En İyi Ücretsiz Vpn Programı Hangisi? | En Hızlı Ücretsiz VPN Uygulamaları 2019

Birçok VPN programı, sınırlı bir süre için satın almadan önce ya da belirli bir kota sınırıyla ücretsiz bir VPN hizmeti sunar. Aynı zamanda bu ücretsiz Vpn programı genelde çok yavaş hızlarda çalışır. Tabiki bunun amacı size ücretsiz vpn programının ücretli versiyonunu aldırmaktır. Peki hangi en iyi ücretsiz VPN programı hangidir? Ya da en hızlı ücretsiz Vpn uygulaması hangisi? Bu soruların cevaplarını makalemizde bulabileceksiniz.

Ne yazık ki, pek çok ücretsiz VPN hizmeti (özellikle mobil platformlarda) hedefli reklamcılık, DNS sızıntısı sorunları ve aşırı izin istekleri ile karıştırılırken, masaüstü platformlarında en iyi ücretsiz VPN programı bulmak zor olabilir.

VPN Nedir?

Vpn genellikle yasaklı sitelere giriş programları olarak bilinmektedir. Fakat tek kullanım alanı bu değil. Sanal Özel Ağ (VPN), internet üzerinden özel bir ağa doğrudan, şifreli bir bağlantı sağlar. İş dünyasında, uzaktan çalışanların işverenlerinin ofis ağlarına fiziksel olarak bağlıymış gibi güvenli bir şekilde engelli içeriklere erişim sağlamak için yaygın olarak kullanılırlar.

Bununla birlikte, çevrimiçi gizlilik arzusu ya da yasaklı sitelere giriş için vpn uygulamaları en sık kullanılan hizmetlerdir. Bu hizmetler, internet kullanımınızı şifrelemenin ve anonimleştirmenin ve başka bir ülkedeymiş gibi görünmenizi sağlar.

Ücretli ve Ücretsiz VPN Arasındaki Fark Nedir?

Belirgin farklılıklar, fiyat ve hizmet kalitesidir. Ancak, bundan daha fazlası var. Ücretli bir VPN daha güvenli olma eğilimindeyken, birçok ücretsiz VPN şifrelenmez yani sizi gizleyemez. Ücretsiz vpn uygulamaları daha çok reklam görüntülemek amacıyla kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Sık çıkan reklamlar can sıkıcı olabilir.

Ücretli vpn uygulamaları her zaman ücretsiz vpn programlarına göre daha hızlı indirme hızlarına sahiptir. Bir satış politikası olarak bilinçli şekilde ücretsiz vnp hizmetlerine hız sınırlaması getirilebilmektedir. Ayrıca daha güvenilir bir Vpn hizmeti istiyorsanız en güvenilir Vpn uygulamaları her zaman ücretli olan hizmetlerdir.

İlginizi Çekebilir  2020 Kpss En İyi Kaynak Kitap Hangisi ? Genel Yetenek Genel Kültür İçin En İyi Kpss Yayınları

Ücretsiz vpn programı seçmeyi daha az kafa karıştırıcı hale getirmek için, işte hiçbir ücret ödemeden kullanabileceğiniz platformlar arası en iyi bedava VPN uygulamaları :

1. WindscribeÜcretsiz En Hızlı Vpn Programı

Sınırsız eşzamanlı bağlantı | Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Crome, Firefox, Opera için kullanılabilir.  |  Ayda 10 GB ücretsiz

Artıları :

 • Yüksek aylık veri sınırı
 • Hızlı transfer hızları
 • Şeffaf günlüğe kaydetmeyen politika
 • Özel istemciler olmadan başka cihazların bağlanması hakkında net bilgi

Eksileri :

 • Bazı rakipleri sınırsız

Kanada merkezli Windscribe, test ettiğimiz en hızlı ücretsiz VPN programı ve aylık ortalama 10 GB bant genişliği sağlamaktadır. Ücretsiz kullanıcılara 10 ülkede erişim sağlamaktadır  – ABD, Kanada, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, Romanya, İsviçre, İngiltere ve Hong Kong.

Windscribe, video izlemek için en iyi VPN uygulamalarından biridir ve web’e birden fazla cihaz üzerinden özel olarak göz atmak isteyenler için çok yönlü bir hizmettir.

2. ProtonVPNSınırsız En İyi Ücretsiz Vpn Programı

Windows, macOS, Linux, Android, iOS | Özel istemciler olmadan başka cihazların bağlanması hakkında net bilgi

Artıları :

 • Ücretsiz sınırsız veri
 • Günlük tutma politikasını temizle

Eksileri :

 • Hızı bazen yavaşlıyor

İsviçre merkezli ProtonVPN, aynı anda bir cihazda ücretsiz abonelerine sınırsız bant genişliği sunmaktadır. Ancak bunun dezavantajı, ücretsiz sunucularının genellikle meşgul olması ve bu da transfer hızınızı zaman zaman yavaşlamasına neden olmaktadır.

