1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Küçük Ama En İşlevsel Elektrikli Ev Aletleri Hangisi?

Küçük Ama En İşlevsel Elektrikli Ev Aletleri Hangisi?

en işlevsel elektrikli ev aletleri

Evin temizliği, yemeği, keyfi derken ihtiyaçlar ortaya çıkar. Bunların en başında da her evin temeli olan elektrikli ev aletleri gelir. Küçük ve elektrikli cihazlara “küçük” denildiğine bakmayın, onlar olmazsa her şey çok daha zor olur. Neden mi? Gelin evin olmaz elektrikli ev aletlerini sıralayalım ve neden onlara ihtiyaç duyduğumuzu birlikte görelim.

kucuk ev aletleri

Temizlik, ev bakımı veya kıyafet bakımı denince akla hemen elektrikli süpürge ve ütü  gelir. Bunlar en temel ev aletleri olurken, şofben ve vantilatör gibi özel ihtiyaçlar da bu gruba girmektedir. Günlük işleri kolaylaştıran ve pratik olmamızı sağlayan bu cihazlar; özellikleri, elektrikli ev aletleri fiyatları, tasarımları, renkleri, ergonomileri, kullanım kolaylıkları ile birbirinden ayrılır. Fiyat işin içine girince bir duraksama yaşayabilirsiniz. Hem ev bütçesini korumak hem de ihtiyaçları karşılamak önemlidir. Bu noktada da devreye elektrikli ev aletleri indirim ve kampanyaları giriyor. Çoğu marka çeyiz döneminde veya sezonluk olarak indirim yapmakta. İndirim zamanlarını yakalamak tek parça ihtiyaçlar için oldukça mantıklıdır. Ancak birden fazla ürün gereksinimi duyuyorsanız elektrikli ev aletleri seti sizin için daha avantajlı olacaktır.

en etkili ev aletleri

Elektrikli Ev Aletlerinin Kullanım Alanları ve Özellikleri

İlk olarak elektrikli süpürgelerden başlayalım. Evde, ofiste temizliğin gerektiği her yerde elektrikli süpürgelerden bahsedebiliriz. Konu elektrikli ev aletleri olunca süpürge demekle iş bitmiyor tabii. Hem ebat hem de güç performansı olarak farklılıkları bulunuyor. Sıralayacak olursak; toz torbalı, toz torbasız, dikey elektrikli ve dikey şarjlı süpürgeler olarak çeşitlendirilir. Toz torbalı elektrikli süpürgeler, mazisi uzun ve temeli sağlam cihazlardır. İçinde bulunan toz toplama torbasıyla evde toz, toprak ne varsa çeker. Teknolojiye adapte edilen bu cihazlar, sessiz çalışma fonksiyonu ile yenilendi ve eskiye nazaran daha kaliteli bir performansla karşımıza çıkıyor.

Toz torbasını değiştirmek zahmetli derseniz de toz torbasız elektrikli süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Sulu ve susuz çalışma özelliği bulunan cihazlarda, toz toplama haznesini çıkarıp boşalmanız yeterlidir. İki tip üründe de HEPA 13 filtreleme özelliği sunan markaları araştırabilirsiniz. Bizim önerimiz yılların markası ve ilk tercihlerden biri olan Arzum’dur. Arzum’un toz torbalı ve toz torbasız süpürgelerin yanı sıra dikey elektrikli süpürgeleri de maksimum kaliteye sahip. Dar alanda temizlik yapacaksanız veya hızlı olmanız gerekiyorsa kesinlikle dikey süpürgeleri seçin. Elektrikli modellerin tek kusuru olan kabloyu fişe takmak da dikey şarjlı süpürgelerle son buluyor. Hafif ve kompakt tasarıma sahip cihazlar kolaylığı bir üst noktaya taşıyor.

en işlevsel ev aletleri

Ütü, Yün Temizleme Makinesi, Şofben ve Vantilatör

Ütüler yine süpürgeler gibi evin önemli ihtiyaçlarından biridir. Buharlı ütü, buhar kazanlı ütü, seyahat ütüsü gibi çeşitleri vardır ve bu cihazlar da performansa, taşıma kolaylığına göre birbirinden ayrılır. Ütü çeşitliliğiyle yetinmeyen Arzum, kıyafet bakımına ekstra önem verenler için yün temizleme makinesi de üretiyor. Ütülenmiş kıyafetleri topaklanan tüylerden de arındırınca ortaya tertemiz bir giyim kuşam çıkıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi vantilatör ve özellikle yazlık mekanlarda ya da eski tip evlerde kullanılan şofbenler de elektrikli ev aletleri arasındaki yerini alıyor. Tüm bu ürünlere kalitesi, pratik kullanımı ve şık tasarımıyla sahip olmak için daha fazla beklemeyin deriz.

Yorum Yap

Yorum Yap