1. Anasayfa
  2. Sağlık

En İyi Diş Macunu Hangisi? Diş Macunu Tavsiyesi

En İyi Diş Macunu Hangisi? Diş Macunu Tavsiyesi
en iyi diş macunu öneri
0

İyi bir ağız içi ve diş sağlığına sahip biriyseniz, bu sağlıklı olduğunuz anlamına gelir. Çürük ya da diş eti rahatsızlığı gibi ağız sağlığını kötü etkileyen sorunlar, yemek yeme ve konuşma yetinize zarar verebilir, ağrılara ve kokuya sebep olabilir. Aslında bu konuda diş macunlarının önemi ortaya çıkmaktadır. Peki en iyi diş macunu hangisidir?

Günümüzde pek çok hastalığın belirtileri ağız içerisinde başlamaktadır. Fakat pek çok kişinin farkına varamayacağı şey, iyi olmayan ağız ve diş sağlığının kalp ve şeker hastalığı, ebelik, artrit ve iltihaplanma gibi ağız ve diş dışından pek çok hastalık üzerinde olumsuz bir etki yaratabileceğidir. Yapılan bazı araştırmalara bakıldığı zaman da diş eti hastalığına neden olana mikropların kalp hastalıklarına, damar tıkanıklarına sebebiyet vereceğinin göstermektedir. Sizler için bazı diş macunun önerisi verdik. Bu markaları kullanarak ağız ve diş sağlığınıza dikkat edebilirsiniz.

En İyi Diş Macunu Listesi

Sensodyne Pronamel Diş Macunu Tavsiyesi

en iyi diş macunu hangisi

Sensodyne Pronamel diş macunu, asitlere karşı bir kalkan görevi görür, lekeleri kökünden çözer ve diş minesini korumaya yardımcı olur. Bu diş macununu kullanan kişiler, ağza ferahlık vermesinden ötürü nane etkisini tercih etmektedir. Beyazlatma işlemini de son derece iyi bir şekilde yapan diş macunu, hassas dişler için de tercih edilen en iyi diş macunu markasıdır.

Paradontax Diş Macunu Tavsiyesi

diş macunu tavsiyesi

Paradontax diş macunları, bazı diş macunlarından bulunun sıradan sodyum florür maddesi yerine içerisinde kalay florür bulundurmaktadır. Kalay florür de, plak düzeni, diş eti iltihabı gibi diş eti sorunları üzerinde oldukça etkili bir maddedir. Paradontax, ağız içi bakterileri öldürmede ve çürükleri önlemede son derece etkili olduğu için, pek çok kullanıcı tarafından en iyi diş macunu önerisi olarak seçtiği diş macunudur.

Oral-B Professional Diş Macunu Tavsiyesi

diş macunu önerisi

Ağız temizliği için hem uzmanların hem de kullanıcıların tavsiyesi ettiği bir diş macunu olan Oral-b, çürüklere, diş eti sorunlarına, diş hassasiyetine ve diş minesi aşınmasına karşı koruyan özel bir formüle sahiptir.

Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Diş Macunu Tavsiyesi

en iyi diş macunu tavsiyesi

3D White diş macunu, dişleri anından beyazlatan, diş minesini güçlendiren ve koruyan 3 boyutlu bir diş macunudur. Ferahlatıcı ve canlandırıcı nane etkisi ile de tercih edilen diş macunları arasındadır.

Signal Diş Macunları

Signal, bazı uzmanlar tarafından en iyi diş macunu olarak önerilmektedir. İçerisinde bakteri ve plaklara karşı etkili bir koruma sağlayan çinko barındırmaktadır.

Colgate Max White

Colgate, kullanıcılara kalıcı bir süre beyazlatıcı etkisi vadetmektedir. En uygun fiyatlı beyazlatıcı diş macunu olan colgate, diğer diş macunlarına göre daha az sert yapıdadır.

Marvis Diş Macunu Önerisi

İtalya makası olan Marvis, tartar engelleyen diş macunu olarak bilinmektedir. Plağı etkili bir şekilde yok eden ve kremsi bir yapıya sahip olan bir diş macunudur. Marvis diş macunları beyazlatıcı etkinin yanı sıra, dişlerin daha sağlıklı ve temiz görünmesini sağlamaktadır.

Genel olarak bakıldığı zaman, uzmanlar Sensodyne, Paradontax ve Oral- b diş macunlarını, en iyi diş macunu olarak tavsiye etmektedirler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir