En İyi Beyaz Eşya Markası Hangisidir ?

EN İYİ BEYAZ EŞYA MARKASI HANGİSİDİR?

Beyaz eşya alırken kesinlikle satıcıya “hangi modeli alalım?” ya da “hangi model daha iyi?” diye sormayın. Muhtemelen size elinde kalan demode modeli satmaya çalışacaktır. Beyaz eşya almaya giderken alacağınız modeli iyi araştırıp, bilgi sahibi olmak çok önemli. Elektronik de eğer baştan yanlış bir seçim yaparsanız, ucuzla pahalı arasındaki farkı 3-5 sene sonra servis masraflarını ödeyerek kapatırsınız, başınızın ağrıdığı da yanınıza kar kalır. Bunun için yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bildiğiniz üzere piyasada birçok marka var ve hepsi rekabet içerisinde. Biz kısaca bu markaların zayıf ve güçlü yönlerini sizlere anlatalım. Bu sayede en kaliteli beyaz eşya markası hangisi? Beyaz eşyada en iyi marka hangisi? ya da beyaz eşya markaları kalite sıralaması nedir? sorularına bir cevap bulmuş oluruz.

VESTEL : Önceden İngiliz malıydı. Günümüzde parçaları Çin’den gelip Manisa’da montaj edilmektedir. Yani beyaz eşya olarak Çin standartlarında bir cihazdır. Fakat televizyon üretiminde daha kaliteli ve rekabet edebilecek düzeyde ürünler üretebilmektedir. Televizyon dışındaki beyaz eşya ürünleri pek tavsiye edilmez. Müşteri şikayeti genelde fazladır.

SAMSUNG : Güney Kore malıdır. Elektronikte çok iyidir. Televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi cihazlarda son derece başarılıdır. Fakat beyaz eşyada bu ürünlerde olduğu kadar çok iddialı bir marka değildir. Üstleri Miele,Franke,Gaggenau,Lieber ve Siemens vardır.

GAGGENAU : Bu ismi hiç duymamışsınızdır ilginç ama piyasanın en iyi beyaz eşya firmasıdır. Fiyatları çok aşırı pahalıdır. Alman malıdır ve üstüne yoktur. Kalite olarak en iyi firmadır. Fakat bizim sitemiz için bütçeye uygun fiyat performans açısından en iyisi seçilir.

BEKO-ARÇELİK: Bu iki firma da aynı fabrikanın ürünüdür. Beko dünya geneli satış yaparken Arçelik Beko’nun Türkiye ayağıdır. Arçelik’in bundan 30-35 sene önce beyaz eşyaları Siemens tarafından üretilmekteydi. Arçelik’in iyi olmasının nedeni bu ününden kaynaklanmaktadır. Beko ve Arçelik ürünleri bir Siemens, Bocsh veya Profilo kadar kaliteli olmasa da fena da değildir. Servis ağı geniştir ve müşteri memnuniyetine önem verir. Düşük bütçeli kullanıcılar için tavsiye edilebilir.

PROFİLO : Siemens ve Bosch’a bağlanmıştır.Kalite olarak Siemens ve Bosch dan sonra gelen 3. alternatif bir markadır.

BOSCH: Siemens’in ürettiği bir cihazdır. Aynı fabrikalarda üretilirler lakin Siemens’e göre aralarında çok az kalite farkı vardır. Siemens biraz daha kalitelidir. Fakat son zamanlar Bosch’un gelişmesine çok önem vermişlerdir. Bosch üretimini Türkiye’ye kaydırınca ilk yıllarda problemler yaşansa da bu sorunlar kısa sürede aşıldı. Servisi disiplinlidir. Bu ürünler kolay kolay bozulup arıza çıkarmazlar.

SİEMENS: Tomografi cihazlarından tutun bütün entegreler, sigortalar Siemens tarafında üretilmektedir. Elektrik-Elektronikte dünya devidir. Gaggenau’dan sonra 2. en iyi beyaz eşya firmasıdır. Siemens, Bosch ve Profilo geniş bir servis ağına sahiptir ve müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa; bütçeme uygun olsun aynı zamanda da çok başımızı ağrıtmasın diyorsanız. Sizin için en iyisi BEKO ya da ARÇELİK olacaktır. Fakat maddi durumunuz el veriyorsa kesinlikle Siemens veya Bosch almalısınız. Bizce en iyi beyaz eşya firması SİEMENS ve BOSCH.

İlginizi Çekebilir  En İyi Akıllı Telefon Hangisi? En İyi Telefon Tavsiyesi 2019

16 Yorum

Cevap Bırakın