etiketlenmesini garanti edecek kadar farklı görünmüyor. Her ikisi de Gece modu ve aynı Portre modu püf noktalarını barındırıyor ve ağır çekim çekiminin ve video kayıt özelliklerinin büyük çoğunluğuna sahip olacak.

3- Bu Yıl da USB-C Yok

Her ay meydana gelen iPhone sızıntılarının büyüklüğü göz önüne alındığında Apple, iPhone 11’in aynı sinir bozucu Lightning portu ile gelmesi şaşırtıcı değildi. Bu yılın şubat ayında Apple’ın 2019 akıllı telefonları için Lightning’e bağlı kalacağının muhtemel olduğunu ve yaz aylarında ilave sızıntı ve raporlarla tahmin edebiliyorduk.

Ancak Apple’ın dizüstü bilgisayarlarının ve tabletlerinin geçen sonbaharda iPad Pro’da USB-C’ye geçişi izleyen akıllı telefonlarından farklı bir port seti kullanması gerçeğini hala ele almaya değer. Sorunları daha da tuhaf kılan yeni iPhone 11 Pro, bir USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gelen daha hızlı şarj edilen 18W duvar şarj cihazıyla birlikte geliyor. Neyse ki Apple kutuda bir Lightning to USB-C kablosu bulunduğundan içerdiği iki cihazın da aktif kullanılmasını sağlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Oğlum için İphone 11 pro bakıyorum ama çok pahalı. İyi ve kötü yönlerini yazmanız iyi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir