1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Hamile ve Lohusa Dönemi Pijamalar Nasıl Olmalıdır?

Hamile ve Lohusa Dönemi Pijamalar Nasıl Olmalıdır?

lohusa pijama

Hamilelik dönemi hemen hemen her ailenin yaşamak istediği bebek yapma hayalinin en önemli ve zorlu süreçlerinden bir tanesidir. Bu dönem ailelerin en çok çekindiği ve dikkat etmesi gerektiği dönemlerden biri olan hamilelik sürecinde özellikle anne adayı tarafından dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylar günümüzde internette kolaylıkla araştırılabilmektedir. Ayrıca yeniliklerle birlikte birçok farklı tıp gelişmesi sağlanmıştır. Bu gelişmeler anne adaylarının bebeklerini süreklilik halinde takip etmesini sağlar. Böylelikle bebeğinizin sağlığını gün ve gün takip edebilme imkanına sahip olursunuz.

Anne adayları için sadece tıp gelişmeleri bulunmamaktadır. Öyle ki bu dönemde annelerin giyimlerine dahi özen göstermesi gerekir. Bu giyim konusunun önemli olmasının bazı sebepleri vardır. Özellikle bebeğin rahatlığının sağlanması bu aşama için ön plandadır. Anne adayının kilo almasıyla birlikte göbeğinin de büyümesi eski giysilerini giyememelerine neden olmaktadır. Anneler böyle bir durum yaşadıklarında gardroplarını baştan aşağı değiştirmeye karar verirler. Bu kararı veren anneler için üretilen ürünler bulunmaktadır. Hamile giyimi adı altında satılan bu ürünler lohusalık döneminde de kullanılmaktadır ve uzun süreler boyunca anne adaylarının işini görmektedir. Aldığı kilolardan dolayı kendini kötü hissedebilecek anne adaylarını da şık hissettiren bu ürünler günümüzde birçok anne tarafından tercih edilmektedir. Anne adayları lohusalık sürecine kadar kullandığı bu ürünler sadece günlük kullanımla sınırlı kalmamaktadır. Gece uyumanın da çok önemli olduğu bu iki süreç için üretilen hamile lohusa gecelik ürünlerini de tercih eden birçok anne bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde gece rahat edeceksiniz. Herhangi bir sıkışma durumunda da uzak kalacaksınız. Bu günlük giyimlerin alınmasının en önemli sebeplerinden bir diğeri ise annenin kendisini iyi hissetmesini sağlamaktır. Hamilelik ve sonrası dönemde bir takım hormonal değişimler yaşayan anne adayı kilo almasıyla birlikte kıyafetlerine giyemediği taktirde kendini kötü hissedebilir. Ancak günümüzde üretilen şık hamile ürünleriyle birlikte anne adayları bundan minimum şekilde etkilenecektir. Bu dönemde anne adayını mutlu etmek oldukça faydalı bir durumdur ve bebeği olumlu derecede etkiler. Bu dönemde baba adayına da çok fazla iş düşmektedir.

Hamilelik döneminden sonraki dönem olan lohusadöneminde de anne adayının mutluluğu oldukça önemlidir. Günümüzde hamilelik süreciyle ilgili birçok araştırma yapan bebek bekleyen aileler genellikle lohusa dönemine hazırlıksız bir şekilde yakalanmaktadır. Hamilelik dönemi kadar önemli bir dönem olan lohusalık döneminde de annenin sağlığına çok dikkat edilmektedir. Gebelik öncesi döneme dönmeye çalışan anne vücudu bazı değişiklikler yaşayabilir. Bu değişikliklere dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü değişimler sayesinde anne lohusalık depresyonu denen bazı şeyler yaşayabilir. Bu depresyon anne adayı için oldukça zorlu bir süreçtir. Bu dönemde anneyi mutlu etmek veya psikolojisini stabil etmesini sağlamak da baba adayına düşen görevlerden en önemlisidir.

Hamilelik döneminde olduğu kadar hamilelik sonrasında yani lohusa döneminde de uykunun büyük bir önemi vardır. Anne adayından iyi uyuması bu dönemde bebek emzirdiği için oldukça önemlidir. Tıpkı hamilelik döneminde olduğu gibi bu dönemde de annenin uyumasını sağlayan lohusa pijama ürünleri bulunmaktadır. Anne adayları bu pijama sayesinde kolaylıkla uyuyabilmektedir. Pamuksu bir yapıya sahip bu ürünler terlemeyi veya üşümeyi engelleyerek annelerin hayatını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bebeğinizi emzirmeniz de oldukça kolay olacaktır. Bu ürünlerin sahip olduğu emzirme haznesi sayesinde bebeğinizi üstünüzü çıkartmadan kolay bir şekilde emzirebilirsiniz. Evinize gelen misafirleri de şık bir şekilde karşılama imkanı veren bu pijamalar sayesinde lohusalık dönemini daha rahat geçirirsiniz.

lohusa pijama
Yorum Yap

Yorum Yap