Ücretsiz kullanıcılar yalnızca üç ülkede uç noktalara erişebilir: ABD, Hollanda ve Japonya. Ayrıca, ödeme yapan abonelere sunulan P2P, Tor, güvenli akış ve Secure Core sunucularına da erişemezsiniz.

Geniş destekli platformları ve sınırsız bant genişliği sayesinde, ProtonVPN’i listemizdeki en iyi sınırsız ücretsiz VPN yapıyor.

3. Opera VPNVideo İzlemek İçin En İyi Ücretsiz Vpn

Veri sınırı yok  | Windows, macOS, Linux ve Android için Opera tarayıcılarına yerleştirildi

Artıları :

 • Sınırsız kullanım
 • Hızlı transfer hızı
 • Günlük tutma politikasını temizle

Eksileri :

 • Gerçek bir VPN yerine Web Tarayıcı proxy’si
 • Sınırlı uç nokta aralığı

Opera Vpn aslında bir vpn uygulaması değildir. Opera tarayıcısı içinde proxy değişikliği yaparak trafiği şifreli bağlantı üzerinden göndererek erişim sağlamaktadır. 

İlginizi Çekebilir  En iyi Buzdolabı Markası Hangisidir ? | İşte En Kaliteli Buzdolabı Tavsiyesi 2019

Ancak, bu bazı insanlar için yeterli ve herkes için kullanımı kolay bir uygulamadır. Uygun şekilde kullanılırsa çevrimiçi gizliliğinizi korumanıza yardımcı olabilir ve yasaklı sitelere giriş yapmanıza imkan verebilir. Tamamen ücretsiz ve kullanımı çok kolaydır. Tarayıcı içinde VPN’yi etkinleştirmek zorundasınız. Daha sonra ülke değil hangi kıtadan bağlanmak gerektiğini seçiyorsunuz. Video izlemek için kullanımı kolay en iyi ücretsiz vpn programı Opera Vpn programı olabilir. Amacınız sadece yasaklı sitelere giriş ve engellenen içeriklere erişim ise Opera Vpn sizin için en iyi ücretsiz VPN uygulaması olabilir.

4. Kaspersky Secure Connection FreeÜcretsiz En Güvenilir Vpn Uygulaması

Artıları :

 • Günde 300 MB’ye kadar ücretsiz
 • Kayıt gerekli değil

Eksileri :

 • Sadece bir bağlantı noktası konumu
 • Sınırlı cihaz desteği, yapılandırma ve gizlilik seçenekleri

Kaspersky Secure Connection’ın ücretsiz katmanı, bir masaüstü bilgisayar için gördüğümüz en uygun VPN istemcilerinden biridir: ücretsiz kullanıcılar yalnızca Ukrayna’daki tek bir uç noktaya erişebilmektedir.

Gelişmiş veya gizlilik konusunda bilinçli bir kullanıcıysanız ve VPN hizmetinizin günlük kaydı yapma durumunun mahkemede kanıtlanmış olmasını istiyorsanız, Kaspersky Secure Connection’ın en iyi ücretsiz seçenektir. Ayrıca günlük VPN kullanıcıları için, Kaspersky Secure Connection göze çarpan bir şekilde hızlı ve kullanımı kolaydır.

5. TunnelBear Free VPN

Ayda 500 MB ücretsiz 5 cihaza kadar bağlanın | Windows, macOS, Android, iOS, Opera, Firefox, Chrome için İstemciler

Artıları :

 • Çok çeşitli uç noktalar
 • Günlük tutma politikasını temizle

Eksileri :

 • Ayda maksimum 1,5 GB
 • Çoğu uluslararası bağlantı noktasında düşük performans

Kanadalı VPN sağlayıcısı TunnelBear çok popüler bir ücretsiz seviyeye sahip. Servise bağlanmak için bir hesaba ihtiyacınız var, ancak saygın ve kayıt tutmayan bir politika izliyor. Bununla birlikte, ayda yalnızca 500 MB veri elde edersiniz; bu hizmet, Twitter’da hizmet hakkında bilgi verirseniz, 1GB’lık ek kullanım arttırabilirsiniz.

TunnelBear, 22 ülkede tüm standart uç noktalarına ücretsiz kullanıcı erişimi sağlıyor; İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Japonya, İrlanda, İspanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İsveç, İsviçre, Avustralya, Singapur, Brezilya, Hong Kong, Danimarka, Norveç, Meksika, Hindistan, Yeni Zelanda ve Romanya.

TunnelBear güvenilir ve kullanımı kolaydır. Birçok ülkeden bağlanabilme imkanı verse de 1,5 GB gibi sınırlı kullanımından dolayı rakiplerine göre daha az avantaja sahiptir.

5 Yorum

Cevap Bırakın