En İyi Maskara Hangisi? Hacimli Uzun Kirpikler İçin En İyi 5 Rimel Markası

3.300’ü aşkın kadın üzerinde yapılan bir ankette kadınların yaklaşık %73’ünün her gün rimel kullandığını ortaya çıktı. Makyaj rutininizde bu kadar sık kullanılan bir ürünün en iyisi olması istenir. Hangi marka rimeli kullanmalıyım? Belkide birçok bayanın aklını karıştıran bir soru. Siz değerli kadınlarımızın işlerini kolaylaştırmak için en iyi maskara hangisi? içerikli maskara tavsiye yazımızı hazırladık. En iyi maskara ya da en iyi rimel hangisi? Sorusunun cevabını bulabilmek için birkaç kriter belirledik.

En iyi maskara performansı için hacim, uzunluk, kıvrılma, ayrılma, pullanma, lekelenme ve uygulama kolaylığı gibi birçok kriter göz önünde bulunduruldu.

Rimel ya da Maskara Zararlı Mıdır?

Hayır, ama nasıl kullandığın konusunda dikkatli olmalısınız. Güzellik Uzmanları “ Kurumuş maskara parçalarının gözünüze girmesini önlemek için her zaman maskara ve göz makyajınızı çıkarmalısınız. Tabii ki rahatsız edici olabilirler, ancak bundan daha fazla hasara neden olabilirler.”

Ayrıca maskaranızı asla başkasıyla paylaşmamalısınız. Rimelinizi başka biriyle paylaştığınızda enfeksiyonlara neden olabilecek mikroorganizmaların birbirinize zarar verebileceğini aklınızda bulundurun. Bu yüzden daima yeni ürünler aldığınızdan ve bunları sadece kendiniz kullandığınızdan emin olun.

Kıvrık Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

En iyi Maskaralar da bile hem geleneksel hem de su geçirmez formüllerde çok fazla kıvrılma efekti veremediğini tespit ettik. Kıvrık kirpik görünümü istiyorsanız en iyisi bir kirpik kıvırıcı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Maskara Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Güzellik uzmanları maskaranın en fazla 3 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini öneriyorlar. Eğer maskara bozulmaya başladıysa kokmaya ve kurumaya başlar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu kurumuş rimelin içerisine kesinlikle su eklemeyiniz. Su eklerseniz kurumuş maskara bakteri barındırıyor olabilir ve kurumuş bir formül bakteri üremesini engellemek için yeterli koruyucu içermeyebilir. Bu yüzden kurumuş maskaraya su eklemek gözlerinizde alerji ya da enfeksiyona sebep olabilir.

İlginizi Çekebilir  En İyi Çamaşır Makinesi Markası Hangisi? İşte En Kaliteli Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Rimel Nasıl Temizlenir? Maskara Temizlemenin En Kolay Yolu Nedir?

Maskaranızı temizlemeye başlamadan önce göz kapaklarınızda lekeler olduğunu fark ederseniz kurumasını bekleyin. Islandığında temizlemek iyi bir fikir gibi görünebilir ancak durumunuzu daha da zorlaştıracaktır. Kuruduktan sonra çıkarmak için bir Q-Tip kullanın. Rimeli kolay bir şekilde temizlemek için Neutrogena Deep Clean Göz Makyaj Temizleyicisi gibi su geçirmez formüller için tasarlanmış makyaj sökücülerinin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğer doğal bir makyaj temizleyici ya da doğal rimel temizleyici istiyorsanız gül suyu bu iş için tavsiye edilebilecek en iyi doğal makyaj temizleyicidir. Sağlığınız açısından en iyi doğal maskara temizleyicisi olarak bizim tavsiyemiz kesinlikle gül suyu olacaktır.

En İyi Maskara Hangisi? 2019 Yılı En İyi Rimel Markaları

1- Maybelline Total Temptation Maskara-nasıldır

1- Maybelline Total Temptation Maskara

Maybelline Total Temptation Mascara kirpikleri ayırmak, topaklaştırmamak ve en doğal, en ince görünümü yaratmak  için tavsiye edilebilecek en iyi maskara. Maybelline Total Temptation Maskra bütün bunları en iyi şekilde gerçekleştirirken topaklanma ve lekelenme yapmıyor.

