En Güvenilir ve En İyi Alışveriş Siteleri Hangisidir?

en iyi alışveriş siteleri

alışveriş sitesi tavsiye

Hayatı kolaylaştıran online alışveriş gibi teknolojik imkanlar tabii olarak beraberinde, dolandırıcılarında oyun alanı içine girmiştir. Bunun haricinde kredi kartı bilgilerinizi çalmak için pusuda bekleyen kötü niyetli hackerların da doğmasına yol açmıştır. Hayatımızı kolaylaştıran bu devasa sanal dünyada üzülmemek için çok daha dikkatli adımlar atmalıyız. Alışveriş yapacağınız sitelerin bilindik ve güvenilir siteler olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bizde sizler için en iyi ve en güvenilir alışveriş siteleri hangileridir? bunları araştırdık.

Yurt İçindeki En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Yapılacak alışveriş çeşidine göre birçok alışveriş sitesi saymak mümkün ancak listeyi çok abartmadan en bilindik ve güvenilir alışveriş sitelerini yazalım. Eğer yemek siparişi verilecekse; en iyi yemek sitesi yemeksepeti tercih edilebilir. Sizlere hızlı ve güvenilir bir hizmet sunacaklardır.

En güvenilir giyim alışveriş siteleri; Trendyol, Modanisa, Morhipo, Markafoni, Sefamerve,LCWaikiki,Defacto gibi vs. siteleri sayabiliriz. Bu firmalar değişimde ve iade de sorun yaşamayacağınız en iyi giyim alışveriş siteleridir.

Eğer elektronik ürün alacaksanız; Vatanbilgisayar, Teknosa, Mediamarkt gibi siteler her türlü elektronik ürün bulma noktasında size yardımcı olacaktır. Bunlar garanti kapsamında müşteriye yardımcı olma konusunda en iyi elektronik alışveriş siteleri ve firmalarıdır diyebiliriz.

Genel bir alışveriş sitesi arıyorsanız; Hepsiburada ,Gittigidiyor , n11, epttavm gibi sitelerden faydalanabilirsiniz. Bu siteler elektronikten giyime, giyimden ev eşyasına kadar, geniş bir yelpazede satıcı ile alıcıyı bir araya getirerek güvenli bir alışveriş yapma imkanı sunan sitelerdir. Ayrıca bu siteler en güvenilir alışveriş siteleridir. Bazı zamanlarda ve sezonlar çılgın indirimler yapabilmektedirler. Bu indirim zamanlarını iyi takip edip çok daha uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Genelde bu siteler içerisinde birçok mağazayı barındırdığı ve bu siteler aracı firmalar konumunda olduğu için alışverişten sonra yaşanabilecek bir sorunda alıcının haklarını savunmaktadırlar.  Çünkü sizin ödediğiniz ücret direk satıcının hesabına yatmayıp aracı site tarafından bekletilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir sahtekârlık ve mağduriyet durumunda paranızı kolay bir şekilde iade alabilmektesiniz.

Yurt Dışındaki En İyi Alışveriş Siteleri

Yurt dışında güvenilir alışveriş sitesi denildiğinde listenin en başında “Aliexpress” gelmektedir. Sahip olduğu geniş çeşitlilik ve online mağazalar ile size güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta satıcıların aldığı yorumlar ve Türk müşterilerin genelde alışveriş yaptığı satıcılardan alışveriş yapmaktır. Bunun haricinde Ebay ve Amazon gibi dünya devlerini de unutmamak gerek. Bunlarda gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Fakat Ebay ve Amazon da satılan ürünler size pahalı gelebilir. Aliexpres alternatifi en iyi alışveriş sitesi hangisi? Derseniz. Aliexpress’ten sonra en güvenilir yurt dışı alışveriş siteleri Wish,Banggood,Gearbest gibi siteler gelmektedir. Bu sitelerden de alışveriş yaparken mutlaka satıcı puanlarına ve yorumlarına dikkat ederek alışveriş yapmalısınız.

Yurt dışından toptan bir ürün getirmeyi düşünüyorsanız bunun için kesinlikle “Alibaba” toptan alışveriş sitesini kullanabilirsiniz. Alibaba sitesi Aliexpress’in toptan satış yaptığı güvenilir bir yurt dışı alışveriş sitesidir.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version