1. Ana Sayfa
 2. Moda & Bakım

En İyi Maskara Hangisi? Hacimli Uzun Kirpikler İçin En İyi 5 Rimel Markası

En İyi Maskara Hangisi? Hacimli Uzun Kirpikler İçin En İyi 5 Rimel Markası
en iyi maskara tavsiye 2019
+ - 6

3.300’ü aşkın kadın üzerinde yapılan bir ankette kadınların yaklaşık %73’ünün her gün rimel kullandığını ortaya çıktı. Makyaj rutininizde bu kadar sık kullanılan bir ürünün en iyisi olması istenir. Hangi marka rimeli kullanmalıyım? Belkide birçok bayanın aklını karıştıran bir soru. Siz değerli kadınlarımızın işlerini kolaylaştırmak için en iyi maskara hangisi? içerikli maskara tavsiye yazımızı hazırladık. En iyi maskara ya da en iyi rimel hangisi? Sorusunun cevabını bulabilmek için birkaç kriter belirledik.

En iyi maskara performansı için hacim, uzunluk, kıvrılma, ayrılma, pullanma, lekelenme ve uygulama kolaylığı gibi birçok kriter göz önünde bulunduruldu.

Rimel ya da Maskara Zararlı Mıdır?

Hayır, ama nasıl kullandığın konusunda dikkatli olmalısınız. Güzellik Uzmanları “ Kurumuş maskara parçalarının gözünüze girmesini önlemek için her zaman maskara ve göz makyajınızı çıkarmalısınız. Tabii ki rahatsız edici olabilirler, ancak bundan daha fazla hasara neden olabilirler.”

Ayrıca maskaranızı asla başkasıyla paylaşmamalısınız. Rimelinizi başka biriyle paylaştığınızda enfeksiyonlara neden olabilecek mikroorganizmaların birbirinize zarar verebileceğini aklınızda bulundurun. Bu yüzden daima yeni ürünler aldığınızdan ve bunları sadece kendiniz kullandığınızdan emin olun.

Kıvrık Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

En iyi Maskaralar da bile hem geleneksel hem de su geçirmez formüllerde çok fazla kıvrılma efekti veremediğini tespit ettik. Kıvrık kirpik görünümü istiyorsanız en iyisi bir kirpik kıvırıcı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Maskara Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Güzellik uzmanları maskaranın en fazla 3 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini öneriyorlar. Eğer maskara bozulmaya başladıysa kokmaya ve kurumaya başlar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu kurumuş rimelin içerisine kesinlikle su eklemeyiniz. Su eklerseniz kurumuş maskara bakteri barındırıyor olabilir ve kurumuş bir formül bakteri üremesini engellemek için yeterli koruyucu içermeyebilir. Bu yüzden kurumuş maskaraya su eklemek gözlerinizde alerji ya da enfeksiyona sebep olabilir.

Rimel Nasıl Temizlenir? Maskara Temizlemenin En Kolay Yolu Nedir?

Maskaranızı temizlemeye başlamadan önce göz kapaklarınızda lekeler olduğunu fark ederseniz kurumasını bekleyin. Islandığında temizlemek iyi bir fikir gibi görünebilir ancak durumunuzu daha da zorlaştıracaktır. Kuruduktan sonra çıkarmak için bir Q-Tip kullanın. Rimeli kolay bir şekilde temizlemek için Neutrogena Deep Clean Göz Makyaj Temizleyicisi gibi su geçirmez formüller için tasarlanmış makyaj sökücülerinin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğer doğal bir makyaj temizleyici ya da doğal rimel temizleyici istiyorsanız gül suyu bu iş için tavsiye edilebilecek en iyi doğal makyaj temizleyicidir. Sağlığınız açısından en iyi doğal maskara temizleyicisi olarak bizim tavsiyemiz kesinlikle gül suyu olacaktır.

En İyi Maskara Hangisi? 2020 Yılı En İyi Rimel Markaları

1- Maybelline Total Temptation Maskara-nasıldır

1- Maybelline Total Temptation Maskara

Maybelline Total Temptation Mascara kirpikleri ayırmak, topaklaştırmamak ve en doğal, en ince görünümü yaratmak  için tavsiye edilebilecek en iyi maskara. Maybelline Total Temptation Maskra bütün bunları en iyi şekilde gerçekleştirirken topaklanma ve lekelenme yapmıyor.

L'Oreal Paris Superstar Red Carpet Maskara En iyi maskara

2- L’Oreal Paris Superstar Red Carpet Maskara

Kullanıcı yorumları genelde bu maskarayı L’Oreal Paris’in en iyi maskarası olarak nitelendiriyor. Bu maskara 2 başlığı sayesinde güzel sonuçlar veriyor. Bir ucuyla kirpikleri birbirinden ayrıştırıp aralara parçacıklar ekleyerek daha gür görünmesini sağlarken diğer ucuyla kirpiklerinize hacim veriyor.  En iyi rimel tavsiyesi olarak alınabilecek en güzel maskara  L’Oreal Paris’in Superstar Red Carpet Mascara Black maskarasıdır.