L'Oreal Paris Superstar Red Carpet Maskara En iyi maskara

2- L’Oreal Paris Superstar Red Carpet Maskara

Kullanıcı yorumları genelde bu maskarayı L’Oreal Paris’in en iyi maskarası olarak nitelendiriyor. Bu maskara 2 başlığı sayesinde güzel sonuçlar veriyor. Bir ucuyla kirpikleri birbirinden ayrıştırıp aralara parçacıklar ekleyerek daha gür görünmesini sağlarken diğer ucuyla kirpiklerinize hacim veriyor.  En iyi rimel tavsiyesi olarak alınabilecek en güzel maskara  L’Oreal Paris’in Superstar Red Carpet Mascara Black maskarasıdır.

La Roche Posay Respectissime Maskara tavsiye 2019

3- La Roche Posay Respectissime Maskara

La Roche Posay Respectissime Maskara kirpiklerini yoğunlaştırmaya ve güçlendirmeye de fayda sağlayan biz özelliğe sahip. Hacim kazandırıcı formülü sayesinde 2 hafta içerisinde kirpiklerinizi daha dolgun bir görünüme ulaşmasını hedefliyor. Ayrıca bu rimeli kullananlar ağladığında, terlediğinde ya da gözlerini ovaladığında rimelin dağılmadığını ifade ediyorlar. Bu sayede tavsiye edilebilecek en iyi su geçirmez maskara olarak listemizde yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir  Kedi ve Köpek Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Revlon Mega Multiplier Maskara öneri

4- Revlon Mega Multiplier Maskara

Bir anda çıkan bir maskaraya mı ihtiyacınız var? Revlon Mega Multiplier Maskara Bulaşmaz ve çıkarmak için bir makyaj temizleyici satın almanıza gerek duymaz.  Bir düğünde ya da davette değil ama kirpiklerinizin normal doğal görünmesini istediğiniz bir zamanda bu maskarayı kullanabilirsiniz. Tavsiye edilebilecek en iyi rimel listemizdeki bu ürünü Watson mağazalarında da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara Tavsiye

5- Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara

Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara hayalinizdeki kirpiklere kavuşmanız için en iyi rimel tavsiyesi olabilir.  Tek fırçaya sahip fakat çift yönlü olması nedeniyle isteğe bağlı olarak farklı kirpik görünümleri için kullanabilirsiniz. Pure Color Envy Lash Multi Effects Waterproof Mascara suya karşı dayanıklıdır. Ayrıca kirpiklerinizin yoğun hacimli, ayrılmış ve uzun gözükmesini sağlar.  İçerdiği formül sayesinde bu maskara kolay kolay dağılmama özelliğine de sahip. Eğer farklı kirpik görünümleri ve suya dayanıklı dağılmayan bir maskaraya ihtiyacınız varsa bunları sağlayabilecek en iyi rimel markası Estee Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects Maskara olarak öneriyoruz.

Editör Seçimi – Maybelline New York Lash Sensational Pembe Rimel

Maybelline New York’un bu rimelini piyasada Gratis, Watsons gibi mağazalarda kolayca bulabilirsiniz. Kirpiklerinizi gür ve hacimli görüntüye ulaştırabilecek en ucuz maskara markasıdır. Ayrıca bu rimelin su bazlı modeli olan Maybelline The Colossal Go Extreme Leather Siyah Maskara da suya dayanıklı rimel isteyen kullanıcılar için tavsiye edilebilecek suya dayanıklı en ucuz rimel markasıdır. Yukarıda belirtilen diğer markalar sizin bütçenizi aşıyorsa yukarıdaki maskaralara yakın performans gösteren bu iki rimeli en uygun maskara olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz.

4 Yorum

Cevap Bırakın