En İyi Yüz Temizleme Cihazı Hangisi? Yüz ve Cilt Temizleme Cihazı Tavsiyesi

en iyi yüz temizleme cihazı hangisi

en iyi yüz temizleme cihazı hangisi

Son zamanlarda yüz ve makyaj temizliğinde kendinden çok söz ettiren bir yöntem duyulmakta oldu. Bu yöntem hem yüze masaj ve peeling etkisi yaratarak temizliyor. Hem ciltte kan dolaşımını arttırarak ölü deriyi yavaşça süpürerek oradaki yaşlanma karşıtı hücreleri en az seviyeye indirerek yüzü daha genç ve diri gösteriyor. Yapılan gözlemler ve çalışmalar sonucunda kırışıklıkları ve sivilcelenmeyi minimuma indirdiği gözleniyor. Peki bu işlemleri en iyi şekilde yapabilecek en iyi yüz temizleme cihazı hangisi? Sorusunu akıllara getiriyor. Makalemizi okumaya devam ederek bu konuda gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Gün boyu makyajlı kaldığımızda fondöten, pudra, allık gibi kozmetik bileşenler  yüzdeki gözenekleri tıkıyor ve cildin nefes almasını engelleyerek akne, sivilce, kızarıklık ve kırışıklığa neden oluyor. Üstelik makyaj yapılmasa dahi havada oluşan toz ve kirler yüzümüzdeki gözenekleri olabildiğince tıkayabiliyor. Yani bu yüz temizleme aparatını sadece makyaj yapanlar kullanmıyor.

Üstelik sadece bayanlarda değil erkeklerde de kullanılan tercih edilen bir aparat haline geldi. Bu yüz temizleme ve masaj cihazının en çok kullanılan ve bilinen kurucu markası FOREO LUNA ‘dır. Bu marka yüz temizleme aparatını başlatan ve her kitleye kolaylıkla uygulama alanı sunan bir markadır.

Hatta yüz masaj cihazı markası LUNA Türkiye’de bu işi yapan lider markadır diyebilir. En iyi yüz temizleme cihazı FOREO LUNA olmakla beraber, yüz temizleme cihazı görevini yapan çeşitli markalar vardır araştırmalarımıza göre bu markaları şu şekilde kategorize edebiliriz;

 1. Foreo Luna  yüz temizleme cihazı
 2. Clarisonic mia 2 yüz temizleme cihazı
 3. Xiaomi yüz temizleme cihazı
 4. Nivea yüz temizleme cihazı
 5. Watsons yüz temizleme cihazı
 6. Avon yüz temizleme cihazı
 7. Miniso  yüz temizleme cihazı
 8. Beauty kitty – avon yüz temizleme aleti

Piyasada en çok bilinen yüz temizleme cihazı markaları bunlardır. Fakat yaptığımız araştırmalara göre en çok tercih edilen yüz yıkama cihazı, yüz yıkama jeli  ile birlikte kullanıldığında daha iyi sonuç veren FOREO LUNA cihazdır. Ayrıca buna ek olarak Foreo Luna’nın indirilip kullanılan mobil uygulaması da vardır. Foreo yüz temizleme uygulamasını Play Store ‘den indirip rahatlıkla yüz temizleme frekansını ayarlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıda yüz temizleme uygulaması ve kullanımı ile ilgili daha ayrıntılı detaylara ulaşabilmeniz mümkündür.

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Foreo Luna İle Yüz Nasıl Temizlenir?

Foreo Luna yüz temizleme cihazı nedir nasıl kullanılır

En iyi yüz temizleme cihazı Foreo Luna’dan en iyi şekilde faydalanabilmek için öncelikle yüz temizleme uygulamasını indirmeniz gerekecektir. Daha sonra aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayıp cilt temizliği için en iyi sonuçları elde edebileceksiniz.

 1. Uygulamayı indirdikten sonra Bluetooth ile Foreo Luna cihazına telefonla bağlanılır. Bu sayede Foreo kilidi açılır.
 2. Hafifçe nemlenmesi için yüzünüzü sade suyla yıkayın. Böylece yüzünüz nemlenecektir.
 3. Yüzünüze kullanmış olduğunuz yüz temizleme jeli, yüz temizleme köpüğü veya yüz temizleme jelini hafifçe sürünüz.Böylece yüzünüz daha da nemlenecek ve Foreo uygulaması ile daha temiz hale gelebilecektir.
 4. Daha sonra titreşim düzeyini uygulamadan istediğiniz seviyeyi seçin telefonda size Foreo Luna ‘nın yüzünüzde gezdireceğiniz temizleme bölgeleri gösterilecektir. Foreo Luna uygulamasındaki Foreo yüz temizleme bölgelerine göre Foreo’ yu  yüzünüzde nerelere gezdireceğiniz Foreo Luna uygulamasında gösterilecektir. Bu önermeleri kullanarak adım adım uygulayın.
 5. Yüz temizleme işlemini, uygulama kapanana kadar gösterilen şekilde yüzünüze uygulayın.
 6. FOREO LUNA ‘nın indirmiş olduğunuz uygulaması masajı ne zaman bitireceğinize dair sizi zaten yönlendirecektir.
 7. Son olarak FOREO LUNA cihazınızı temizleyin ardından masaj yaptığınız yüzünüzü hafifçe durulayın kuruladıktan sonra yüz bakımına rahatça geçebilirsiniz.

Bu adımlar bittikten sonra cilt bakımınız için kullanacağınız nemlendiriciler de çok önemlidir. Bu sebeple en iyi ve en etkili yüz temizlemek için doğal nemlendiriciler kullanmanız sizin için çok daha yararlı olacaktır. Kullanılan en iyi doğal  yüz bakım yağları şu şekildedir;

 1. Argan yağı
 2. Zeytin yağı
 3. Kayısı yağı
 4. Acı badem yağı
 5. Lavanta yağı

Gibi doğal yağlar ile Foreo Luna temizlik uygulamasından sonra yüzünüze bakım uygulamanız amaca yönelik en iyi belirlenmiş bir yöntem olacaktır.

Sonuç olarak Foreo Luna  yüz temizleme cihazı ,gerçekten de yüzünüze yorulmadan uygulayabileceğiniz sert kimyasallar, lifler, keseler olmadan yüzünüzü çizmeden tahriş etmeden en doğal ve düzgün şekilde yüzünüzü doğal güzelliğine kavuşturacaktır. Cildinizi en güzel şekilde temizleyip bakım yapabileceğiniz en iyi yüz temizleme cihazı kesinlikle Foreo Luna olacaktır.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version