La Roche Posay Respectissime Maskara tavsiye 2020

3- La Roche Posay Respectissime Maskara

La Roche Posay Respectissime Maskara kirpiklerini yoğunlaştırmaya ve güçlendirmeye de fayda sağlayan biz özelliğe sahip. Hacim kazandırıcı formülü sayesinde 2 hafta içerisinde kirpiklerinizi daha dolgun bir görünüme ulaşmasını hedefliyor. Ayrıca bu rimeli kullananlar ağladığında, terlediğinde ya da gözlerini ovaladığında rimelin dağılmadığını ifade ediyorlar. Bu sayede tavsiye edilebilecek en iyi su geçirmez maskara olarak listemizde yerini alıyor.

Revlon Mega Multiplier Maskara öneri

4- Revlon Mega Multiplier Maskara

Bir anda çıkan bir maskaraya mı ihtiyacınız var? Revlon Mega Multiplier Maskara Bulaşmaz ve çıkarmak için bir makyaj temizleyici satın almanıza gerek duymaz.  Bir düğünde ya da davette değil ama kirpiklerinizin normal doğal görünmesini istediğiniz bir zamanda bu maskarayı kullanabilirsiniz. Tavsiye edilebilecek en iyi rimel listemizdeki bu ürünü Watson mağazalarında da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara Tavsiye

5- Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara

Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara hayalinizdeki kirpiklere kavuşmanız için en iyi rimel tavsiyesi olabilir.  Tek fırçaya sahip fakat çift yönlü olması nedeniyle isteğe bağlı olarak farklı kirpik görünümleri için kullanabilirsiniz. Pure Color Envy Lash Multi Effects Waterproof Mascara suya karşı dayanıklıdır. Ayrıca kirpiklerinizin yoğun hacimli, ayrılmış ve uzun gözükmesini sağlar.  İçerdiği formül sayesinde bu maskara kolay kolay dağılmama özelliğine de sahip. Eğer farklı kirpik görünümleri ve suya dayanıklı dağılmayan bir maskaraya ihtiyacınız varsa bunları sağlayabilecek en iyi rimel markası Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara olarak öneriyoruz.

rimel tavsiyesi

Editör Seçimi – Maybelline New York Lash Sensational Pembe Rimel

Maybelline New York’un bu rimelini piyasada Gratis, Watsons gibi mağazalarda kolayca bulabilirsiniz. Kirpiklerinizi gür ve hacimli görüntüye ulaştırabilecek en ucuz maskara markasıdır. Ayrıca bu rimelin su bazlı modeli olan Maybelline The Colossal Go Extreme Leather Siyah Maskara da suya dayanıklı rimel isteyen kullanıcılar için tavsiye edilebilecek suya dayanıklı en ucuz rimel markasıdır. Yukarıda belirtilen diğer markalar sizin bütçenizi aşıyorsa yukarıdaki maskaralara yakın performans gösteren bu iki rimeli en uygun maskara olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Aslında birçok üründe olduğu gibi L’oreal en iyi maskaranın da sahibi bana göre ama üretim şekilleri ve hayvanları kobay olarak kullanmaları (eger duyduysa) beni mutsuz ediyor. son zamanlarda değiştirme yönünde düşünüyorum yogun şekilde

 2. 2 sene önce

  Biz kadınların en iyi maskara seçimini yapabilmesi için harika bir yazı olmuş. Birçok denemeden sonra kirpik yapımıza uygun makarayı bulabiliyoruz ve işte bu tam bana göre demek harika oluyor :) benim tercihim Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara inanılmaz güzel tavsiye ederim.

Yapılan Yorumlar
 1. Son zamanların en iyi maskarası oriflame tremendous bence çünkü hem hacim veriyor hem kirpiğimi dökmüyor hemde ucuz aşığım jvjfdbvjd bi çok pahalı maskaraya bin basar

 2. En iyi maskara hangisidir yazınız gerçek bir rehber niteliğinde olmuş. Biz kadınlar için hacim veren maskara bulmak, farklı fırça özelliklerine, kıvamlarına göre maskara satın almak zorlu bir alışveriştir. Yazınızda maskara çeşitlerini karşılaştırmalı bulmak pratik oldu benim için. Şu L’Oréal Paris Superstar Red Carpet maskara bana göz kırpıyor; madem editörler de başarılı bulmuş bu ürünü, bir denemek istiyorum açıkçası.

 3. Aslında birçok üründe olduğu gibi L’oreal en iyi maskaranın da sahibi bana göre ama üretim şekilleri ve hayvanları kobay olarak kullanmaları (eger duyduysa) beni mutsuz ediyor. son zamanlarda değiştirme yönünde düşünüyorum yogun şekilde

 4. 3 sene önce

  en iyi maskara hangisi derseniz benim tercihim L’Oreal Paris Superstar Red Carpet Maskara. Gerçekten de performansı çok iyi

 5. en iyi maskara hangisi derseniz maybelline newyork hem cok kaliteli hemde fiyatı uygun

 6. 2 sene önce

  Biz kadınların en iyi maskara seçimini yapabilmesi için harika bir yazı olmuş. Birçok denemeden sonra kirpik yapımıza uygun makarayı bulabiliyoruz ve işte bu tam bana göre demek harika oluyor :) benim tercihim Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara inanılmaz güzel tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir