1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Elektronik Fiyat Etiketi Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Elektronik Fiyat Etiketi Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Elektronik fiyat etiketi nedir

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı her materyal ve aparatta kendini göstermektedir. Bu materyallerin içerisinde fiyat etiketi olarak kullanılan aparatlar da vardır. Eski klasik fiyat etiketi olarak bilinen yapışkan etiketler yerlerini yavaş yavaş elektronik fiyat etiketi ve fiyat etiket sistemleri olarak bilinen yeni etiket modellerine bırakmaktadır.

Bu fiyat etiket sistemleri ve elektronik fiyat etiketi oldukça güvenli bir kullanım sunmaktadır. Genel olarak birçok marka elektronik fiyat etiketi üretimi yapmaktadır lakin kullanıcı ve müşteri geri dönüşlerine göre tam puana en yaklaşık olan marka hiç şüphesiz Sensormatic firması modelleridir.

elektronik fiyat etiketi nedir

Elektronik Fiyat Etiket Sistemlerinin Avantajları

Tam anlamıyla elektronik fiyat etiketleri oldukça kolay ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Bu kullanım kolaylığının temelinde hızlı bir şekilde fiyat ve ürün değiştirmelerinin yapılabilmesidir. Bu durum oldukça büyük bir zaman kazanma yolu olarak göze çarpar ayrıca oldukça ekonomik bir kullanıma sahip olmasıyla da dikkat çekmektedir.

Elektronik fiyat etiketleri genel anlamda oldukça tasarruflu bir yapıya sahiptir. Uzun kullanım ömrü sunması bu durumun temel nedenidir. Klasik fiyat etiketlerinin tek kullanımlık olması ve her kullanım sonrasında bu etiketlerin çöpe atılmak zorunda olması, uzun kullanım ömrüne sahip olan elektronik fiyat etiketlerini tasarruflu ve makul fiyatlara sahip cihazlar yapmaktadır.

Elektronik fiyat etiketi nerede kullanılır

Elektronik Etiket Sistemlerinin Mağaza Güvenliğine Etkileri

Genel anlamda mağaza güvenlik çözümleri adı altında oldukça etkili bir çözüm olarak elektronik fiyat etiketleri gösterilmektedir. Bu etiketlerin çalınması durumunda alarm çalması ve ürünlerin çalınmasını önlemek gibi modelden modele değişen birçok gelişmiş özelliği mevcuttur.

Bu durum mağaza güvenlik çözümleri adı altında oldukça etkili bir biçimde kullanılmaktadır. Bu tip güvenlik önlemleri, genel anlamda elektronik etiket sistemlerinin yaygın olarak kullanılmasının temel nedenlerinden biri olarak göze çarpmaktadır.

Fiyat Etiket Sistemleri Nedir ve Kullanım Alanları

Tanım olarak fiyatların elektronik bir ekran vasıtası ile gösterildiği ekipmanlar şeklinde tarif edilebilir. Diğer yandan kullanım alanları arasında marketler ve mağazalar gösterilebilir. Geniş bir sektör için üretilmesi yaygın kullanım alanı sunmaktadır.

fiyat etiket sistemleri

Sensormatic Marka Elektronik Etiket Sistemleri Özellikleri

Sensormatic firması uzun yıllardan beri bu teknolojileri üreten ve bu uzun yılların tecrübe ve ustalığına sahip olan bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı medya kanallarından inceleyebileceğiniz Sensormatic iş zekası çözümleri için firmanın sitesinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sektör bazlı yapacağınız araştırmalar neticesinde ulaşacağınız yorum ve puanlamaların hepsinin olumlu yönde olması Sensormatic firmasının ne kadar iyi teknolojiler geliştirdiğinin bir göstergesi olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap