1. Ana Sayfa
  2. Hobi & Seyahat
  3. Eşsiz Bir Tatil Yaşayacağınız En İyi Tatil Köyleri Hangisidir?

Eşsiz Bir Tatil Yaşayacağınız En İyi Tatil Köyleri Hangisidir?

en iyi tatil köyü

Senenin her ayı işten, okullardan fırsat buldukça tatil için kaçamak yapabileceğimiz yerlere gitmek isteriz. Nerede tatil ihtiyacımızı karşılayabilirim? Neresi daha uygun fiyatlıdır? Bunları araştırıp ona göre tatile çıkarız. Biz sizler için araştırıp en iyi tatil köyleri hangisidir? sorusunun cevabını araştırdık.

Tabi ekonomi koşullarına göre herkes daha uygun ve rahat edeceği yerde tatil yapmak istiyor. Ülkemiz tatil için o kadar zengin bir ülke ki yurt dışından bile birçok turisttin tercih sebebi olabiliyor. Burada hem cebinize göre hem de bir tatil köyünde aradığınız her şeyin olduğu 3 tane tatil köyünden bahsedeceğiz.

Eşsiz Bir Tatil Yaşayacağınız En İyi 3 Tatil Köyü

Yalova Armutlu Tatil Köyü

en iyi tatil köyleri

En iyi tatil köyleri listesinde ilk sırada Yalova Armutlu Tatil Köyü bulunuyor. Her mevsimi ayrı bir güzellikte olan bu köyün, hem devremülk hem de özel olarak kira ödeyerek işleyen bir sistemi var. Diğer tatil köylerine göre hayli uygun olan Armutlu tatil köyünde isteyen devremülk sahiplerinden de hususi kiralayıp odaları daha uyguna getirebiliyorlar.

Buraya ulaşım İstanbul’dan 1 saatlik feribotla mümkün görünüyor. Dileyen özel aracıyla gelip civar köyleri de gezebilir. Özetle burada geçireceğiniz bir günü şöyle anlatabiliriz. Sabah kahvaltı ve yürüyüşünüzü sahil kenarında yapabilirsiniz. Çünkü bütün evler sahil kenarında kalıyor.

Burada yaz aylarında kumsal da yüzebileceğiniz gibi aqua havuz ve açık havuzda da yüzmeniz mümkündür. Her evin banyosundan kaplıca suyu akmakla birlikte dileyen hamama gidip buharlı, buharsız hamamlarda vakit geçirebilir. Ve hatta kaplıca havuzuna girebilirler. Ekonomik tatil köyü tavsiyesi isteyen okuyucularımız için fiyatlarda gayet makûl görünüyor.

Burada isteyen ekonomik açıdan kendi yiyeceği kendi getirip evinde pişirebiliyor. İsteyende dışardan yemek söyleyebiliyor. Günün her saati dışarı çıkmazsanız bile deniz manzarasını balkonunuzdan izleyebilirsiniz. Yine burada çocuk parkları, go kart gibi oyun yerleri vardır.

Özellikle ATV’lerle gün içinde ormanda dağa çıkmanızı tavsiye ederim. Burada bisiklette kiralamak mümkün olduğundan dilediğiniz kadar sahilde bisiklette sürebilirsiniz. Bir tarafı deniz, diğer tarafı orman olan eşsiz bir konuma sahip olan Armutlu tatil köyü, tatil için iyi bir seçenek olabilir.

Ağva Tatil Köyü

en iyi tatil köyü

Ağva’nın anlamı iki nehir arasındaki köy demek. Burası küçük bir kasaba aslında. Hem çok fazla uzak olmayıp hem de tatilini huzur içinde geçirmek isteyenler için oldukça güzel bir yer. Bu köy iki nehir arasına kurulmuş şirin bir köy. Şehrin gürültüsünden kısada olsa kurtulmak isteyenler için iyi bir kaçış yeri olabilir.

En iyi tatil köyleri listesindeki Ağva Tatil Köyü plajlara çok yakın bir yer ve konaklamak için oteller mevcut. Bu otellerde gecesi 150 – 200 Türk lirasına kalabilirsiniz.  Doğanın ve manzarasını tadını çıkarabileceğiniz nâdir yerlerdendir. Burada serpme sabah kahvaltı 40 – 50 Türk lirası civarındadır.

Nehir kenarında kahvaltınızı yaptıktan sonra kumsallara doğru hareket edebilirsiniz. Buraya ulaşım şile karayolu üzerinden özel aracınızla gelebileceğiniz bir yer. Ayrıca İstanbul Üsküdar’ da saat başı Ağva’ ya giden araçlar görebilirsiniz. Ulaşımı da oldukça kolay bir yer.

Gömeç Artur Tatil Köyü

tatil köyü tavsiye

En iyi tatil köyü arayan okuyucularımız için bir diğer tatil köyü tavsiyesi Balıkesir’in incilerinden, temiz ve ışıl ışıl gömeç sahilleri. Yeri geldiğinde sakin huzurlu, yeri geldiğinde eğlenceli ve kalabalık. Ama denizin uçsuz bucaksız görüntüsü bile burayı tercih etmenize neden olabilir. Sahili en temiz kıyı kesimine sahip olan gömeçte tatil için bulabileceğiniz her şey var. Buranın 20 km sahil kıyısı var.

Sörf gibi çeşitli su sporları burada yapabilirsiniz. Bisiklet yollarının olması da ayrı bir avantaj sağlıyor. İstediğiniz yere bisikletinizle de gidebilirsiniz. Özellikle dalgıçların uğrak mekânı olan gömeç, tatil için bulunmaz bir fırsat olabilir. Burada konaklamak için oteller mevcutsa da kamp yapmak isteyenler içinde uygun bir yerdir. Fiyatları da uygun olması sebebiyle tatilcilerin beğenerek ayrıldığı yerlerdendir.

Yorum Yap

Yorum Yap