1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. En Etkili Ses Yalıtımı Nasıl Sağlanır ?

En Etkili Ses Yalıtımı Nasıl Sağlanır ?

en etkili ses yalıtımı nasıl sağlanır

Ses yalıtımı günümüzdeki önemi daha da artmıştır. Günümüz dünyasında artan ses kirliliği bizleri ciddi anlamda etkilemektedir. Araç sayıların çoğalması, fabrikalardan çıkan gürültüsü sesler, inşaat sesleri bizleri günlük hayatta olumsuz etkilemektedir. Hatta bu olumsuz etkenler sadece bizi dışarıda değil evimizde ve işyerimizde bile başımıza geliyor. İşte bu sorunlara ses yalıtım malzemeleri devreye giriyor. Ses yalıtımı malzemesi ile önlem alınmadığı takdirde rahatız edici seslere maruz kalarak sağlık sorunlara da yol açıyor. Stres, uykusuzluk başı çeken sağlık sorunlarıdır. Peki en etkili ses yalıtımı nasıl yapılır ? hangi ses izolasyon malzemeleri kullanılır bunları toplu şekilde ele alalım.

en etkili ses yalıtımı nasıl yapılır

Ses yalıtımı malzemesi kullanım amaçları çok geniştir. Hemen hemen her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evlerde, ofislerde, toplantı ve konferans salonlarında, radyo ve müzik odalarında, jeneratör kabinlerinde, otellerde, sinemalarda kısaca her yerde ses yalıtım malzemesi kullanabilirsiniz. Şimdi kullanılan alanlarda nasıl yalıtım uygulanır göz atalım.

Evlerde kullanılan ses yalıtım malzemeleri evlerde tavanlarda ve duvarlarda rahatlıkla uygulanabilir. Evlerde genel olarak yaşanılan izolasyon sıkıntısı komşumuzun sesleri ve dışarıdan gelen seslerdir. Dolayısıyla rahatsız edici sesler bizleri rahatsız ederek kendi evimizde bile rahatça dinlenemiyoruz. Ailemizle keyifli vakit geçiremiyoruz. Bu da büyük bir sorun haline gelmiştir. Tavan ve duvarlarda genel olarak ses yalıtım malzemesi olarak akustik süngerler tercih edilirken çeşitleri oldukça fazladır. Yumurta, piramit, labirent, special, basotect ve bondex gibi çeşitleri vardır. Uygulandığı zaman tavan ve duvarlardan ses geçişini ve iletişimini keser. Zeminlerde ise kullanılan ses izolasyon malzemesi akustik şilte ve epdm ağır kauçuk bariyer öne çıkan ses yalıtım malzemesidir. Ses izolasyon malzemesi son derece dekoratif yapıya sahip olup farklı renk seçenekleriyle de uygulayacağınız alan tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Böylelikle istenmeye seslerden kurtulup evinizde rahatça dinlenebilir ve ailenizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

en iyi ses yalıtımı nasıl sağlanır

Ofislerde kullanılan ses yalıtımı malzemesi tavan ve duvarlarda kullanılır. Ofislerde genel olarak yaşanılan yalıtım sorunları personellerin kendi aralarında konuşması, personellerin telefonla konuşması ve topuk sesleri bizleri rahatsız ederek çalışmalarımız verimli olmamaktadır. Dikkatimiz dağılmaktadır. Bu da ciddi bir sorun demektir. Tavan ve duvarlarda evlerde de olduğu gibi ofislerde de akustik sünger kullanılmaktadır ama ekstra olarak kanopi asma tavan, ses emici küpler, baffle akustik tavan, oval tavan panelleri, akustik yüzer tavan gibi ses yalıtımı malzemesi kullanarak çok iyi bir şekilde ses yalıtımı sağlamış olmakla beraber çok iyi de dekoratif bir görüntüde sağlamış olursunuz. Zeminlerde ise akustik şilte ve epdm ağır kauçuk bariyer öne çıkan ses yalıtım malzemesidir. Böylece topuk seslerinin önüne geçmiş olursunuz. Bu ses izolasyon malzemelerini uyguladıktan sonra ofisinizde daha verimli çalışıp, keyifli vakit geçirebileceksiniz.

Radyo ve müzik odaların da kullanılan ses yalıtımı malzemeleri diğer akustik süngerlere göre daha dekoratif yapıya sahiptir. Vicoustic, bass trap, tekno slince, tekno touch gibi süngerler genel olarak bu alanlarda kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Uygulandığı zaman ise daha kaliteli müzikler yapmanıza ve daha kalite radyo yayınları yapmanızı sağlar.

Turkish Acoustic olarak sizlerin ses izolasyon ve yalıtım sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Ses yalıtım malzemelerimiz son derece kaliteli olup tamamen yerli üründür. Ses izolasyon malzemelerimiz yanmazlık özelliğinde olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık ile ilgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip ilgili sertifikalara sahip olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla müşterilerimizin her zaman yüzünü güldürmeyi başardık. Akustiğin Türkçesi “Turkish Acoustic”. Her zaman hizmetinizdeyiz.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/kontak-sunger-yapistirici.html

Yorum Yap

Yorum Yap