1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Tesettür Elbise Bedeni En İyi Nasıl Seçilir?

Tesettür Elbise Bedeni En İyi Nasıl Seçilir?

tesettür elbise beden seçimi

Elbise modelini beğendikten ve üzerinize en uygun bedeni sipariş ettikten sonra sonuç hüsran olabilir. Satın aldığınız elbise üzerinize dar veya bol gelebilir. Bunun birkaç farklı sebebi vardır. Beden seçimi esnasında yapılan birtakım hatalar tesettür elbise bedeninin yanlış seçilmesine sebep olacaktır. Bu tarz sorunları yaşamamak adına siz de elbise seçerken tabloları dikkatlice inceleyin. Eğer beden tablosundaki bel ve göğüs ölçüleri normalden farklı ise bu durumda büyük veya küçük beden sipariş edin. Ancak bu şekilde beden seçimi kaynaklı sorunları yaşamayabilirsiniz. Ayrıca kumaş türüne de dikkat etmek gerekiyor. Kumaşın türüne göre de beden değişebilmektedir. Tüm bunlar titizlikle incelenirse her satın alınan tesettür elbise modeli üzerinize tam oturacaktır.

Tesettür Elbise Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

Beden seçimi ürün tipine göre yapılabilir. Satın alım yaparken bazı ürünlerde S, L, XL gibi bedenler bazı ürünlerde ise 36, 38 gibi beden seçenekleri mevcuttur. Önceki giydiğiniz tesettürlü elbise modellerine göre bu beden seçeneklerinden size en uygununu belirlemeniz gerekiyor. Ürünün ölçülerine ve kumaş yapısına göre bu bedenlerde sapmalar olabilmektedir. Ayrıca elbiselerde yıkamaya bağlı olarak bir miktar çekme olabileceğini de bilmek önem taşıyor. Eğer tüm bunlara dikkat ederseniz harika bir beden seçimi yapabilirsiniz. Alacağınız ürün tam olarak üzerinize olacak ve herhangi bir sıkma, dar gelme gibi durum oluşmayacaktır. Yapılacak hatalı beden seçiminde ise tesettür elbise hareket kabiliyetinizi engelleyebilir.  Bu ise ürünün kullanışlı olmaktan çıkmasına yol açacaktır.

Tesettür Elbise Beden Ölçüleri Neden Değişir?

Ölçülerin değişmesinin temel sebebi kumaş yapısı ve ürün kalıbıdır. Kumaş yapısı esnek olan ürünlerde 38 beden giyseniz bile 36 beden ürün vücudunuzu sarar, bir miktar esneme yaparak rahat hareket etmenizi sağlar. Bu tarz bir üründe küçük beden almanız çok fazla etki oluşturmayacaktır. Fakat durum esnemeyen ve penye tarzı olmayan kumaşlarda değişiyor. Alacağınız elbise tam olarak üzerinize oturacağı ve esnemeyeceği için tesettür elbise modeli seçerken tam olarak bedeninize uygun olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu elbiselerde bedeninizi belirlerken mutlaka bel, göğüs gibi ölçülerinize göre seçim yapmalısınız. Bunlara dikkat etmediğiniz taktirde uygun ürün temin edemeyebilirsiniz. Tesettür elbise beden ölçülerini etkileyen bir diğer faktör ise ürün kalıbıdır. Kalıbı dar ürünlerde biraz daha büyük beden almak her zaman daha mantıklı olacaktır. Normal kalıpta klasik bedeninizi tercih edebilirsiniz. Esneyen ürünlerde ise beden daha düşük tercih edilebilir. Bu tamamen size kalmış bir seçimdir.

Yorum Yap

Yorum Yap