En İyi Akıllı Saat Hangisidir? Akıllı Saat Tavsiyesi

en iyi akıllı saat hangisi

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok teknolojik ürün hayatımızda büyük rol oynamakta. Telefonların aksine artık daha kolay erişebileceğimiz ve daha rahat kullanabileceğimiz akıllı saatler hayatımıza girdi. Gün geçtikçe daha da iyileri üretiliyor. Peki akıllı saat tavsiyesi arayan kullanıcılar için en iyi akıllı saat hangisi? sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • İşletim sistemi ve cihaz uyumluluğu
  • Ekran özellikleri
  • Tasarım
  • Ara yüz
  • Bildirim sistemi
  • Uygulama haznesi
  • Depolama alanı
  • Aktivite ve sağlık özellikleri

Şimdi sizlere en yeni özellikleri ile en iyi akıllı saatleri listeleyeceğiz…

1. Apple Watch Series 6

Apple’ın altıncı nesil olan akıllı saatinin birçok konuda akıllı saatler arasında en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Apple, cihazlar arasındaki uyumu en kaliteli şekilde sağlıyor. Genellikle sağlık ve fitness alanlarında kullanıcılara gerçek verileri sunuyor. Aynı zamanda suya dayanıklı, 32 GB kapasiteye sahip ve wifi/ bluetooth bağlantılarına sahiptir. Altıncı nesil ile Apple, köşeli tasarımı ile gerçek bir saat görünümünde. Burada sayacağımız diğer saat modellerine nazaran en pahalı olanı Apple Watch Series 6’dır. Fiyatı biraz pahalı olsa da en iyi akıllı saat olarak ilk sırada olmayı hakediyor.

2. Samsung Galaxy Watch 3

Android kullanıcılarının kullanabileceği en iyi akıllı saatlerden birisidir. Çerçevesinin döndürülebildiği ve uzun pil ömrü sayesinde diğer saat modellerinin aksine sorunsuz çalışmaktadır. İki farklı boyut seçeneği, 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama alanı ile de oldukça öne çıkmaktadır. Samsung’un en iyi akıllı saat ürünü olarak ön plana çıkmaktadır.

3. Huawei Watch 2

Oualcomn Snapdragon Wear 2100 yonga setine sahiptir. 400 mAh bataryası ile en iyi pil ömrüne sahip olduğunu kanıtlamıştır. 1,2 inçlik bir ekrana sahiptir. Aynı zamanda 390 x 390 piksellik yüksel çözünürlüğü ile de bir numara haline gelmiştir. Diğer saat modellerinin aksine daha ortalama bir fiyata sahiptir. Kaliteli bir saat arayan kullanıcılar için tam bir fiyat / performans ürünüdür.

4. Ticwatch Pro

Çift katmanlı ekranı ile pil süresi 5 günden 30 güne kadar çıkabilen bu saati çok seveceksiniz. Snapdragon Wear 2100 yonga seti ile güçlendirilmiştir ve Wear OS işletim sistemine sahiptir. NFC özelliğinin de olması Ticwatch Pro’yu vazgeçilmez bir saat haline getiriyor. Fiyat olarak diğer saat modellerine göre daha pahalıdır. Lakin özellikleri ile hak ettiğini söyleyebiliriz.

5. Fossil Sport

Bildiğiniz üzere Fossil Sport yılların saat üreticisidir. Son yıllarda akıllı saat çarşısında da yerini almıştır. Gücünü Snapdragon Wear 3100 yonga setinden almıştır. Aynı zamanda Wear OS işletim sistemine sahiptir. Oldukça şık ve sportif bir tasarıma sahiptir. Fiyat olarak ortalama bir düzeydedir.

6. Xiaomi Amazfit Verge

Önceki modellerine göre sahip olduğu OLED ekran ile öne çıkan bu saat modeli, Xiaomi’nin alt markası olan Huami ile geliştirilmiştir. Telefon konuşmalarını en rahat şekilde yapabilmenizi sağlayan bu saat mikrofon ve hoparlör özelliğine sahiptir. Fiyatı en uygun akıllı saatler arasındadır. Fiyat / Performans ürünüdür.

7. Fitbit Versa

Fitbit’in asıl uzmanlık alanı fitness cihazlarıdır. Fitbit’in en iyi akıllı saatlerinden biri olan Fitbit Versa kendine özel bir işletim sistemine sahiptir ve gelişmiş özellikleri vardır. Fitbit Versa, diğer saatlere nazaran daha çok sağlık odaklıdır. Bu konuda oldukça iyi bir performans sağlamaktadır. Ürün tam bir fiyat / performans ürünü olmak ile beraber orta fiyatlı en iyi akıllı saat modelleri arasındadır.

8. SmartWatch A1

Yeni nesil bir saat sayılmasa da, hala günümüzde sevilerek kullanılan bir saat modelidir. Kalp ritmi ölçme, kalori hesaplama ve adım sayma gibi birçok özelliğe sahiptir. Tam şarjı 3 gün boyunca gidebilir ve 3 saat konuşma süresine sahiptir. Hareket uyarısı, mesaj görüntüleme ve telefon hatırlatıcı gibi özellikleri de vardır.  3,9 inç ekrana sahiptir ve 240 x 240 ekran çözünürlüğü vardır.  Hafıza kartı kullanımı sayesinde diğer saat modellerine göre daha uygun bir fiyatla piyasada yerin almaktadır

Yazı dolaşımı

Exit mobile version